Andílci vstoupili do sezony uspěšně a vždy alespoň při jednom ze svých startů překonali některý ze svých osobních rekordů.

Seriál Halových střed začal a s tím se také rozjela naplno halová sezona. V letošním roce, stejně jako v letech minulých je pro nás možnost startovat při těchto kontrolních závodech vítaným zpestřením. Začali jsme z plné přípravy a na některých výkonech to bylo ještě znát. Navzdory tomu si všichni kromě Vojty Truhláře vytvořili alespoň jeden osobní rekord v některé z disciplín.

A mnohdy se jednalo o rekordy absolutní. Jak to tedy probíhalo ?

Klárka Michalská absolvovala svůj druhý start v tomto týdnu. Po pondělních Akademičkách se postavila opět na překážkovou šedesátku a svou rychlost otestovala také na hladké šedesátce.

Na trati s překážkami dokázala v sólo závodě vylepšit svůj vstupní čas sezony z pondělních 8,99 na nynějších 8,91. Škoda, že při rozcvičování vypadá vždy mnohem lépe než je pak její výsledek v závodě. Na hladké šedesátce bylo cílem zaútočit na osobák a konečně pokořit hranici 8 vteřin. Nepodařilo se to, přesto čas 8,11 znamená nový osobní rekord o více jak 1 desetinu. Snad se pod těch 8 podíváme již příště.

Klárku čeká tento týden ještě nedělní víceboj, uvidíme s jakými výkony budeme sčítat vícebojařský součet...

Linda Mejstříková měla před sebou těžkou kombinaci 500 m a 200 m. Původně plánovanou šedesátku jsme pro únavu po pětistovce vzdali. Linda měla před sebou jednoznačný úkol, kterým bylo pokoření hranice 1:20 min na trati 500 m. Z loňského roku byl náš osobák 1:20,66. Svůj běh začala Linda odvážně 200 za 30 vteřin. V druhé části trati jsme trošku zvolnili, přesto z toho nakonec bylo slušných 1:19,52 - zlepšení o více jak vteřinu. Linda si myslela na víc, bohužel v poslední době nás trošku trápily střídající se virozy a nachlazení, které ještě stále není úplně pryč a to nás omezovalo v tréninku.

Věřím, že zlepšování osobních rekordů na podpůrných tratích bude s přibýbajícím časem pokračovat.

Mladé Pušky Vojta a Val prokazovali v posledních trénincích velmi dobré rychlostní ukazatele a tak jsem byl zvědav jak si povedou na nejkratší sprinterské trati. Vojta z celého toho očekávání prostě ulil a tak bylo po nadějích. Val běžel ve svém běhu absolutní osobní rekord 7,52. Je to však přeci jenom trošku za očekáváním. Doufal jsem v čas ještě rychlejší - věřím však, že po své nemoci si to nechal také do další části sezony.

Vojta si vynahradil zklamání ze šedesátky na trati 200 m. Skvěle zvládl zrádnou jabloneckou zatáčku a byť ve 4  dráze, zvítězil ve svém rozběhu, když porazil i Vala. Jeho čas 24,05 znamená zlepšení absolutního osobního rekordu téměř o půl vteřiny a to dává naději na dobrý vstup i na trať 400 m, která ho jako dorostence letos již čeká.

Vojta Truhlář se postavil na značku rozběhu v trojskokanské soutěži. Bylo to naše první skákání z plného rozběhu a bylo to znát. Vojta se nemohl úplně srovnat s rozběhem a byla tam série přešlapů. Přesto však Vojtra sympaticky velmi dobře do prkna nabíhal a nebál se skákat. Nejlepší z měřených pokusů byl 13,88 s velkým nedošlapem cca 40 cm, to si myslím, že je ještě daleko za Vojtovými současnými možnostmi. Jak jsem říkal, bylo to naše první skákání z plného rozběhu a jsem si jist,  že s tímto rozběhem bude mít Vojta ještě příležitost výrazně zlepšit své osobní maximum.

Kačka Hornová se zdála trošku unavená a tak výkony 8,36 na šedesát metrů a 27,74 na dvoustovce dávají předpoklad k dalšímu vylepšování.

David po nedávné nemoci běžel pouze 500 m a zapsal nový OR 1:13,48

Za zmínku stojí ještě vynikající výkon Evy Šafaříkové, která dnes již závodí v kategorii veteránů nad 35 let. Evička dokázala porazit všechny mnohem mladší soupeřky a trať 60 doslova prolétla v čase 7,93 !! Pro mnohé mladší závodnice to znamenalo velký údiv, ale i obdiv. Evička s námi trénuje, pokud jí to dovolí nabitý pracovní diář a mnohdy svádí s Klárou souboje nad překážkami. Připravuje se na Mistrovství Evropy veteránů v hale, které se bude konat v březnu ve Španělsku. Podle toho co předvedla včera věřím, že ke své stříbrné medaili z ME veteránů z léta, nějakou tu medaili ještě ve Španělsku přidá.

Halová sezona je zde a teď již frčíme z kopce !!

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved