Áda se statečně prala se žákyněmi až o dva roky staršími...

Svou premiérovou účast na domácím mistrovském šampionátu má za sebou Adriana FORNŮSKOVÁ. O uplynulém víkendu se v Jablonci nad Nisou statečně prala teprve 13 letá žákyně se soupeřkami, až o 2 roky staršími a v nelehkých soubojích obstála se ctí. Nasbírané zkušenosti mají z "velkého" závodu mají do budoucnu cenu zlata a Adriance se budou v příštích letech, kdy už naše ambice budou pochopitelně mnohem vyšší, moc a  moc hodit.

Absolutně neakcelerovaná žákyně narozená v říjnu roku 2002 to neměla v nabité konkurenci starších a vyspělejších soupeřek vůbec snadné, přesto se plně koncentrovaná dokázala vyšlápnout v  průběhu závodu i na favoritky soutěže. Tak tomu bylo na šedesátce i stopadesátce, kam byla technickým delegátem vybrána. 

Na šedesátce dokonce Áda prvních 30 metrů po vynikajícícm startu vedla a i když se v  dopustila drobné chyby, která je v tomto věku ještě odpustitelná. Áda překvapena, že vede, se začala ohlížet po soupeřkách ve smyslu, sakra kde jste, máte být přede mnou, a to ji stálo cenné setinky a snad i desetinky v cíli . :D :D. Taková chyba se na tak krátké distanci, jakou je šedesátka neodpouští a ve finiši si mnohem vyspělejší soupeřky na Ádu vyšlápli. Adriana nakonec skončila hezkým časem 8,25 s na celkovém 19. místě ale svým nebojácným projevem udělala víc než hezký dojem. 

Na stopadesátce na druhý den se rvala za nepříznivých podmínek jako lev a i když jí v závěru hodně "došlo" a v rozběhu se nakonec musela spokojit se 6. místem a časem 20,06 s, za svůj projev se vůbec nemusí stydět. Áda opět dokázala, že se jí z  velkého závodu neroztřesou kolena a ze soupeřek měla respekt jen zdvořilý. A jsem si jist téměř jist, že to jsou vlastnosti, ze kterých bude, dnes ještě 13 letá "vlčice" v příštích letech hodně profitovat. VIDEO ze 150 m: ZDE

J.V. 19.9.2016

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved