Jak tým žen, tak zvláště tým mužů, zažívají v letošní sezoně záchranářské práce od prvního kola.

Tým mužů byl již od počátku oslabený o svěřence trenérů nově založeného AC Jablonec, kteří veřejně deklarovali svůj nezájem stavět své svěřence v prvoligových bojích. Na některých kolech tito závodnící startovali na některých ne a na některých byli bohužel zraněni a jejich možnosti byly omezené. Rozhodně neplatilo, že by tito závodnící pod vedením svých trenérů dýchali pro družstvo a byli jeho oporami. Zvláště ze strany jejich trenérů byla vidět nechuť pro starty jejich závodníků - jinak členů TJ LIAZ. Nový oddíl AC Jablonec jistě v dalších letech připraví mnohem exkluzivnější podmínky pro start svých členů v soutěžích družstev, zatím však svěřenci trenérů tohoto oddílu jsou v mnoha případech členy TJ LIAZ.

Tým mužů byl tak od prvního kola v sestupových vodách a jeho hlavním cílem bylo v tomto kole nedostat se na přímo sestupové místo a zajistit si účast v baráži o udržení, která se bude konat 4. září. Tento úkol se díky velké bojovnosti všech nakonec podařilo splnit i když v konečném pořadí byli muži TJ LIAZ v tomto kole na posledním místě o půl bodu.

Bojovníkem se ukázal i náš andílek Dominik Žižka, který se na podzim zatím nepotkal s oslnivou formou. Startoval ve své klasické ligové kombinaci - čtvrtka a obě štafety. Na čtvrtce běžel v prvním běhu ve slušné třetí dráze. Bohužel ani toto výhodné postavení mu nepomohlo k lepšímu než celkově sedmému místu v čase 52,55 s. Dominik je také jedním z tahounů obou mužských štafet a tak i tady podal bojovný výkon, byť jeho forma není nikterak oslnivá. Dominik se vytrápil ale ukázal, že pro družstvo je platným členem a umí pro celkový výsledek podat maximální možný výkon. Bohužel jak jsem uvedl výše naše forma není optimální a tak jsme se rozhodli, že se nebudem účastnit Mistrovství republiky do 22 let v Břeclavi, které se koná již příští víkend. Pokusíme se stávající mizerii vylepšit na pozdějších závodech a hlavně v baráži o udržení v první lize, kde bude zapotřebí každý bod.

Anna-Marie Rappová - startovala v dálce na stovce. Bohužel stejně jako v případě Dominika to byla spíše bojovnost než forma a radost z výkonu. U Amči byla příprava letos volnější, také volna měla o prázdninách letos více než v jiných letech, avšak Amču stále trápí koleno odrazové nohy. Bolest přišla na červencovém kole ligy a přes volnější program a volno se vrátila hned jak jsme začali opět skákat. Amča absolvovala soutěž s tíšícím prášky a každý skok byl pro ni bolestivý. Zaslouží uznání za svou obětavost pro družstvo a její páté místo výkonem 523 cm je cenné hlavně z hlediska její obětavosti pro tým. Startovala také na 100 metrů, kde však výkon 13,24 s nestačil na více jak celkově deváté místo. Zdravotní stav nedovolil pak Amče ani start ve štafetě. Vzhledem k tomu jsme se prakticky na místě rozhodli, že sezonu prakticky ukončíme a budem se věnovat intenzivně léčení kolena, tak abychom byli fit při začátku podzimní přípravy.

Klára Michalská - té se letos v letní sezoně vyhýbají zranění i jiná zdravotní omezení a tak absolvovala solidní letní přípravu. Cítí sílu a těší se na Mistrovství do 22 let. Své osobní ambice v jednotlivých disciplínách však tentokrát zcela obětovala ve prospěch družstva a rozhodla se pro netradiční trojkombinaci - 100 metrů překážek, trojskok a 400 metrů překážek s cílem získat pro družstvo co nejvíce bodů. Na 100 metrů překážek startovala opět s Bárou Hamáčkovou jako spolufavoritka nakonec je obě porazila Marie Burešová z Kolína. Klára měla na sedmé překážce kolizi s překážkou, kterou povalila a musela se znovu rozebíhat z nulové rychlosti takže poslední tři mezery byly spíše trojskokem než během. Nakonec třetí místo za čas 15,58 s. To v dané chvíli vzhledem k uvedené kolizi nebyl špatný výsledek. Dále měl následovat trojskok, kde dle časového pořadu měla mít dostatek času na dva až tři závodní pokusy. Bohužel předcházející skokanské soutěže měly zpoždění a tak se časový posun stával čím dál více dramatickým. Nakonec to dopadlo tak, že Klára nastoupila k prvnímu pokusu soutěže asi 3 minuty před startem dlouhých překážek. Měla tak prakticky pouze jeden pokus na to aby soutěž zajistila a družstvu přinesla kýžené body. S tou odpovědmostí skočený skok 11,24 m stačil nakonec na třetí místo a Klára se jala hned přezout tretry a zakleknout do bloků na 400 metrů překážek. Zde již byla vidět trošku únava avšak bojovný výkon znamenal nakonec další třetí místo a dalších 8 bodů pro družstvo. Čas 68 sekund sice není žádný světoborný čas avšak družstvo potřebovalo body a ty získalo. Klára tak nakonec ze třech startů vybojovala tři třetí místa a celkově 24 bodů - úctyhodný výsledek za který ji děkuji a blahopřeji.

Družstvo žen s pomocí andílků tak nakonec získalo čtvrté místo v tomto kole, celkově páté a tak se vyhnulo i baráži o prvoligovou účast, kterou tak má jistou i v příštím ročníku.

Z pohledu andílků tento víkend nebyl výsledkově zrovna nejlepší. Ovšem ukázal, že všichni jsou bojovníci a jsou jedněmi z opor svých družstev i v době, kdy se jim individuálně úplně nedaří a jsou schopni se pro své družstvo i obětovat.

Nyní nás čeká Mistrovství republiky do 22 let, kam odjedem jako mini tým pouze s Klárou a kde se pokusíme získat dobrý výsledek.

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved