Klára a Amča přispěly k celkovému bodovému družstva dohromady téměř 46 body

Anna Marie Rappová měla velkou radost, že po delší odmlce zaviněné zraněním kolene se mohla vrátit na dálkařský sektor. Tato radost, chuť do závodění a pěkné počasí to byly hlavní atributy již pro první zkušební skákání při Corny poháru konaném ve čtvrtek v Jablonci.

Zde Amča předváděla velmi pěkné pokusy, které bohužel zhatily jen nevýrazné přešlapy. Nakonec skončila soutěž se zapsaným výkonem 569 cm (čisté skoky s přešlapem, které jsem si neoficiálně změřil atakovaly osobní rekord)

Amča je zpět !

S vervou se vrhla do soutěže při semifinále, kde se letos po čtvrté utkala s Míšou Nejedlovou, která taktéž hostuje- tentokrát za Jeseniovu Praha.

Cílem Amči bylo srovnat stav letošních soubojů na skóre 2:2, když před soutěží byl stav 2:1 pro Míšu.

Nakonec to dopadlo zvýšením náskoku Míši na 3:1 neboť výkon Amči 552 nestačil na 557 Míši.

Musím zde ovšem zmínit jeden čin, který je hoden označení FAIR PLAY a nese se v duchu nejlepších tradic fair play skutků. Tento čin proběhl naprosto spontánně bez větší pozornosti okolí a mohl by v záplavě výsledků zaniknout

V druhé sérii s Amče povedl velmi pěkný skok, který vypadal jako daleký a tak jsem byl společně s naší závodnicí zvědav na jeho přeměření. Výrok rozhodčího pro zapisovatele zněl 573 cm. Tato vzdálenost znamenala v tu chvíli vedení v soutěži a dle konečného výsledku by znamenala také vítězství v soutěži a srovnání letošního skóre s Míšou na 2:2.

V té chvíli však zasáhla do děje Amča, která přeměření pozorovala rozhodčímu přes rameno a upozornila jej na skutečnost, že se přehlédl a pokus je dlouhý "pouze"  552. Rozhodčí po chvíli váhání svůj výrok skutečně revokoval a vyhlásil nakonec výrok 552 cm. To v tu chvíli sice znamenalo vedení v soutěži, byl to však výkon na který Míša dokázala odpovědět a získat vítězství pro sebe.

Za tento čin chci Amče poděkovat. Pro mně znamená, že sport není jen o výkonech a vítězstvích. Sport dokáže ve sportovcích rozvíjet cit pro FAIR PLAY hru.

Amča pak svým chováním dokázala, že sportovci nejsou jen svíjející se figurky na fotbalových trávnících, které se skácí při každém doteku se soupeřem. Tímto činem prokázala také, že atleti nejsou jen bezduchými polykači různých pilulek zajišťujících krátkodobý zázračný vzrůst výkonnosti.

Atletika v duchu výše uvedeného skutku Amči je sportem ve kterém chci působit a sportem který je hoden zájmu diváků a veřejnosti.

Ještě jednou chci Anně-Marii za toto chování poděkovat.

Klára Michalská opět prokázala pravdivost rčení "Jak je důležité míti v družstvu Kláru !"

Její start ve třech disciplách znamenal 31 z celkově možných 33 bodů. Vítězství na 300 m překážek, trojskoku a druhé místo na 100 m překážek bylo pro družstvo velmi cenným přísunem drahocenných bodů.

Klára skromně kráčela od discplíny k disciplíně a sbírala body bez ambice na absolutní osobní výkony. Vždyť kombinace trosjkoku a po něm následující třístovka s překážkami není žádný med a dokáže Kláru rozebrat na tři dny. Výkony 15,20 na 100 m př. 46,72 na 300 m překážek a 11,41 v trojskoku jsou však důstojnými výkony ke kterým Kláře blahopřeji.

Družstvo dorostenek České Lípy získalo vítězství a postup do finále ve kterém má ty nejvyšší ambice. Holky ve žlutomodrých dresech májí velký zálusk na mistrovská trička a tak jim budu příští týden držet palce a věřím, že Klára s Amčou přispějí opět velkou měrou k případnému úspěchu.

 

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved