Atletika s radostí je v českých žebříčcích hodně vidět !!!!

Atletům z Uherského Hradiště i Jablonce nad Nisou finišuje závěrečná příprava na neúprosně blížící se Mistrovství České republiky, které se koná přesně za 2 týdny, tradičně v pražské Stromovce. Mezi nejlepšími dorosteneckými a juniorskými atlety z celé České republiky by zcela určitě neměli chybět naši zástupci: Anna Marie Rappová, Klárka Michalská, Martina Salčáková, Zdeněk Stromšík, Vašek Vlček, Martin ČernákTomáš Boček, Dominik Žižka a Filip Spura. O účast se ještě pokusí Barunka Ohnoutková a Tomáš Daněk, kterým přípravu nabouralo onemocnění, ale času už moc nezbývá.

I přes skutečnost, že ani nám se nevyhnula různá virová onemocnění, tak typická pro tento zimní čas, či dokonce drobná zranění, postavení našich atletů v celostátních žebříčcích je bez nadsázky vynikající a i to mnohým dává velké šance na slušné umístění při domácím šampionátu. Skvělou výchozí pozici mají obě holky z Jablonce, které kralují ve svých discipilnách domácím žebříčkům.

Anna Marie Rapová, byť stejně jako ostatní je v juniorské kategorii prvoročačkou kraluje společně se Slavistkou Nejedlovou dálkařským domácím tabulkám. Obě dvě skočily do dnešního dne 575 cm a před třetí Řehounkovou vedou s 18 cm náskokem. Zajímavé je, že obě 2 atletky vládnou ve shodném čase i nejkratšímu sprintu a  zatím běžely velice solidních 7,86 s !!! Skutečnost, že obě dvě kralují domácím tabulkám ve dvou disciplinách s absolutně shodnými výkony je jistě pozoruhodná a příslibem velice napínavého a dramatického souboje při domácím šampionátu.

Také Kláře Michalské  se v halové sezoně doposud mimořádně daří. V její hlavní disciplině - trojskoku, vede domácí žebříček výkonem 11,82 a před druhou Dominikou Horniakovou má téměř 30 cm náskok. Na třetí pozici kladenská Machová má už na Klárku půlmetrovou ztrátu.... Klárka se ukázala v dobré formě i na překážkách, na kterých si tuto středu překonala halový osobní rekord a časem 9,39 s se vklínila za Alenu Galertovou, ale před Lucku Domskou na 8. pozici.Překážkám kraluje v čase 8,77 s loňská finalistka Olympiády ze Singapuru Jana Sotáková, Amčina soupeřka z dálky a sprintu všestranná Slavistka Míša Nejedlová je za Janou ve 4 setinovém odstupu.

Rozjezd do halové sezony zabrzdilo Zdendovi Stromšíkovi nepříjemné zranění hamstringu začátkem ledna. Zdena doposud stihl jen jediný start a tak svůj úvodní čas, ze šedesátky a z plné přípravy - 7,05 s zatím nemohl vylepšit. Tímto časem se Zdena zařazuje na šedesátce na druhou pozici, za svého velkého rivala kladenského Marka Bakalára, který letos i v halové sezoně navázal na svou vynikající formu z podzimu a předvádí vskutku vynikající výkony. Marek kraluje dorostenecké šedině časem 6,96 s. Taktéž na dvoustovce  při neúčasti Zdendy vede zcela suvereně s ohromným náskokem a skvělým časem 22,39 s. Po návratu ze soustředění z Tunisu, předváděl Zdena při úsecích rychlostní vytrvalosti takové časy, že jsme si oprávněně dělali pomyšlení  na český halový rekord. Po zranění jsme již opatrnější, nicméně Zdena 5 týdnů poté co ucítil v zadním stehnu palčivou bolest trénuje již téměř naplno a zbývají nám ještě 2 týdny, tak budeme vidět.....

Skvěle se povedla čtvrtkařská premiéra loňskému žákovskému přeborníkovi Česka ze třístovky Martinovi Černákovi. Ani jemu se v zimních měsících nevyhnulo zdlouhavé nepříjemné virové onemocnění s nutnou léčbou antibiotiky a i přesto předvedl Martin tuto středu skvělé vystoupení, když svou první čtvrtku v životě absolovoval v jablonecké hale ve vynikajícím čase 52,30 s a rázem se ocitl na třetí pozici dorosteneckých tabulek za Tomášem Jonášem 51,94 a Víťou Brinsou, který běžel jen o 13 setin rychleji než Martin !!! Taktéž Martin je mezi dorosteneci prvoročákem, z ročníku 95 je absolutně nejlepší a o to je jeho dosavadní pořadí cenější.

Skvělý start do halové sezony se povedl i Vaškovi Vlčkovi. I on je v juniorské kategorii prvním rokem, navíc coby narozený v listopadu soupeří coby 17 letý s juniory téměř i o 2 roky staršími. I přes tento handicap Václav na čtyřstovce obsazuje zatím velice lichotivou 6. pozici.Před ním jsou jen o cca 1 sekundu - Dukláci Burian s Pavlíčkem (oba roč.92), třetí místo patří loňskému dorosteneckému přeborníkovi Patriku Šormovi, který běžel 49,79. Vašek se vídeňským časem 50,87 s přiblížil na 6 setin loňskému stříbrnému z domácího šampionátu v Táboře Tomovi Vystrkovi !!! Překvapivě až za Vaškem jsou všichni ostatní finalisté z domácího šampionátu, o 2 desetiny pomaleji běžel dokonce i loňský juniorský přeborník Martin Vinš !!! Také na dvoustovce se Vašek časem 23,04 s vešel do první juniorské desítky. Momentálně vklíněn 4 setiny za Šorma a 2 setiny před Vinše......

Výborně se povedla atletická premiéra Martině Salčákové. Ta si vyzkoušela tratě od 60 až po 800 m a všude se jí dařilo. Martina, která s atletikou začala teprve před 4 měsíci v sobě skrývá velký talent a potenciál. V každém závodě zlepšovala svá osobní maxima a minulý týden se dokonce stala přebornicí Moravy na dvoustovce a z dvojnásobné trati si odvezla stříbro. V domácích žebříčcích obsazuje na čtyřstovce časem 59,84 s lichotivou 6. pozici (!!) a i na dvoustovce se zatím vejde do top tenu českých juniorek a je zatím 10. Martina je velká bojovnice a lze předpokládat, že ve vyhecované atmosféře mistrovství bude chtít už tak výborné časy ještě vylepšit.

A tím končí výčet "limitářů", tedy těch, kteří mají účast na domacím šampionátu zaručenou 100 %. Určitě by neměli chybět, jak potvrzují zkušenosti z let minulých ale ani další. Především Tomáš Boček, který se v letošní hale hodně zlepšil a časem 52,69 s obsazuje nyní 22. pozici a na 200 m mu patří za čas 23,57 s 24. místo. Ztracenou formu najde snad i Dominik Žižka, kterému zatím nikdy neuteklo finálové umístění, ba co víc téměř vždy se vracel domů  s medailí. Zatím letos 52,99 s a jen 26.pozice, jedinému druhoročákovi Filipu Spurovi patří za čas 53,22 pořadí 30.  Ne zcela snadnou cestu k domácímu šampionátu bude mít Barča Ohnoutková, která na půlce je momentálně v průměrném čase 2:38,27 min až 25. na poloviční trati si zaběhla sice osobáček, ale čas 64,61 ji nezaručuje lepší pozici než je ta současná 29. Hodně těžké to bude mít i s nemocemi pořád bojující Tomáš Daněk, tomu zatím sezona vůbec nevychází podle jeho představ a tak se musí na své osmistovce zatím spokojit s časem 2:11,73 min a až 34. pozicí českých dorosteneckých tabulek.

Pevně věřím, že těm, kteří už svou výkonost prokázali, bude forma gradovat a ti, kteří se zatím trošku "ostýchali" se přestanou stydět a ukáží na co opravdu mají  ...

 

J.V. 11.2.2011

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved