Na Mistrovství čech byli andílci pořádně vidět.

Mistrovství republiky, které se koná za týden tak může Verča vyhlížet s optimismem.

V Kolíně v soutěži žákyň prokázala svou sílu Verča Milotová. Ve vybojovaném finále na 60 metrů zaběhla svůj čtvrtý nejlepší čas kariéry a obsadila v nabité konkurenci páté místo - 6 bodů. Ještě lépe se jí vedlo na trati 150 metrů. Zde se postavila výzvě v podobě souboje s Barčou Hůlkovou - třetí v průběžných tabulkách časem 18,79 a Annou Kozlovou - pátou v tabulkách časem 18,94. Mimo jiné také vítězkou olympiády mládeže v Plzni na 300 metrů.

Verča se souboje nebála. Statečným výkonem urvala pro sebe druhé místo časem 19,43. Zvítězila Barča Hůlková 18,98. Verča své druhé místo pak uhájila před Annou Kozlovou 19,62.

Co mně pak opravdu potěšilo byl výkon Verunky na prvním úseku štafety 4x60 metrů. Mohu říci, že tento běh mně doslova nadchnul. Tak rychle jsem Verču snad ještě běžet neviděl a pokud by takový výkon podala také na individuální trati, tak věřím, že čas pod 8 vteřin je jistotou.

Ostatní miniandílci bojovali seč mohli a svému družstvu body přinesli také.

Bára Bradová nakonec 6,25 bodů za stopadesátku a štafetu. Karolína Kořínková tři body za svou premiéru na stovce překážek žákyň. Škoda jen, že Káju limitovala bolavá nožka a tak nemohla podat svůj maximální výkon. Do družstva se po roce od svého zranění vrátila také Patricie Janů. Ta přispěla bodíkem za štafetu 4x60.

Nutno poznamenat, že družstvo žákyň se nakonec na Mistrovství čech umístilo na třetím místě a postoupilo tak mezi nejlepší mužstva na Mistrovství republiky.

Nejvíce bodující juniorka LIAZU ??? Kačka Hornová

Mezi juniory a juniorkami byla z andílků bodově nejúspěšnější Kačka Hornová. Nejlepším podzimním výkonem na 100 metrů 12,76 se umístila na čtvtém místě a na dvoustovce také v nejlepším podzimním čase 26,03 byla nakonec pátá za šest bodů. Kačka se snažila také v dálce. Bohužel pro únavu z běhu na 100 metrů nebyla schopna doběhnout k prknu a tak vypadla před finále. Pochvalu za bojovnost pak zaslouží za čtvrtý start dne ve štafetě 4x100 metrů. Zde zaznamenala další body. Celkem 14,75 bodů Kačky bylo největším bodovým ziskem mezi juniorkami LIAZU a velkou měrou to přispělo k postupovému umístění juniorek na Mistrovství republiky družstev ! Snad jen poslední poznámku.

Je to ta samá Kačka Hornová co se vloni nevešla do družstva dorostenek ....

Pája Karešová, která se vrací po dlouhodobém zranění a omezení tréninku na závodní dráhu, doplatila trošku na nasazení do druhého běhu. Zde se běželo pomalu. Pája sice předvedla svůj druhý nejrychleší čas letošní sezony na osmistovce 2:30,14. Bohužel to na body nestačilo. Vědomí, že do cíle dobíhala s velkou rezervou sil, dává naději, že na finále to bude ještě lepší a body již přinese !

První trojskok Tomáše Dostrašila

Mezi juniory předvedl husarský kousek Tomáš Dostrašil. Ten se rozhodl, že pro družstvo udělá maximum a během posledních týdnů jsme se pokusili Tomáše naučit trojskok. Tomáš se projevil jako bojovník a frajer. Skokem 12,37 se kvalifikoval do finále a obsadil tam nakonec páté místo. Tomáš mně překvapil a dosti možná našel další disciplínu k překážkám. Bohužel na nich se během běhu musel vyhýbat soupeři, který mu upadl do jeho dráhy a tak výsledný čas zaostal trošku za očekáváním. Jak jsem však již výše uvedl Tomáš si to vynahradil jinak.

Vojta Karásek to má jako čistokrevný sprinter v obrovsky silné konkurenci těžké. Přesto i včera prokázal, že do této vybrané společnosti nejlepších sprinterů Česka patří. Zapsal nejlepší podzimní výkon na stovce 11,44 za dva body. Také na dvoukile přispěl družstvu dvěma body za výkon 22,98. Vojta zaslouží velkou poklonu za odhodlanost a bojovnost pro výkon družstva. Kromě výše uvedného, startoval také jak v krátké tak v dlouhé stafetě a nechal zde poslední zbytky sil.

Bojovnost obou našich juniorů připěla k celkovému naprosto šokujícímu výsledku, kterým bylo vítězství družstva juniorů LIAZU na tomto Mistrovství Čech a postup na Mistrovství republiky.