Nejdříve na Kanáry a pak do Calelly.... 

Příprava na hlavní atletické období běží na plné obrátky a zatím všichni, až na zraněnou Majku ŠIMLOVIČOVOU trénují jak z partesu. U Majky, která si po dobu 2 let stěžovala na bolest nártu se bohužel potvrdila má obava. Poté co jsem jí ještě umožnil na její přání  start na slovenském halovém šampionátu, kde obhájila zlato na šedesátce a doslova vydřela stříbro na stopadesátce, odešla na důkladné vyšetření na magnetické rezonanci a co neodhalil rentgen, sofistikovanější zařízení už ano. Majka má únavovou zlomeninu, podobné nešťastnému zranění naší nejlepší současné atletky Zuzany Hejnové, Takže podobný je i časový horizont, kdy bude moci začít trénovat znovu naplno. Zatím chodí o berlích a nožku má fixovanou v dlaze...... Na Majku budeme moc myslet a přejeme jí jakožto i Zuzce Hejnové co nejrychlejší plné uzdravení !!!

Ostatní jedou jako pily. Zdeněk STROMŠÍK statečně zdolává pro sprintery nepříjemné objemy tempových úseků a tzv. velmi neoblíbené "Německé abecedy" absolovuje částečně i s posilovací vestou. Kačka VÁVROVÁ po zimních virózkách. kdy přesto dokázala zaběhnout na v hale na obou sprinterských tratích kvalitní osobáčky (7,63 a 25,13) připomíná nyní Kačku z léta 2013 a pokud zůstane zdravá, máme se na jaro na co těšit....Skvěle ji na tréninku sekunduje žákyně Štěpánka KOLÁŘOVÁ, která s námi na Kanáry vyrazí vůbec poprvé, bohužel z důvodů školních povinností neodcestuje na slunný ostrov "věčného jara" Simona SEDLÁČKOVÁ, ovšem soustředění v Calelle si už ujít nenechá....  No a poté co Vašek VLČEK odešel do tréninkové skupiny Petra Šarapatky a nyní prohání své nové tréninkové sparingy na soustředění v Nové Včelnici, usilovně hledáme  vhodného tréninkového parťáka pro Zdeňka STROMŠÍKA. A nyní se zdá, že jsme i našli a pro mnohé to bude asi hodně velké překvapení. No nechte se napínat, brzy prozradíme více  

Nyní tedy nabíráme kurs Kanárské ostrovy. Nejprve se ale musíme dopravit do saských Drážďan, odkud vycházejí lety s německými cestovkami výrazně levněji, než například z pražské Ruzyně, nebo bohužel i z blízkého vídeňského Schwechatu.  Místo i ubytování je nám již důverně známé (naposledy jsme tady byli v prosinci) a tak svěřenci i trenér ví co nás čeká. Po tréninkové stránce to budou zvýšené objemy,které budeme ukrajovat  na nádherných dlouhých plážích, resp. písečných dunách, v přilehlém okouzlujícím parku, ale i na blízkém veřejném stadionu STADIO MUNICIPAL, jehož mondo si již ovšem nezadá s tvrdostí betonu. Zdena bude 3 x v týdnu využívat dobře vybavenou a nově rekonstruovanou posilovnu.

A i když se ještě dnes blíží teploty v Čechách a na Moravě těm očekávaným "kanárským" od zítřka už má dojít k citelnému ochlazení. 

A tak HURÁ za teplen na ostrov "věčného jara" !! 

J.V. 22.3.2014

 

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved