Raketový vstup "Vlčáků" do atletické sezóny !!!!!!

JAN VÁCHA : 60 m 6,95 s PB (6,99 s)  150 m:16,51 s PB 

Honzíkovy výkony jsou pro mne  asi nejmilejším překvapením první poloviny ledna. Včera 100 % potvrdil, že sobotních 7,02 s nebylo žádnou náhodou a hned v rozběhu vylepšil na úcthodných 6,95 s, když přemožitele našel jen ve velmi slušné formě běhajícím Zdeňkovi Stromšíkovi a v rozběhu si odnesl i skalp jednoho z nejlepších českých sprinterů současnosti Vojty Kolarčíka. Ve finále  si pak Honza pohoršil o 4 setiny, ale dva časy pod 7,00 s to je více než slibná bilance. 

Na stopadesátce se taktéž Honzovi podařilo překonat osobní absolutní osobní maximum z loňského roku. Čas 16,51 s zařadil Honzu na stopadesátce na 2. místo českých juniorských průběžných tabulek za fenomenálního Štěpána Hampla, mezi českými muži je momentáně 3. Na šedesátce je Honza, prvoročák v juniorské kategorii, rovněž druhý, mezi muži, kterým kraluje i po včerejšku Zdeněk Stromšík patří Honzovi úžasná 7. pozice !!!!

ZDENĚK STROMŠÍK   60 m 6,76 s SB (r 6,79 s)

I včera Zdeněk dokázal, že to s limitem  HME (6,69) myslí víc než vážně. Včera dokázel podvakráte překonat hranici 6,80 s a takhle vyrovnananou bilanci ještě v úvodu sezóny nikdy neměl.Zdeněk  běhal v pohodě a uvolněně, potěšitelné je, že se výrazně vylepšili jeho startovní reakce. Po dvou výborných reakcích ve Vídni to včera potvrdily i zátěžové bloky. Reakcemi 0.127 a 0.131 patřil k nejlepším z celého startovního pole. Zdeněk vede české průběžné tabulky mezi muži (na startu se ale ještě neobjevil stále Jan Veleba). 

V tuto chvíli máme na šedesátce v TOP TEN průběžných českých senorských tabulek hned dvojí zastoupení sprinterů naší skupiny z Uherského Hradiště. Lídrem je Zdeněk Stromšík, junior Jan Vácha je v tuto chvíli 7. Příští Zdeňkův start je plánován na příští úterý a měl by se odbýt na rychlém povrchu pražské Stromovky.........

KATEŘINA VÁVROVÁ  60 m 7,68 s SB (7,70 s)   150 m: 18, 47s PB hal.

Také Kačka má výkony nesmírně stabilizované (Vídeň 7,70,7,71 - Ostrava (7,68 s,7,71s) a je jen otázkou času, kdy výrazně posune směrem dolů. Včera působila opět pohodově a uvolněně a na to, že stále doháníme tréninkové manko z listopadu, už běhá pěkně ostře. Včera vyhrála rozběh setinu před Luckou Domskou, v nejlepším letošním čase 7,68 s, ve finále si na startu trošku schrupla, ale i tak slušných 7,70 s a zejména bylo impozantní jak dokázala úvodní ztrátu stahovat proti takovým borkám jakými jsou například Verča Paličková (7,75) nebo Nikča Šebestíková (7,78 s)..

Na stopadesátce Kačka skvěla odstartovala a v prvních metrech téměř stáhla handicap Ivety Půtalové, která běžela nad ní. V zatáčce se však v úzkých ostravských drahách nevešla mezi pod ní běžící Janou Slaninovou a nad ní  Ivetou Půtalovou a musela znatelně přibrzdit, aby zabránilu kontaktu. Kačka musela znovu rozbíhat a to se promítlo do výsledného času. KAčka se trochu mračila, ale i tak z toho byl  halový osobák 18,47 s, kterým kraluje českým juniorkám, mezi ženami je 6., na šedesátce je 18 letá sprinterka mezi českými ženami 9. v juniorkách se dělí o 2. místo s Aničkou Šuhájkovou. Časem 7,56 tabulkám po včerejšku kraluje Nikola Bendová.....

MAJKA ŠIMLOVIČOVÁ  60 m 7,90 s SB (r 7,93s) 150 m 18,75 s PB abs.

Majčin návrat na atletické ovály se po vážném zranění vydařil a dnes opanuje slovenské juniorské tabulky na tratích 60 a 150 m i 200 m. Po úvodním rozpačitém prvním startu na šedesátce ve Vídni sympatická Slovenka ukrajuje další setinky a každým závodem se přibližuje setinku po setince ke svému osobnímu maximu.  Pořád to chce ještě zapracovat na prvních metrech po startu, ale lepší se to...... Majka ještě potřebuje vyběhat, ale v jejím případě opravdu není kam spěchat, poněvadž juniorský halový šampionát na Slovensku se koná až 5.března (!!)

Na stopadesátce svedla Majka krásný "sestrovražedný" souboj se Štěpánkou Kolářovou (18,76) a Veronikou Paličkovou (18,80), z kterého po vynikajícím finiši nakonec vyšla vítězně. Další Majčin start je plánován na domácí půdě již tuto sobotu v bratislavské hale Elán.

ŠTĚPÁNKA KOLÁŘOVÁ   60 m 7,91 s PB hal. (8.05)  150 m 18,76 s PB abs.

Štěpánka mi dělá od začátku roku velkou radost a konečně prolomila psychickou bariéru i na nekratší sprinterské distanci a dokázala si, že i na šedesátce může budoucí čtvrtkařka - specialistka běhat hodně rychle. Včera opanovala zcela  B finále a časem 7,91 s si vytvořila nejlepší halový výsledek její kariéry. Na stopadesátce svedla krásný souboj s Majkou, z kterého nakonec vyšla o pouhou setinu poražena, ale na jejím štítě zůstala další vynikající česká sprinterka Veronika Paličková !! Mezi českými juniorkami tak tvoří s Kačkou Vávrovou pěknou "dvojičku (v této souvislosti nelze nevzpomenout na slavné Dajbychovy dvojičky, i když do nich mají obě mladé sprinterky výkonnostně opravdu ještě hodně, hodně daleko, ale pro ilustraci snad použít mohu.) Tak tedy na šedesátce v juniorkách Štěpánka na krásném 5. místě (Kačka se dělí o s Aničkou Šuhájkovou o místo 2.) na stopadesátce je Kačka 1. , Štěpánka 3.- pouhých 5 setin z Aničkou Š. a na dvoustovce Kačka 1. a Štěpánka 2., ale na této distanci se zatím představilo jen minimum českých závodnic......

DAVID CÉSAR  60m 7,35 s  150 m 17,19 s  300 m 35,74 s

David je ještě v plné tréninkové přípravě, poněvadž s námi ze studijních důvodů nemohl absolovovat prosincové soustředění v Jižní Africe a jeho hlavní cíle tak leží v letní sezóně. Nicméně včera se prezentoval slušným výkon na 300 m a časem 35,74 si vytvořil halový osobní rekord a za tím absolutním z léta zaostal jen o 19 setin a jedná se o 2. nejlepší Davidův čas na této distanci.

Včerejších závodů se zúčastnili i naše "Vlčata"  ADRIANKA FORNŮSKOVÁ a TEREZKA SKLENÁŘOVÁ.  Z prostředí, kde se prezentovala řada jejich starších a zkušenějších kolegů byly holky trochu vykulené, ale i tak se na úvod času prezentovaly dvěma hezkými časy na stopadesátce, když Áda běžela 20,19 s a Terezka si dokonce časem 20,27 s vytvořila nový absolutní osobní rekord !!!! Příště již společně se žačkami kam patří a kde se jim přece jen bude závodit výrazně lépe :)

P.S. V příštím příspěvku přineseme i nějaké to "videjko" , teď už letím na první ze 3. dnešních tréninků 

KOMPLETNÝ VÝSLEDKY: ZDE

J.V. 18.1.2017

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved