Snaha o útok na limit pro evropskou kvalifikaci olympijských her mládeže v Moskvě, vyhnala Amču až do Plzně...

Tři dny po nadějném prvním skákání v Uherském Hradišti jsme se rozhodli závodit na nejbližších dalších závodech. Ve čtvrtek tak odjela na otočku do Plzně mini výprava andílků. Bohužel příroda byla proti našim plánům zaútočit na dobré výkony. Zima (asi 7 stupňů), studený vítr a déšť bohužel vystavili našim snahám stopku. Amča bojovala se živly jako lev a její výkony 8,10 na 60 m a další zlepšení nejlepšího letošního výkonu v dálce na 558 cm mají svou váhu.

Stejně tak i Klára Michalská, která odjížděla s cílem překonat osobní rekordy na 60 i 150 metrů. Na 60 metrů se to podařilo sice nevalným výkonem 8,43 avšak jak jsem již výše uvedl příroda byla proti mimořádným výkonům. Na trati 150 metrů pak byl čas 20,14 poznamenán únavou, přesto i tento znamenal nový osobní rekord.

V sobotu začaly soutěže krajských přeborů družstev dorostenek a juniorů prvním kolem v Mladé Boleslavi

Klára Michalská i Amča Rappová v letošním roce hostují v družstvu dorostenek České Lípy, které se všemi letošními posilami otevřeně míří za nejvyššími příčkami v soutěži družstev dorostenek. Protože všech dorostenek oddílu TJ LIAZ je tolik kolik by se dalo spočítat na prstech obou rukou bylo v letošní sezoně umožněno těmto dvěma děvčatům bojovat společně s českolipskými o mistrovská trička v soutěži dorostenek pro rok 2010.

Naši junioři, jejichž družstvo jsme nakonec postavili posilněné o dorostence, nastoupili nakonec v celkovém počtu čtyř závodníků ! Tento nízký počet závodníků byl způsoben jednak zraněními ale také přímo odmítnutím závodit za tým LIAZU - domovský tým některých závodníků. O to více si pak cením přístupu Honzy Fadrhonce, který obětavě nastoupil k disciplínám, kde bylo možno získat body.

Ale zpět k andílkům.

Jak už jsem uvedl výše, pro Kláru i Amču znamenaly tyto závody již třetí závod v průběhu sedmi dní a bylo to znát. Amča v rozběh na 100 metrů zvítězila časem 13,19 aby nakonec ve finále zabojovala na vítězství za 12,85. Bylo vidět, že druhou část stometrové trati již nohy za sebou prakticky jen vláčela. Přesto obdiv za velkou bojovnost. Také si střihla kouli, kde však její výkon pouze něco přes 8 metrů, nestačil na finále.

Klára si schovala nejlepší část všech starů v předchozím týdnu na trojskok a zahájila sezonu výkonem 11,47 m. Tímto výkonem se ujala vedení v českých tabulkách dorostenek. Mnohem horší výkon však zaznamenala na 200 metrů. - čas 28,00 je už na hranici mezi atletikou a turistikou - "Atletika s radostí - "zřejmě dobrý turistický oddíl". Přesto oběma patří díky za bojovnost a nasazení v prvních závodech sezony.

Naši hoši se tentokrát soustředili na starty ve sprintech na 100 a 200 metrů a jejich soustředění bylo tak dokonalé, že předvedli časy 11,81 Filip Spura a 11,98 Dominik Žižka. I přes uvedenou hodnotu výše zmíněných časů se naši sprinteři dostali do finále A - Filip Spura a finále B - Dominik Žižka. Bohužel ve finále došlo k tomu co jsem si nechtěl ani připustit, opět se zranil Filip Spura - jeho zadní stehna jsou jeho achilovou patou, po prvních 50 metrech již jen doklusal. Je to strašlivá škoda Filip má natrénováno jako nikdy a cítí velkou formu bohužel jeho tělo proti jeho sportování stále něco má. Pevně věřím, že zranění nebude tak vážné a že Filip se bude moci představit za 14 dní na prvním kole ligy na startu čtvrtky.

Dominik pak ve finále B stovky předvedl zrychlení na 12,83 což je čas který netřeba komentovat. Na trati 200 metrů pak zcela jiný Dominik zaběhl čas 23,36 - jen 2 destiny za osobním rekordem a to ještě doslova odmítl běžet prvních 50 metrů po startu !! Objektivně musím poznamenat, že Dominika trápilo v týdnu nachlazení a bolest v krku kvůli které nebyl ani ve škole, takže i zde je možno hledat nevýrazný výkon na 100 m.

Každopádně všichni andílci jeli domů pořádně unaveni, ale odhodláni podat zlepšené výkony v dalších závodech - třeba již příští týden na IAAF - DAY v Ústí nad Labem - kam se chystáme.

 

 

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved