Ve čtvrtek odjíždíme po roce do španělské Calelly 

Stejně jako v loňském roce, tak i v letošním se část naší skupiny zúčastní reprezentačního soustředění v oblíbeném španělském letovisku Calella. Netřeba asi zdůrazňovat, že se jedná o velice důležité soustředění a podle toho, jak se nám vydaří, se bude odvíjet i první část letní sezóny.To se týká zejména Kateřiny VÁVROVÉ jejíž letošní příprava je neustále nabourávána různými virózami, které Kačku postihují v pravidelných 6 týdenních intervalech od října loňského roku. Kvůli viróze, nemohla Kačka na poslední chvíli  odcestovat ani na soustředění na Kanárských ostrovech a tak je nesmírně důležité, aby reprezentační kemp, který je před námi, zvládla bez sebemenšího škobrtnutí, poněvadž jen tak lze reálně pomýšlet na ataky ostrých limitů opravňujících jí k účasti v azerbajdžánském Baku na hrách EYOT.

Naopak kvaltovat nijak nemusí Zdeněk STROMŠÍK, jehož příprava se i kvůli maturitě protáhne až do poloviny května  a na splnění výkonostního cíle pro letošní rok a tím je účast na ME v Zurichu má relativně hodně času. Vždyť nominace se uzavře až 3.8. po MČR dospělých, které se bude letos konat na nádherně rekonstruovaném stadionu v Ostravě - Vítkovicích.

Do Španělska odjede i Simona SEDLÁČKOVÁ, která na tréninku již začíná dělat mnohem lepší dojem, než před měsícem a i u nyní je předpoklad, že by jí dobře vládnuté soustředění mohlo hodně pomoci a zdravě nakopnout. 

Do Calelly neodcestuje naopak slovenský sprinterský talent Majka ŠIMLOVIČOVÁ a doma zůstane i Štěpánka KOLÁŘOVÁ. Obě dvě čekají třetí dubnový týden přijímací pohovory na střední školu a holky chtěji pro pozitivní výsledek udělat maximum. Ostatně obě dvě spadají ještě do žákovské kategorie a tak opravdu není důvod, proč "tlačit na pilu".

Doma na Moravě se bude připravovat pro tentokrát i nový člen skupiny Adam ZELINKA. Toho vám v brzké době blížeji představíme, ale již nyní mohu prozradit, že v jeho osobě je "Vlčí smečka" sprintersky opět výrazně posílená a i když je jeho jméno v atletických odborných kruzích zatím neznámým pojmem, troufám si tvrdit, že již brzy se to výrzaně změní. Do dnešního dne prošel Adam jen bateríí testů, které mne naplňují jen a jen optimismem a  po dnešním náročné tréninku, který absolovoval společně v Uherské Hradišti s Vaškem VLČKEM si dovoluji říci, že pokud mu vydrží dnešní zápal, chuť do tvrdé práce a hlavně zdraví, bude mít Uherské Hradiště dalšího vynikajícího sprintera !! Adam navíc   dokáže skloubit velmi dobře rychlost s vytrvalostní složkou a už vzhledem k jeho somatotypu, by z něj mohl vyrůst vynikající čtvrtkař. No jak jsem již naznačil minule, nechme se všichni překvapit prvními Adamovými starty, které jsou naplánované již na počátek května  .

No a Vašek  odjede se slavistickou skupinou pod vedením Petra Šarapatky do italského San Benedetta. Do doby odjezdu odtrénuje své dávky doma v Uherském Hradišti za asistence všech členů skupiny.

J.V. 7.4.2014

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved