V ostravské atletické hale jsme absolovovali poslední rychlostní trénink letošního roku....

Po návratu z úspěšného soustředění  na jihu afrického kontinentu čekal na všechny 3 denní zasloužený odpočinek, který přímo korespondoval s vánočními svátky a tak si všichni členové skupiny mohli užívat sladkého lenošení uprostřed svých nejbližších. Od úterý 27. prosince jsou ale již všichni v plném zápřahu a i když tento týden je ještě týdnem odpočinkovým, trénovat se už musí.

Po návratu do vlasti jsme se všichni museli vyrovnat až se 40 stupňovým teplotním rozdílem a také minimem slunečního svitu, který jsme tak oceňovali na africkém jihu. Návrat do reality studeného, Česka nebyl jednoduchý, ale ponurou inverzní šeď přece jen vykompenzovávala sváteční výzdoba našich měst. Trenér v sobě musí vždy najít dostatek moralní síly, aby nepropadl depresi, poněvadž bezstarostnost standartního více než přívětivého klimatu je tatam a tréninkové plány přece jen pořád chtě nechtě ovlivňuje počasí. Bude pršet, nebo snad dokonce nasněží ?? Nebude to klouzat ?? Nepřijdou třesknuté mrazy, při kterých by "počítačová generace" hned odnesla přinjmenším zánětem dutin.... A to vše v období, kdy už halová sezóna klepe na dveře a například Zdeněk STROMŠÍK bude usilovat o účast na vrcholné akci letošní halové sezóny - Mistrovství Evropy v Bělahradě...

Dnes byl na programu trénink rychlosti a ta se opravdu s teplotami pod 0 C na úrovni mých svěřenců trénovat nedá. A tak, pokolíkaté už, jsme museli v těchto případech hledat atletický azyl v dalekém okolí. Naštěstí už nemusíme odjíždět jako v minulosti do vzdálenější Vídně, kam cesta trvala i přes dvě hodiny, ale už druhý rok máme možnost trénovat v nové ostravské atletické aréně. 

Pro Vaši představu. 140 km z Uherského Hradiště do Ostravy nám trvá zhruba 1:45 minut. S cestou zpátky vám tedy cestování zabere 3,5 hodiny s převlečením a osprchováním musíte tedy počítat se 4 hodinami času. Společně s 2 hodinovou tréninkovou jednotkou jste na 6 hodinách čistého času, ale jiná alternativa k plnohodnotnému tréninku v současnosti na Moravě bohužel není.... Ale díky za to a za projevený azyl jsme velmi vděční.......

Hned po 1. lednu jsme pravidelně odjížděli na mládežnický reprezentační kemp do Jablonce. Letos po organizačních rošádách na ČAS se po 8 letech kemp nekoná a tak si budeme muset pomoci sami. V mládežnických reprezentačních výběrech pro rok 2017 figuruje v tuto chvíi Kačka VÁVROVÁ, Jan VÁCHA a Štěpánka KOLÁŘOVÁ, na Slovensku samozřejmě Majka ŠIMLOVIČOVÁ a v seniorské reprezentaci Zdeněk STROMŠÍK.

Ovšem prvně 4 jmenovaní jsou  studenti s povinnou školní docházkou a ti ve svých školních ústavech chyběli od 27. listopadu !!! A tak 3. ledna, kdy jim začne opět výuka se budou muset doškoly přece jen muset "nakouknout", notabene 2 týdny před uzavřením klasifikace pro 1. pololetí.... A tak se nedá vyloučit, že k závěrečnému 5 dennímu soustředění odjedu jen se Zdeňkem Stromšíkem, který by současně využil možnosti startovat 9. ledna na Akademickém MČR na Strahově.

I taková úskalí musí řešit atletický trenér "na venkově"...

J.V. 29.12.2016

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved