Kvalitní osobní rekord Valeryie Hrese na 150 metrů naznačil možnou změnu pro Mistrovství republiky

Při další halové středě, která byla již 4. v pořadí, zaznamenal nejkvalitnější výkon Valeryi Hres na trati 150 metrů.
Čas 17,47 ho momentálně řadí na páté místo tabulek s třísetinovým odstupem od čtvrtého místa. Val, však jako jediný má tento čas zaběhnutý v jablonecké hale, kde zatáčka pro rychlé výběhy není zrovna ideální. Ostatní výkony jsou ze standardních klopených zatáček v Praze na Strahově.
Vzhledem k tomu, že u Vala vnímám poměrně velký deficit naběhaných úseků ve speciální vytrvalosti je možné, že se naše plány pro Mistrovství republiky posunou spíše ke kratší trati kterou bude dvoustovka.
Na dráze se standardní zatáčkou, která se nyní rodí v Praze na Stromovce by tato volba nemusela být špatná. Val svým včerejším výkonem ukázal, že rychlostně a v rychlostní vytrvalosti se stále zlepšuje takže uvidíme...

Vojta Karásek včera vyzkoušel 60 metrů a 150 metrů. Na stopadesátce podal standardní výkon 17,87. Při sprintu na 60 metrů pak předvedl druhý startovní extrém, který umí. Buď uleje anebo prostě odmítne vyběhnout. Zatímco po startovním výstřelu již všichni soupeři spěšně kvačí k cíli, Vojta tak nějak zvažuje zda by také neměl vyběhnout.... Nakonec tedy z bloků VYLEZE (nedá se snad ani říci, že vyběhne) a do cíle pak již docela slušnou rychlostí dorazí v čase 7,59. Co říci ? Snad jen škoda... včera to bylo na výrazný osobák, Vojta ho však nechal na startu.

Tomáš Dostrašil si opět vylepšil osobák na 60 metrů vylepšení sice 2 setinky, ale je to pořád stálé zlepšování což nás může těšit i vzhledem k jeho hlavní trati 60 m překážek na které se převede v sobotu při krajských přeborech juniorů.

Jako letos při každém startu mně potěšila Pavla Karešová, ta pokračuje v budování zcela nové osy osobních rekordů. Tato řada osobáků, by měla již připomínat řadu osobních rekordů atletky běžkyně. Tuto středu jsme se zaměřili na rychlost a rychlostní vytrvalost. Start na 60 metrů přinesl vylepšení osobního rekordu na 9,14. Brzy to již bude pod 9 vteřin. No a na třístovce Pája zaběhla solidních 46,98. Vezmu-li v úvahu, že dosud byla její nejrychleji běžená třístovka někde na hranici 53 vteřin, tak se mohu jen spokojeně usmívat.

Osobáčky mně pak zahrnuli také naši noví mladí Andílci:
Karolína Kořínková, která poprvé v životě běžela celou trať 60 m překážek jako mladší žákyně, nejenže vyhrála svůj běh, běžela celou trať v pohodě na tři kroky ale také zvládla běžet pod 11 vteřin. Čas 10,92 je více než dobrým základem pro časy příští.
Škoda, že Anežka Voštová nějak nezvládá předvést na závodech své schopnosti, kterými nešetří při tréninku. Až se jí to však povede bude její čas jistě hluboko pod 10,50.

Barča Bradová na 60 metrů vylepšila osobáček na 8,70 a věřím, že v sobotu z tohoto času ještě výrazně ubere.
Patricie Janů má v poslední době bohužel potíže s předním stehnem a tak je celá příprava narušena. Přesto, zdá se, že nastal obrat k lepšímu a start na 60 metrů přinesl slibný čas 9,03. Tak uvidíme v sobotu.

V sobotu se tedy těším na hromadný start andílků na Krajských přeborech žactva, dorostu a juniorů a věřím, že budu opět přepisovat tabulky osobních rekordů. 

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved