Ani déšť, ani chlad, ani mraky, ani vítr nezastavily během víkendu úspěšnou jízdu andílků v soutěžích družstev

Mistrovství Čech skupinu "B" na Kladně ovládly žákyně LIAZu

Karolína Kořínková a Klárka Hercíková byly na Kladně v deštivém a chladném počasí oprorami družstva starších žákyň LIAZu.

Klárka Hercíková pomalu nachází závodní pohodu a její start na 200 metrů překážek byl pro mně velice potěšujícím překvapením. Byť to byl po výšce a tyčce již třetí individulání start Klárky, její projev nad překážkami byl opravdu velice hezký. Čas 32,18 nakonec znamenal pro Klárku celkově třetí místo a pro družstvo dalších 8 bodů. Po předcházejícím druhém místě ve výšce za 145 cm a taktéž děleném druhém místě v tyči to znamenalo celkový zisk 23,5 bodu.

Pro Karolínu Kořínkovou jako by chladné kapky deště byly živou vodou. Dlouho jsme ji neviděl běžet 100 m překážek tak hezky a nakonec z toho bylo drtivé vítězství v čase 15,22. Také na dlouhých překážkách ukázala Kája svou lepší tvář a s obrovským náskokem doběhla do cíle v novém osobním rekordu 30,80. Jako jedna ze stálých členek štafet pak ještě přispěla Karolína spoluvítězstvím se štafetou 4x60 dalším plným bodovým ziskem. Celkový součet Karolíny tak v sobotu činil 24,75. Stoupající forma a pohoda Karolíny mi dělá před blížícím se Mistrovstvím republiky žactva velkou radost.

V neděli pak odjely ke svému Mistrovství Čech dorostenky do Kolína a nakonec byly bronzové.

O počasí se dá říci snad jen toto - aspoň nepršelo.

Barunka Bradová a Veronika Milotová usilovaly ve svých mistrovských disciplínách o příspěvek družstvu. Veronika však již ráno nastupovala do autobusu nachlazená s rýmou a kašlajíc. Upřímně, měl jsem z její sestavy disciplín 400, 200 a štafeta 4x100 trošku obavy.
Veronika mně však opět přesvědčila, že dokáže být opravdu tvrďák a velká bojovnice. V prvním běhu na 400 metrů začala opatrně a na protilehlé rovince se nezdálo, že nakonec vše dopadne tak, jak se to nakonec v cíli vyjevilo. Druhých 200 metrů totiž Veronika zvýšila tempo a její soupeřky byly prakticky bez šance. Za sebou nechala medailistku z Mistrovství republiky na 200 m (25,11 s) Terezu Markovou ze Slávie. Anu Korbovou z Karlových Varů či Denisou Folkovou z AC Jablonec nad Nisou.

Konečný čas 58,28 je čtvrtým časem na 400 metrů, který Veronika běžela. O hodinu a půl později pak již Verča povzbuzena úspěchem zaklekala do bloků na poloviční sprinterské trati 200 metrů. Vzhledem ke zdravotnímu stavu, počasí a předpokládané únavě ze čtvrtky jsme nečekali, že bychom mohli útočit na hranici 26 vteřin, která pro nás byla na podzim zakletá. Verča mně však opět, ten den již podruhé, překvapila. Rozhodným výkonem šla od prvních kroků za úspěchem a v cíli za sebou nechala všechny soupeřky v čase 25,74. Na jejím štítě zůstaly Tereza Marková (OR 25,11), Tereza Sekyrová (OR 25,14) či Magdaléna Menčíková (OR 25,11)

Veronika tak ziskem 22 bodů přispěla k bronzovému úsoěch drustva LIAZu.

Před námi je Mistrovství republiky žactva o víkendu. A tam budeme s Karolínou Kořínkovou a Klárkou Hercíkovou usilovat o co nejlepší umístění.