Skvělé nové osobní rekordy a panoptikum české atletiky s nezměřenými časy na několika tratích to je dnešní sobotní den andílků v Mladé Boleslavi.

Vše začalo již při první běhu, kterým byl v rozsáhlém časovém pořadu start štafety žákyň na 4x60 metrů. Po doběhu vítězné štafety LIAZU ve složení Lada Halmanová, Barča Bradová, Hanka Koucká a Veronika Milotová jsem se divil proč rozhodčí v cíli vehemetně shánějí finišmenky jednotlivých štafet. Brzy se mi vše objasnilo - holky vyhrály první běh, který toho dne nebyl změřen elektrickou časomírou.

No ale pojďme dále.
Barunka Bradová, která se pomalinku zlepšovala po setinkách nastoupila dnes na 60 a 150 metrů a ze dvou startů dva osobáky. V rozběhu na 60 m njedřívě 8,36 - bohužel větrných 2,3 m/s. Ve finále následně již regulérní odobák 8,40. Ještě větší výkonnostní skok nastal na trati 150 metrů k dnešku osobák 20,80 po dnešním velmi hezkém běhu 20,22. Barča se tak konečně může radovat z výrazných zlepšení !

Gejzír radosti v mé duši spustil běh na 100 m juniorek ! Kačka Hornová, která se zlepšuje závod od závodu po setinkách, dnes výrazněji zatlačila na pilu. Vyrovnaný souboj do posledních centimetrů s Kačkou Hýskovou znamenal sice druhé místo. Dosažený čas 12,59 však znamená ukrojení celé jedné desetiny z dosavadního osobáku z úterý tohoto týdne.
Kačka, která si včera jen tak mimochodem vylepšila osobák v přemístění na 71 kilo, běhá dnes ve skvělé pohodě.

Ovšem, že jí časoměřiči seberou nezměřením dvoustovky druhý osobák to jsem nečekal.
Po velmi pěkném běhu kdy proháněla jak Míšu Bičianovou tak Kačku Hýskovou a já naměřil na ruku nějakých 25,7 ..... jsme se po delší odmlce dozvěděli, že dvoustovka juniorek se řadí jako další do řady nezměřených běhů.... Časy uvedené následně do výsledků beru s rezervou, ovšem všechny účastnice toho běhu byly poškozeny na osobních rekordech.
Vzhledem k tomu, že Kačka už měla osobák na 100 m potvrzen, tak se ta ztráta ze dvoustovky dala nějak rozdýchat...

Mezi lamače osobáků se přidala i Veronika Milotová. Ta si po nezměřené třístovce, kterou vyhrála za ručních 41,8 , spravila chuť na stopadesátce. Zde nastoupila proti skvěle běhající Barče Hůlkové. Té sice nakonec podlehla. Ovšem to jí vůbec nemusí mrzet. Čas 19,10 je skvělým vylepšením dosavadního osobáku a do pokoření hranice devatenácti vteřin již mnoho nezbývá.

Pája Karešová, kterou v posledních týdnech trápí bolavá kyčel nastoupila ke své další osmistovce. Rozběhla ji velice odvážně a snažila se akceptovat tempo Míši Bičianové. To se dařilo do průběhu do druhého kola. Pak nám trošku došlo.... Pája si přesto odváží medaili za třetí místo, byť s časem 2:32,12 nebyla spokojena. Dohodli jsme se, že nyní bude prioritou vyléčit bolavou nožku a pak se vrhneme na další lámání osobáků.

Celkově dopadlo krajské měření sil pro andílky navýsost dobře. Já věřím, že v tomto duchu pojedeme dále.

Takže GO andílci !
 

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved