Holky překonávaly osobáky !!! 

Tento týden měly naše nejmladší členky skupiny Adriana Fornůskovou s Barčou Jelínkovou opravdu perný týden. Obě se  prezentovaly řadou hezkých výkonů a potvrdily tak znovu oprávněnost svého zařazení do naší tréninkové skupiny. I když na absolutních výkonech v této kategorii až tak nezáleží, způsob kterým neakcelerovaná děvčata svých výsledků dosahují mi připomínají první atletické krůčky Kačky VÁVROVÉ. A právě úspěšná dorostenecká česká reprezentantka při vlastním tréninku po očku pozorovala počínání svých mladších sparingpartnerek a ocenila jejich zaujetí i touhu po co nejlepším výsledku.

A holky se opravdu snažily. Již v pondělí při Okresním kole Poháru rozhlasu dosáhla mezi mladšími žákyněmi Adriana FORNUSKOVÁ v běhu na 60 m nejlepšího výsledku ze všech startujících, když zaběhla, bohužel s nedovolenou podporou větru solidní čas 8, 78 s.  Včera jí již vítr radost nezkazil a při 1. kole soutěže družstev mladšího žactva si zaběhla časem 8,72 s moc pěkný osobáček. Navíc přidala i velice solidní výkon ve skoku dalekém, když v početném poli 28 závodnic skončila výkonem 443 cm na druhém místě !!!

O nic pozadu nechtěla zůstat ani její kamarádka Barča JELÍNKOVÁ, která v pondělí na PČR, byť mladší žačka, nastoupila v katgorii děvčat starších a zde mile překvapila, když mezi závodnicmi až o 3 roky staršími skončila v celkovém pořadí na výborném 3. místě, k čemuž jí dopomohl i nový, kvalitní osobní rekord 8,67 s. Včera při soutěži družstev to bylo 8,87 s a druhé místo hned za Adrianou a také v dálce předvedla Barunka hezkých 424 cm, což jí zajistilo nevděčnou "bramboru" v početném startovním poli. 

Zdá se, že děvčata mají moc dobře našlápnuto a po kvalitní kompletní podzimní přípravě, kterou s námi po prázdninách již absolovují, se můžeme dočkat výrazného výkonostního progresu, tak jak se to před lety podařilo třeba právě již výše zmiňované Kačce Vávrové.  :)

J.V. 14.5.2015

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved