Atletický víkend Andílků byl nabitý bohatým programem

Andílci si na nedostatek závodů nemohou stěžovat a když žádný závod není v v blízkosti vyrážíme i za hranice okresu.

V sobotu závodily Pavlína Soprová a Klára Michalská společně se svou soupeřkou a kamarádkou ze sportovního gymnázia Barčou Hamáčkovou na Krajském přeboru družstev v Nové Pace. Závodů jsme se zúčastnili mimo bodování s cílem pokusit se vylepšit nejlepší letošní výkony na 100 m překážek v dorostenecké kategorii.

Povedlo se to jen částečně Pavlína, vyhrála svůj rozběh o setinku před Barčou Hamáčkovou v čase 14,87 což je velmi kvalitní čas, avšak na vylepšení nejlepšího výkonu 14,58 to nestačilo. Rozhodně to však byl kvalitní běh.

Klára naproti tomu v sólo závodě zvítězila v čase 15,08 což je zlepšení nejlepšího letošního výkonu o 5 desetin. Přicházející forma naznačuje, že již brzy bychom se mohli dočkat časů pod 15 vteřin a ohrožení osobního rekordu. Držím palce. (drobná poznámka - po sobotě už má Klára nejlepší výkon na dorosteneckých překážkách jen o 2 setiny horší než na dospělých...)

Anna-MarieRappová a Dominik Žižka si pak přivstali v neděli aby okusili atmosféru mítinku Kladno 2009, kde se Amča chtěla jednoznačně vrátit do dálkařské pohody z loňského roku a zabojovat o nominaci na mezistátní utkání. Kromě toho jsem já osobně doufal i ve vylepšení osobního rekordu na 100 m. Dominik pak místo sobotního tréninku absolvoval velmi kvalitní běh na 100 m, kde se mohl rozvičovat s takovými osobnostmi českého sprintu jako je Libor Žilka či Jiří Vojtík.

Amča svou misi splnila naprosto dokonale - v dálce vybojovala třetí místo a výkonem 564 cm si vrátila sebevědomí, které nám již začalo scházet. V technice je ještě mnoho co vylepšovat, hlavní však je, že skoky včetně rozběhu byly uvolněné a nebyly v křeči. Také s rozběhem bylo možno pracovat což je velmi pozitivní. Jako třešnička na dortu pak působí její výkon ve sprintu na 100 m. Ve svém běhu byla sice druhá avšak čas 12,39 je skvělým vylepšením osobního rekordu.

Dominik pak navázal na šňůru osobních rekordů z posledních týdnů a velmi dobrým, uvolněným během  se na 100 m zlepšil na 11,53. Nutno říci, že Dominik běžel opět v nové kombinéze jež mu sluší a zdá se že přináší i skvělé výkony.

Celkově byl víkend náročný hlavně pro trenéra, který všechny závody odjezdil a byl svým andílkům nablízku při jejich výkonech. Ovšem únava trenéra za takové výkony jako děvčata a Dominik o víkendu podali stojí za to. Jen tak dále  !