Anna Marie Rappová a Klára Michalská se prosadily v ostré konkurenci ostatních sportů do elitní desítky ohodnocených sportovců

Umístit se v Jablonci v desítce oceněných sportovců není vůbec jednoduchá věc. Jablonec je sportovní město a díky klimatickým podmínkám zde hrají prim hlavně zimní sporty jako je běžecké lyžování nebo biatlon. V letošním roce pak velice dravě vystoupil z pozadí sport méně známý - a to je koloběh (pro neznalé se jedná o závody na koloběžkách).

Amča je díky svým výsledkům již po několik let stálicí v první pětce vyhlašovaných a moderátor večera Radek Šilhán s ní vždy na pódiu prohodí pár slov. V letošní promluvě se s Amčou dohodnul, že bude zapotřebí skočit již těch šest metrů aby se objevila také mezi špičkou dospělých dálkařek. Amča již bez ostychu hovoří do mikrofonu a tento výkon pro příští sezonu přislíbila. V elitní desítce se Amča umístila na krásném čtvrtém místě, když nestačila pouze na takové výsledky jako je titul mistryně světa Petry Kuříkové a podobné výkony.

Klára byla v nominaci v letošním roce poprvé a nervózně prožívala jednotlivá místa od desátého výše. Když pak na páté pozici zaznělo její jméno, šla na pódium s velkou radostí. Páté místo je skvělým oceněním její vydařené loňské sezony, která pro ni znamenala dosavadní životní úspěch v podobě mistrovského titulu v trojskoku.

Věřím, že v příštím roce bude opět co vyhodnotit jako úspěch a zástupci Atletiky s radostí se dostanou na pódium oceněných nejenom v Jablonci ale také v Hradišti při tamní anketě.

 

Konečné výsledky ankety ve všech kategoriích - tak jak je vyhlásil :


Dospělí jednotlivci:
1. Lukáš Bauer - klasické lyžování, reprezentant ČR, 3. místo na 15 km volně ZOH Vancouver 2010, 3. místo ve štafetě na 4x10 km ZOH Vancouver 2010, SP 2009/2010 celkové 2. místo, vítěz Tour de Ski, vítěz 15 km klasicky na MČR v Harrachově, několikanásobný mistr ČR.
2. Michal Šlesingr - biatlonista a reprezentant ČR, v roce 2010 dosáhl těchto úspěchů: účastník ZOH (16., 17., 18. a 29. místo), 4., 6. a 9. místo ve SP, vítěz celkového pořadí Českého poháru mezi muži.
3. Gabriela Soukalová - biatlon, reprezentantka ČR, účastnice ZOH 2010, 7. na MS ve štafetě smíš. dvojic, 6. ve SP ve štafetě, dvakrát 1., 3. a 5. místo v IBU cupu, 3. a 4. v IBU cupu na kolečkových lyžích.
4. Tomáš Pekhart - fotbal, nejlepší střelec reprezentace U–21, nejlepší střelec Baumitu, dovedl Lvíčata na Euro do 21 let, jeden z nejlepších českých útočníků.
5. Jan Český – Robert Hoření - judo, reprezentanti ČR, 7. na ME v kata, 1. na MČR Nage no kata, 1. na MČR Katame no kata, 1. místo v anketě Judista roku 2010 v kata.
6. Magda Redlerová - biatlon, reprezentantka ČR, 19. místo na ZOH, vítězka celkového pořadí Českého poháru mezi ženami.
7. Jan Fendrich - kick box, reprezentant ČR, mistr světa v K1, mistr ČR fullcontact, 1. místo Czech open 2010 – fullcontact, K1.
8. Richard Jisl - koloběh, 2. místo na MS v koloběhu na 37 km, 3. místo na MS na 15 km, celkový vítěz EP (3x 1. místo, 2x 2. místo a 1x 3. místo), mistr ČR na 37 km.
9. Lukáš Veselý - florbal, pomohl k postupu Campusu do 1. ligy, v základní části 33 branek a 14 asistencí za dvacet zápasů, v baráži pak 6 gólů za dva zápasy.
10. Jan Kubista - atletika, stal se mistrem republiky na 800 metrů mezi dospělými v juniorském věku devatenácti let.

Jednotlivci mládež:
1. Petra Kuříková – talentovaná sportovkyně se věnuje triatlonu, atletice, plavání a také cyklistice. V roce 2010 dosáhla těchto úspěchů: 1. na MS v biathle, 3. na ME v duatlonu, 10. na ME v triatlonu, 1. na MČR v aquatlonu. 1. na MČR v běhu do vrchu, 2. na MČR v běhu na 1500 m, 2. na MČR v silničním běhu. Celková vítězka ČP juniorek v triatlonu.
2. Jessica Jislová – mladá sportovkyně se věnuje koloběhu a biatlonu, úspěchy v roce 2010: 2. místo na MS v koloběhu, 3. místo na MS ve sprintu koloběhu. 2x mistryně ČR v zimním biatlonu, vítězka ČP v zimním biatlonu, mistryně ČR v letním biatlonu, stala se tváří EYOWF 2011 v biatlonu.
3. Petr Záděra - reprezentant ČR v kickboxu, 2. na MS v lightcontactu, dvojnásobný vítěz Czech Open.
4. Anna – Marie Rappová - reprezentantka ČR v atletice, 1. na MČR dorostenek, 2. na mezistátním utkání v Brně, výkonem 591 cm v dálce si letos vylepšila osobní maximum.
5. Klára Michalská - reprezentantka ČR v atletice, 1. a 6. na MČR dorostenek, 3. na mezistátním utkání v Brně, výkonem 12,08 m v trojskoku si letos vylepšila osobní maximum.
6. Petr Knop - celkový vítěz výkonnostního žebříčku ml. Dorostenců v běhu na lyžích, 1. v Českém poháru na dlouhé tratě, 2x zlato na MČR, 5x zlato v Českém poháru.
7. Lukáš Roubíček – mladý baseballista přivezl s reprezentačním týmem stříbrné medaile z Mistrovství Evropy.
8. Zdena Pešatová – nadějná skokanka na lyžích je svěřenkyní bývalého sdruženáře Patrika Chluma. Skončila 1. na MČR mladších žákyň a 1. v závodě FIS Ladies v Kisovci.
9. Romana Klečková – Romana se věnuje střelectví a v roce 2010 dosáhla těchto výsledků: 1. na MČR polohový závod 3x20, 2. na MČR 60 ran vleže, účastnice všech vrcholných soutěží v ČR, kde se umisťovala na předních místech, celková vítězka mezinárodní ligy Euroregionu Nisa.
10. Erika Jislová – stejně jako její sestra Jessica se věnuje koloběhu a biatlonu. V roce 2010 si na konto připsala tyto úspěchy: mistryně světa na 15 km v koloběhu, 2. na MS ve sprintu na 400 m v koloběhu, členka bronzové štafety na MS. Mistryně ČR v zimním biatlonu, vítězka ČP v zimním biatlonu, 2x zlato MČR biatlon na kolečkových lyžích, 2x zlato na ODM.

Kolektiv mládeže:
1. ELP Jablonec – mladší dorostenci házenkářského týmu hrají premiérový ročník ve 2. lize a zatím si vedou velmi dobře. Navíc v roce 2010 skončili v poslední osmičce týmů ze šestatřiceti oddílů z celé republiky v rámci žákovského mistrovství ČR, kam postoupili díky celkovému prvenství v Severočeské lize starších žáků.
2. Ski klub Jablonec – klasičtí lyžaři jabloneckého Ski klubu se stali mistry ČR ve smíšených družstvech dorostu.
3. Baumit Jablonec – ligoví starší žáci se stali vicemistrem České republiky, což je pro žákovskou mládež Baumitu historický úspěch.
4. Bižuterie Jablonec – starší žákyně basketbalového týmu Bižuterie si vybojovali účast v lize mladších dorostenek a zároveň bojují o vítězství v lize starších žákyň.
5. Vlci Jablonec – junioři hokejového týmu Vlci Jablonec mají letos vydařený rok ve druhé nejvyšší soutěži v ČR, pohybují se stále v první pětce nejlepších týmů.


Trenér roku:
1. Ondřej Rybář – hlavní trenér seniorské reprezentace v biatlonu, dovedl své svěřence k 7. místu na ZOH 2010 ve štafetách a na 7. místo na MS ve smíšených štafetách.
2. František Komňacký – trenér fotbalistů Baumitu Jablonec dovedl tým k historicky nejlepšímu umístění v Gambrinus lize, skončili na 2. místě.
3. Alois Škeřík – trenér kickboxerů klubu Iron Fighters Rádlo a trenér reprezentace. Jeho rukama prošlo několik mistrů světa, Evropy a republiky.

Handicapovaní sportovci:
1. Lenka Albová - cyklistika, 1. na MČR ČSMPS na 40 km, 1. na MČR ČSMPS v časovce na 5 km.
2. Dita Anderová - stolní tenis, 2. na MČR ČSMPS dvojic, 3. na MČR ČSMPS jednotlivců.
3. Jana Broulíková - moderní gymnastika, 2. na MČR ve čtyřboji, 1. na MČR s míčem, 2. na MČR se stuhou, 2. na MČR se švihadlem, 1. na MČR s obručí.

Krajánek:
1. Barbora Špotáková – nejlepší oštěpařka v České republice skončila v roce 2010 na 3. místě na ME v Barceloně a podařilo se jí také vyhrát Diamantovou ligu.
2. Tomáš Klimenta – hokejista libereckých Bílých Tygrů patří mezi elitní střelce extraligového týmu.
3. Nikola Sudová – akrobatická lyžařka se věnuje jízdě v boulích, účastnila se SP a ZOH 2010.

Sportovní hvězda Deníku:
Michal Šlěsingr – biatlonista a reprezentant ČR, v roce 2010 dosáhl těchto úspěchů: účastník ZOH (16., 17., 18. a 29. místo), 4., 6. a 9. místo ve SP, vítěz celkového pořadí Českého poháru mezi muži.

Kolektiv dospělých:
1. SKP Jablonec - biatlon, štafeta ČR ve složení Soukup, Vítek, Dostál a Šlesingr obsadila 7. místo na ZOH.
2. Baumit Jablonec – fotbal, svěřenci trenéra Františka Komňackého skončili na 2. místě v Gambrinus lize a zúčastnili se finále Ondrášovka cupu.
3. Ski klub Jablonec 1 – klasické lyžování, 1. místo v super poháru klubů (nejcennější soutěž v ČR mezi kluby).
4. SKP Jablonec 2 – biatlon, mix štafeta ČR ve složení Soukalová, Tomešová, Šlesingr a Soukup skončila na 7. místě na MS.
5. TJ Kidokai – koloběh, bronzová medaile na MS ve štafetě žen ve složení Jislová E., Balatková, Smitková.

 

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved