Při další halové středě v Jablonci nad Nisou mně potěšil Vojta Truhlář, který si v pěkné soutěži vylepšil absolutní osobní rekord v trojskoku na nynnějších 14,48 m !


Vojta hned prvním pokusem ukázal, že dnes chce skákat opět daleko. V prvním pokuse 14,15 m byl nejlepší výkon za poslední dva roky. Pak následovalo 14,08 dva přešlapy a poté přišel pátý pokus 14,48. V šestém už jen potvrdil svou výkonnost skokem 14,25.
Když mně na podzim loňského roku Vojta oslovil se žádostí o trenérské vedení, měl jsem z toho trochu obavy.
Vojta byl po celou dobu svých mládežnických let nadějným skokanem, který sbíral tituly mistrů republiky a medailová umístění jak na běžícím páse. Celou tu dobu pod vedením bývalého skvělého trojskokana Honzy Cikána se kterým se léta známe.

Výkonnostní vývoj Vojty se se však s koncem juniorské kategorie jaksi zastavil a hranice 14 metrů se zdála být nepřekonatelná.
Měl jsem respekt k dosavadní práci Honzy Cikána a věděl jsem že nás nečeká nic jednoduchého. Nakonec jsme do toho šli a dnes mohu říci, že kdyby pro nic jiného tak alespoň pro zlepšení letitého osobního rekordu to mělo smysl.
Vojta se během přípravy zlepšil v silových ukazatelích - přemístění dostal na 115 kg. Vylepšil také odrazovou připravenost - desetiskok v minulém týdnu 33,22 m. Podařilo se také Vojtu zrychlit 30 letmo na buňkách 3,20.

Všechny tyto výkony znamenají Vojtovi osobní výkony a tak bylo jen otázkou času zda se podaří tyto ukazatele také prodat v hlavní disciplíně kterou je trojskok.

Věřím však, že Vojta ještě neřekl své poslední slovo a během příštího víkendu svůj nový osobní rekord při Mistrovství republiky ještě vylepší....

Dnes mně potěšila také Linda Mejstříková v rozběhu na 60 m si vylepšila osobní rekord na docela hezkých 8,39 - tím se zařadila mezi nejrychlejší půlkařky v juniorkách.

Po zdařilé šedesátce jsem očekával také atak osobáku na 600 m. Bohužel v rozběhu běžela Linda na špici závodu zcela sama - první třístovku za 47, čtvrtku za 66, poté již výrazně zpomalila a čas byl trošku za mým očekáváním 1:42,25 . Potěšující však je, že Linda po dlouhé době vypadala, že se jí vrací síly a její běh byl dynamický měl jsem dojem, že vidím v jejím běhu dynamiku, kterou jsem v poslední době postrádal. Čtrnáct dní pře Mistrovstvím republiky to je dobrá zpráva.

Klárka Michalská dnes startovala jak na 60 m překážek tak na hladkých 60 m. V obou případech se jí nepovedl start. Při hladké šedesátce jí odjely bloky a málem upadla - přesto běžela na sebe solidních 8,09 - 2 setiny za osobním rekordem škoda toho ujetí bloků...

Její běh vyhrála nestárnoucí Eva Šafaříková výborným časem 7,95. Porážka od veteránky sice mrzí, ale taková chyba se na nejkratším sprintu neodpouští.
60 m s překážkami se bohužel nevyvedlo vůbec. Od startu Klára nebyla v pohodě a nakonec 8,91 s nebyl sice nejhorší čas v letošní sezoně, ale projev na trati byl v letošní hale nejhorší.

Věřím však že Klára se do Mistrovství republiky probudí a svůj halový výkon vylepší v tom nejdůležitějším závodě sezony.

Vojta Karásek měl za úkol překonat na trati 300 m hranici 38 vteřin ke které mu z minulých závodů chybí už jen 2 setiny. V hezkém závodě se přetahoval s bývalým členem naší skupiny Martinem Černákem o vedení celých 200 metrů. V poslední stovce - při výběhu na dlouhou jabloneckou cílovou rovinku však Martin Vojtovi ukázal proč byl mnohokrát mistrem trepubliky na 300 i 400 m a nakonec zvítězil a Vojta dosáhl času 38,12. Nepřekonal tak hranici určenou jako cíl, přesto jsme z jeho výkonem docela spokojen.

Po dlouhé době nastoupil k dvojímu startu také Tomáš Dostrašil. Běžel 60 m překážek za 8,70 a hladkou šedesátku za 7,62.
Na překážkách se jedná o další postupné zlepšení letošního nejlepšího výkonu a vzhledem ke skutečnostem, které dosavadní průběh sezony ovlivnily můžeme být rádi za postupné zlepšování. V další vylepšení věřím v příštím týdnu.

Vojta Truhlář s Klárou tak ukončili serii halových střed a teď je čeká v příští víkend Mistrovství republiky dospělých. Vojta bude bojovat v trojskokanském sektoru - stejně tak Klára, ta si k tomu přidá ještě překážkovou šedesátku.

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved