Amča Rappová skončila na přeborech Prahy na druhém místě za skvělou Kateřinou Čechovou...

Protože v minulém týdnu se na našem moravském turné ukazovala celkem dobrá rychlostní forma všech andílků, rozhodli jsme se operativně pro start mimo soutěže na přeborech Prahy.

Abychom využili momentálních rychlostních dispozic, rozhodli jsme se pouze pro start ve sprintu na 100 metrů u Amči, 100 m překážek Kláry a 100, 200 u Dominika.

Bohužel během týdne začal Amču omezovat nějaký virus a vyklubalo se z toho pořádné nachlazení a drobná viróza včetně bolesti v krku, rýmy a zvýšené teploty. V sobotu se zdravotní stav jakž takž stabilizoval a  Amča s dostatečnou zásobou kapesníků mohla startovat.

Svůj start ve druhém běhu zvládla naprosto suveréně a postoupila z prvního místa v čase 12,37. Suveréně za sebou nechala kromě jiných také například výbornou sprinterku Janu Branišovou - loni 12,05.

Z prvního místa v rozběhu tak Amča zaklekávala do bloků ve finále hned vedle nejlepší české sprinterky Kateřiny Čechové. Byl to hezký pohled.

Od startu nenechala Kateřina Čechová nikoho na pochybách, kdo je tady v česku jednička a velmi dobrým časem 11,67 zvítězila. Nás může těšit, že Anna-Marie Rappová se dokázala opět zlepšit a jen setinu zaostala za svým regulérním osobním rekordem. Čas 12,33 za nulové podprory větru a při viróze je dobrým přepdokladem pro další vývoj sezony.

Klára Michalská startovala na 100 m překážek. Bohužel nedokázala prodat svou formu a nezopakovala svou techniku překonávání překážek z rozcvičování. Nakonec v čase 15,13 v rozběhu a 15,40 ve finále, trošku zaostala za očekáváním. Nutno však podotknout, že výkony ve finále byly významnou měrou ovlivněny také pořadateli, kteří v čase startu na 100 m překážek měli již téměř půl hodiny zpoždění. A děvčata tak vybíhala na trať již dostatečně ztuhlá.

Toto se pak podepsalo ještě výrazněji na startu běhu na 200 metrů kde, již zpoždění nabíralo téměř hodinu a starty následovaly po sobě v rytmu blesků - ty také udeří jednou za čas !!

Dominik Žižka tak může být relativně spokojen se startem v rozběhu na 100 metrů, čas 11,66 nebyl špatný. Znamenal postup do finále a šanci na vylepšení. Této šance však Dominik nevyužil a časem 11,71 zaostal trošku za očekáváním. Opět nutno podotknout velké zpoždění startů u finálových běhů na 100 metrů.

Dvoustovka kolem sedmé večer za 23,43 tak sice nebyla nijak oslňující, avšak více jsme asi již čekat nemohli.

Před námi je v příštím týdnu první kolo soutěží družstev - muži druhá liga v Jihlavě a holky první liga v Liberci. Věřím, že se dáme během týdne zdravotně do pořádku a že i forma Dominika na 400 metrů bude lepší než v halové sezoně.

 

 

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved