V letošním roce zahájili Martyho andílci sezonu na několika místech naší republiky a dokonce i zahraničí...

Filip Spura do letošní sezony přímo vletěl dvěma osobními rekordy na nejkratších sprinterských tratích 100 a 200 metrů.

Na krajském přeboru družstev v Jablonci nad Nisou se Filip předvedl ve velice dobrém světle. Přestože se Filip trošku bál zahájit sezonu nejkratšími sprinty - vzhledem k jeho zranění ze zimní sezony a chtěl vyběhnout na trati 800 m, nakonec jsme se rozhodli pro start ve sprintech a já jsem za to rád. Na 100 zaběhl Filip čas 11,65 a překonal tak starý osobní rekord z loňského mítinku Mladá Evropa o jednu setinu. Na trati 200 m pak Filip potvrdil výsledky z tréninků a časem 23,39 překonal svůj dřívější osobní rekord o téměř 3 desetiny. Tyto výsledky potvrzují správnost cesty na kterou jsme se s Filipem vydali po jeho příchodu k andílkům a já mu gratuluji !!

Nový člen skupiny Tomáš Dostrašil reprezentoval Atletiku s radostí  v zahraničí na tradičním mládežnickém mítinku v Pirně.

Tomáš, který k nám přišel po halovém mistrovství republiky žáků, ze skvělé líhně mladých atletů Evy Mikulové, se projevil jako závodník. Na tradičním žákovském mítinku v německé Pirně, kde laždý rok staruje kolem 500 dětí vyhrál Tomáš sprint na 100 m v čase 12,52 a také skok daleký výkonem 512 cm. Tomáš si oběma výkony vytvořil osobní rekordy a ukázal, že má velké rezervy na kterých budem dále pracovat.

No a hlavní část skupiny bojovala na skvělém mítinku v Uherském Hradišti..

Děvčata - Anna-Marie Rappová  a Klára Michalská startovaly obě v dálce a na 100 m, Dominik Žižka se pak rval o úspěch na tratích 400  a 200 metrů.

Anna-Marie Rappová v dálce soupeřila s Michaelou Nejedlovou - která nám uštědřila porážku posledním pokusem na halovém mistrovství republiky a se slovenskou reperezentantkou Hladíkovou se kterou se zná z loňského mezistátního utkání. Amča velmi srdnatě bojovala avšak pokusy, které byl dobře technicky odraženy byly s drobnými přešlapy a pokusy kolem 540 cm byl odraženy ze špičky. Konečných 548 cm tak nakonec stačilo pouze na 3 místo.

Klára Michalská chtěla v dálce potvrdit svou výkonnost z halové sezony a to se jí podařilo - výkon 538 (4 cm za osobním rekodrdem) se kterým obsadila čtvrtou pozici je dobrým východiskem do sezony a až se Klárka přestane na posledních třech krocích zaklánět a provede správně předodrazový rytmus - máme se na co těšit.

Dlužno říci, že na obou děvčatech byla ještě znát únava z předcházející přípravy a vybroušení techniky dálky bude chvíli trvat.

Obě holky nastupovaly prakticky okamžitě po posledním pokusu ke startu na 100 m. Klára pěkně vyběhla - start byl opravdu na její poměry velmi vydařený, pak se však na ní projevila únava a konečných 13,42 je časem na který v tu chvíli měla.

Amča pak poprvé vyzkoušela na vlastní kůži pravidlo o nulové toleranci při ulitém startu a po předčasném vyběhnutí byla ze závodu diskvalifikována. Škoda, v souboji s Luckou Domskou mohla útočit na kvalitní čas.

Jako poslední se na slováckém stadionu představil Dominik Žižka. Rozhodli jsme se, že na začátek sezony zvolíme velmi náročnou kombinaci 400 m následovaných po 20 minutách závodem na 200 m. Dominik ke startu na čtvrtku nastupoval s určitou nervozitou - co může od sebe po zdařilé přípravě očekávat. Vyběhnutí bylo opět opatrné a Dominik tak musel teprve v druhé části trati stahovat ztrátu. S tímto úkolem si však poradil a v cílové rovince své soupeře zdolal v kvalitním výkonu 51,24 s. Tento výkon je o vteřinu lepší výkonu, kterým jsme zahajovali sezonu v loňském roce a to mě naplňuje optimismem do dalších závodů.

Na start dvousetmetrového sprintu nastupoval po . Bylo vidět, že Dominikovi nebylo dvakrát dobře, po celých 200 metrů měl co dělat aby před hlavní tribunou nepředvedl svou snídani. Konečný čas 24,76 rozhodně nepatří k jeho špičkovým výkonům, ale jako speciální trénink Dominik předvedl vynikající bojovnost.

Start do sezony vyšel jak andílkům tak všem atletům Atletiky s radostí a všem paří gratulace. Jen tak dále v další části sezony.