Včerejší nádherné podzimní počasí využili Martyho andílci ke sběru bodů pro družstva za něž startovali v semifinálových kolech soutěží mládeže

OPAVA (semifinále soutěže juniorek, Morava - družstvo JAC Brno)

V tomto kole se z našich andílků staly nejpilněší sběračky bodů juniorek JAC Brno za které letos v soutěži juniorek hostuje Klára Michalská a Anna-Marie Rappová.

Amča Rappová startovala se silnou virózou, která ji přepadla v tomto týdnu. S bolestí v krku a zvýšenou teplotou však bojovala jako lev. V dálce se pro ni soutěž nevyvíjela vůbec dobře, když po dvou pokusech měla na kontě dva přešlapy a hrozilo, že nepoustoupí do finále. Amča však předvedla že umí. Třetím pokuse zajistila s velkým více jak 30 centimetrovým nedošlapem finále výkonem 532.

Ve finále však již bojovala také se svou nemocí, kdy jí viditelně docházely síly. Přesto se posledním pokusem vypjala k výkonu 558 cm, kterým nakonec brala druhé místo za Rebekou Šilhanovou a před dalším andílkem Klárou Michalskou.

Dalším startem byl běh na 100 metrů. Zde naštěstí pro zisk 11 bodů stačil průměrný výkon 12,77.

Nakonec soutěže se pak Amča postavila ještě jako finišmanka na start štafety 4x100 metrů společně s Košárkovou, Lošťákovou a Svobodovou. Štafetový kolík donesla v suveréním vítězství do cíle.

Hlavním úkolem Amči do příští soboty bude uzdravit se. Protože družstvo JAC spoléhá na její body. Pokud bude Amča zdravá, tak se možná v Ostravě dočkáme i malého překvapení...

Klára Michalská svou virózu, která ji schvátila po MČR 22 již doléčuje a tak mohla posílit JAC Brno ve třech disciplínách. V dálce nám bohužel nevycházel rozběh a tak nejdelší pokusy z první a druhé serie byly s obrovským nedošlapem. Škoda, 40 centimetrů navíc, by ke skoku 527 cetimetrů jistě bylo dobrých. Nakonec jsme se museli spokojit s výkonem 549 cm a třetím místem. Je to Kláry letošní nejlepší výkon.

Před dálkou Klára absolvovala běh na 100 m překážek. Ve velice silném obsazení, kde nechyběla Helena Tomková, Zuzana Štáhlová či Bára Hamáčková si Klára vedla dobře. Konečný čas 15,03 a třetí místo za Helenou Tomkovou a Zuzkou Štáhlovou je kvalitní výsledek. Do třetí - čtvrté překážky dokonce Klárka atakovala první pozici a dle vlastních slov si tak užila svých pět vteřin slávy.

Po téměř šesti hodinách čekání na tribuně si Klára vyměřila svůj rozběh na trojskok. A byla to především její soutěž.Naším cílem bylo vyhrát a přinést plný počet bodů. To se podařilo již prvním pokusem. V druhém a třetím pokusu Klára atakovala svůj nejlepší absolutní výkon s větrem, 12,60 m. Bohužel přešlapy tyto velmi pěkné skoky zhatily.

Přesto Klárka v trojskoku ukázala pořád velmi dobrou formu a bude zajímavý souboj s Dominikou Horniakovou na ostravském tartanu v příštím týdnu.

Hradec Králové (semifinále starších žáků ČR)

Tomáš Dostrašil, Vojta Karásek a Ondřej Rapp naši tři mušketýři v barvách LIAZU, také pilně sbírali body

Tomáš Dostrašil - momentálně jednoznačně nejúspěšnější z žáku LIAZU a čerstvý reprezentant ukázal, že jej forma na překážkách ještě zdaleka neopustila a dalším časem pod 14 vteřin si opět vylepšil osobní rekord  an nynějších 13,91. Tomáš i přes velmi špatný start (někteří svdci to doknce nazvali startem přímo zoufalým) dokázal zvítězit a v přímém souboji porazit i čerstvého mistra republiky na této trati Tomáše Kroupu či dalšího finalistu z Mistrovství republiky Mikuláše Havla. Na start Tomáše při Mezistátním utkáni žáků v Nitře se tak můžeme těšit myslím, že i další překonání osobního rekordu není vyloučeno.

Na trati 150 metrů si Tomáš vylepšil také osobní rekord a čas 18,27 stačil na celkoé 6 místo. Onen čas ukazuje, že v případě Tomáše máme pořád dost prostoru pro trénik rychlostní vytrvalosti a obecné kondice vůbec.To se portvrdilo i na trati 200 m překážek, kde sice časem 28,79 také překonal svůj osobní rekord, ovšem jsem přesvědčen o tom, že kondiční příprava ve Vysokých Tatrách přijde Tomášovi k duhu.

Tomášovi ke třem osobáků gratuluji a těším se na příští týden.

Ondřej Rapp - náš komediant, začal růst a jeho teď  delší tělo začíná ukazovat, že by to s Ondřejem nemuselo být až tak špatné. Ondra si vylepšil osobní rekord ve výšce na 165, v tyči dal svých 280 a byl také přínosem pro štafety. Myslím, že pro finále příští sobotu se můžeme těšit na další osobáky.

Vojta Karásek  - ten se při běhu na 60 metrů rozhodl zahrát si na Bolta - bohužel však tím horším způsobem a přes ochranu jednoho možného ulitého startu u žáků, ulil i druhý start a byl diskvalifikován.

Může se to stát - jak ukazuje příklad Bolta ovšem při soutěži družstev, kde se bojuje o každý bod je to trestuhodné. Zvláště, když vše ukazovalo na to, že Vojta by mohl výrazně vylepšit svůj osobní rekord. No příští týden bude mít Vojtěch možnost reparátu, který snad vyjde.

Na tratích 150 a 300 metrů zůstal Vojtěch trošku za mým očekáváním časem 18,69 na 150 metrů se přiblížil OR, ovšem čas 40,53 na 300  metrů je pro mně i pro Vojtu trošku zklamáním.

Kladno (semifinále dorostenek ČR)

Linda Mejstříková - nová členka jablonecké Atletiky s radostí bojovala za dorostenky LIAZU. Linda je novým členem andílků jejíž představení přeneseme příště.

Linda je odvážné děvče a tak se pranic nezalekla obtížné kombinace běhů na 800  a 400 metrů.

Na 400 metrů výkon 64,14 a na 800 metrů výkon 2:29,36 jsou solidním základem pro trénink, který nás od podzimu čeká. Oba tyto výkony přinesly družstvu cenné body které v konečném součtu znamenaly postup družstva dorostenek LIAZU do finále Mistrovství republiky.

Všem andílkům za sobotní vystoupení děkuji a těším se na příští týden s posledními starty sezony !

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved