Valeriy Hres si při letošním druhém startu výrazně vylepšil osobní rekordy na 200 i 400 m.

V sobotním počasí, které střídalo nepříjemný chlad, déšť, zamračeno a také slunečno jsme závodili již naplnoi. Kromě Kačky Hornové - která stále nabírá síly po prodělané viróze nastoupila celá mladší část andílků.
 
Tomáš Dostrašil, který taktéž prožil nepříjemnou virózu přeci již natolik zotavil, že jsme se rozhodli pro start na 110 m překážek a 100 hladkých. Být totiž dorostencem se zaměřením na 110 m překážek není v české termínovce zrovna jednoduché a tak jsme nemohli odklaádat jeden z mála startů, které máme na této trati k dispizici.
Tomáš se v týdnu na tréninku ukazoval ve skvělé formě a já věřil v překonání osobního rekordua ohrožení hranice 15 vteřin. Nakonec z toho bylo první místo v čase 15,35 s. Tomáš při prvním startu sezony na této trati dosáhl nejlepšího prvního času v sezoně a zaostalk za osobním rekordem o pouhou desetinu. Na Tomášovi byla vidět velká nervozita - což možná k prvnímu startu patří. Já věřím, že při sobotních púřekážkách na Olympic Hopes ve Svitavách již hranici 15 vteřin Tomáš pokoří.
 
Valeriy Hres se celý těšil na svůj start na své nyní nové trati 400 m. Byl to první start na této tratií pod otevřeným nebem a musím říci, že jsme s ním byl spokojen. Vla zaznamenal vítězství v čase 53,17 což je zlepšení téměř o vteřinu oproti dosavadnímu osobnímu rekordu z haly. Běh Vala již konečně nepřipomínal stopování si rozběhu a právem tak svůj osobák takto výrazně vylepšil.
Na poloviční trati bylo zadání jednoznačné - napravit dojem z minulého startu v Liberci 1.5. To se podle mně podařilo beze zbytku. Dosažený čas 23,65 znamenal vítězství a plný bodový zisk. Kromě toho je to také vylepšení osobního rekordu téměř o půl vteřiny. V prestižním souboji mladých pušek na této trati se tak Val ujímá vedení nad Vojtou Karáskem.
 
Ten využil svého startu na dvoustovce k tomu aby si opět po čase připomenul jaké to je mít u svého jména ve výsledcích napsíno DQ. Vojta se tak těšil, na svou oblíbenou trať, že prostě ulil. Vojta ulívat starty umí a jen doufám, že v přísštích závodech se polepší a bude vybíhat až na výstřel, tak aby si mohl vylepšit své osobáky a Valovi v souboji o nejlepší čas na 200 m trošku zatopit.
I přes DQ na 200 m musím Vojtovi pogratulovat k vytvoření nového osobáku na 100 m, který vylepšil o 1 desetinu. Zlepšení není zatím tak výrazné ovšem i Vojta je ještě stále tak trošku po nemoci a já věřím, že závody které nás hned v příštích týdnech čekají ukáží, že ř¨časy dosahované na tréninku nebyly náhodné.
 
Linda Mejstříková chtěla také napravit dojem z prvního startu a myslím, že se vylepšila a ukázala, že na další zlepšení můžeme čekat již v brzké době. Na trati 400 m nenašla soupeřku a pro družstvo českolipských juniorek získala plný počet bodů. Linda letos stejně jako některé další závodnice za juniorky České Lípy závodí. Cílem je aby se takto posílené družstvo pokusilo bojovat o medaile na Mistrovství republiky juniorek, kde je nesmírně silná konkurence v družstvech AK Olymp Brno, Vítkovice a dalších.
Časem 60,52 sice osobák nepřekonala ovšem v sólo závodě ji musím pochválit za velice slušně rozběhnutý závod. Vždyť prvních 200 m zdolal výrazně rychleji než je její osobák na této trati z více zdrojů jsme naměřili čas kolem 26,50. Je vidět, že rychlost Linda na půlkařku docela má takže budu věřit, že se jí podaří uspět při prvním půlkařském strtu sezony 8.5. V Liberci při memoriálu Zuzky Krejčové.
 
David Aljančič ten si vyzkoušel 100 m a 800 m na stovce se o 9 setin vtlačil pod 13 vteřin a na půlce časem 2:17,07 neohrozil svůj osobák. I zde platí mnoho startů nás teprve čeká.
 
Sezona se nám rozběhla na plný pecky ve středu závodí téměř všichni při Memoriálu Zuzky Krejčové v Liberci. Linda poběží půlku a ostatní si střihnou sprintérský trojboj. Klára Michalská se utká s nejlepšími českými trojskokankami při extraligovéím mítinku v Olomouci a v sobotu naši dorostenci změří síly na mítinku Olympic Hopes ve Svitavách se svými vrstevníky z celé republiky.
 

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved