Vašek běžel 23 minut po doběhu čtvrtky os.r. na 200 m - 22,92 !!!

Vašek VLČEK, který byl dlouho zraněný a Tomáš VONDRÁČEK, který měl po změně trenéra, 6 týdenní tréninkovou pauzu mají i v závěru sezony stále ještě chuť závodit. Kromě tradičního Cormy cupu, kterého se oba již nezúčastní ( Tomáš z důvodu věku a Vašek odjíždí tento pátek se školou na výměnný pobyt do Německa), není v termínovce na konci září již mnoho závodů a tak jsme museli odcestovat do 220 km vzdálených Pardubic.

Vašek měl v úmyslu zejména zopakovat svůj výborný výkon ze štafetového úseku na MČR v Písku, kde běžel v oblasti 50,0 s. Již dobře ví, že nesmí první polovinu tratě tzv. "překopnout" nicméně tentokrát jsme rozbíhali opravdu hodně pomalu. Po dvoustovce za 25,8 s jsme mohli naše naděje na nový osobní rekord již pohřbít. Vašek téměř vůbec nevytuhl a zcela osamoceně a s velkým náskokem doběhl do cíle za 51,98 s... Tentokrát jsme úvodní tempo vůbec nezvládli. Václav byl natolik četstvý v cíli, že si vymohl, že poběží i dvoustovku, která ovšem startovala za pouhopouhých 23 (!!!) minut. Argumentoval, že přinejmenším pomůže Tomovi Vondráčkovi vyjet zatáčku a pak to zabalí.....

A tak se i stalo. Vašek opravdu Toma vytáhl a při velmi uvolněném běhu, byl bronzovému juniorovi z letošního MČR na této trati dobrým sparingem. Tomáš nakonec zvítězil ve slušném čase 22,59 s, Vašek zcela uvolněně doběhl do cíle na druhé pozici. K jeho i mému velkému údivu se časomíra zastavila u něj poprvé i bez podpory větru pod hranicí 23,00 s . Dvoustovka běžená v novém osobním rekordu v bězvětří za 22,92 s a jen 23 minut po doběhu 400 metrů je husarským kouskem, ukazující jeho slušnou zásobu sprinterské vytrvalosti, z které by měl, při správně odhadnutém tempu (200 - 24,0 s) atakovat hranici 50,00 s v jeho hlavní disciplíně.