Karolína Kořínková a Verča Milotová získaly dvě vítězství Anežka Voštová pak přinese domů dvě brambory.

Ve dva osobní rekordy a dvě vítězství proměnila své starty Karolína Kořínková. Na 60 m př. Karolína dosáhla zatím nejlepšího času kariéry mezi šesti překážkami mladších žákyň. Výsledný čas 9,86 zmamenal výrazné posunutí osobního rekordu. V dálce Karolína bojovala tak trochu sama se sebou. Po prvním přešlápnutém, avšak velmi dalekém pokusu, musela nejdříve vybojovat postup do finále a tam potom vydařeným pátým pokusem vylepšila osobák na 4,74. O čtyři centimetry porazila výbornou Leonku Vokálovou. S tou se potom společně vydala na cestu za skvělým časem ve štafetě na 4x150 m.

Velkým potěšením pro mně byly starty našeho nového miniandílka Verunky Milotové. Přesto, že minulý týden strávila ve stavu nemocných a bojovala s virozou, předvedla dnes velký kousek. Vyhrála nad rychlonohými němkami jak na 60 m, tak v delším sprintu na 150 m. Čas na 150 metrů 20,43 by letos v hale na Mistrovství republiky žákyň jen těsně zaostával za finálem B., a to je dobrá zvěst před přestupem Verči do kategorie žákyň.

Anežka Voštová to dnes měla hodně rozběhané. Sice dlouho čekala na začátek své výšky, avšak dlouhou soutěž výškařek si zpestřila dvakrát běženou stopadesátkou. V individálním startu je čas 21,83 jejím nejlepším halovým časem na této trati. Ve výšce pak 135 cm znamenalo dnes maximum.

Na konec závodů však přišla ještě jedna bomba !

Štafeta miniandílků Karolína Kořínková, Anežka Voštová, Verča Milotová, doplněná o výbornou Leonku Vokálovou zaběhla na trati 4x150 m čas 1:23,06. Tímto vynikajícím časem překonaly čas 1:24,94,  který je dosavadním oddílovým rekordem v držení Amči Rappové, Klárky Michalské, Pavlíny Soprové a Kačky Čapkové. Miniandílci tak snad dnes vykročili ve stopách této veleúspěšné generace atletek, která pravidelně vozila množství medailí z Mistrovství republiky.

Musím říci, že mně to velmi potěšilo a věřím, že brzo dojde na další výkony jimiž se Amča, Klárka či Pavlína zapsaly do oddílových tabulek.

Máme za sebou netradiční závody v tradičním čase, jedinou kaňkou je bohužel zranění Barči Bradové, kterou zradil zadní stehenní sval. Během příštího týdne zjistíme vážnost zranění. Doufám, že se Barča brzy vrátí do tréninkové práce, neboť má velmi dobře našlápnuto.

Od příštího týdne zase pilně pracujeme a představíme se opět při Pomerančovém mítinku.

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved