Klára Michalská se stala nevíce bodující ligovou závodnicí TJ LIAZ v prvním kole první ligy !!!

Tak takovýto titulek byl minulý rok utopií a myslím, že nikdo by si na nic takového ani ve snu nepomyslel ještě během předchozího týdne.

V Jablonci nad Nisou proběhlo v sobotu 24.5.2009 první kolo První ligy mužů a žen a andílci byli platnými členy svých družstev. Jak to celé proběhlo.

Hned po ránu - jako obvykle -  začínala celá soutěž dálkou žen na kterou byla připravena . Bohužel tato soutěž se nám nevyvedla a po dvou přešlapech jsme posledním třetím pokusem s obrovským nedošlapem dosáhli výkonu pouze 494 což stačilo pouze na 10 místo a zisk jednoho bodu. Z přešlapů se stává noční můra a rozběh je náš strašák posledních závodů. Amča je však velká bojovnice a jistě se dokáže se situací poprat. První naději vykřesala hned v neděli na krajských přeborech, kde mimo soutěž skočila 534 cm. Důležitější však bylo, že jsme se po dlouhé době dostali opět na prkno a přes velikou únavu ze soboty bylo na skocích vidět že síly na dosažení dobrých výsledků je dost.

Amča nastoupila v závěru ještě k běhu na 200 m, kde chtěla odčinit neúspěch z dálky. Celkově se umístila na 4 místě a časem 26,22 si vytvořila nový osobní rekord - Blahopřeji. Také na dvoustovce však bylo vidět, že Amča nesmírně chce a její běh byl v druhé polovině trati poněkud křečovitý. Věřím, že v dalších závodech se nám postupně závodní pohoda vrátí.

Co říci k další disciplíně, kterou bylo 100 m překážek žen. Snad jen jedno slovo ŠOK !!

, která v týdnu běžela dorostenecké překážky za 15.68 a minulý týden překážky ženské za 15.99. Překvapila celý stadion svým famózním výkonem. Od startu  nešla do vedení podařilo se jí však získat vynikající rytmus a od třetí překážky každou mezerou získávala. Mezi překážkami skvělý rytmus nakonec udržela až do cíle  a nakonec v čase 15.06 celou soutěž vyhrála. To bylo opravdu velké překvapení a Kláře tento její úspěch všichni přáli. Blahopřeji.

běžela stějně jako Klára v prvním běhu krátkých překážek. Nakonec se umístila na celkovém 7 místě časem 15.58. Na ženských, vyšších překážkách je to pro Pavlínu velmi dobrý výsledek. Za osobním rekordem zaostala jen o 8 setin. Pro ni je velmi důležité dosažení času 14.58 na dorosteneckých překážkách, kterého dosáhla v týdnu a výrazně tak promlouvá do nominace na mezistátní utkání na Slovensku.

Dalším ŠOKEM pro všechny bylo vynikající vystoupení na jeho trati 400 m. Dominik nastoupil v nové kombinéze, která mu velmi sluší a jeho mužné tělo zvýrazňuje. Dominik tentokrát nevyběhl ve svém maratónském tempu a rozběhl závod svižně a velmi odvážně. na protilehlé rovince pak dokázal udržet dlouhý a uvolněný krok, který mu dovolil dynamicky vyběhnout zatáčku. V cílové rovince se pak Dominátor pokoušel ještě o svůj pověstný drtivý finiš, který nakonec znamenal naprosto vynikající čas 50,74 !!!  Dominik jen o tři desetiny zaostal například za Pavlem Hýskem - velkou nadějí jabloneckého sprintu. Tímto časem se Dominik posunul velmi výrazně do popředí dorosteneckých tabulek a poslal skvělou vizitku stavitelům reprezentační štafety na 4 x 400 m pro mezistátní utkání. Domink si podobné úspěchy za svou píli a tréninkovou morálku zaslouží ! Kromě uvedeného také Dominátor vystupoval v hlavních rolích obou štafet, kdy první na 4 x 100 rozbíhal, bohužel na poslední předávce upadl borcům kolík a tak vyšlo snažení všech vniveč. Naproti tomu Dominátor byl naprosto suveréním finišmanem štafety na 4 x 400 m, která celý závod vyhrála.

Další disciplínou - pro Pavlínu a Kláru nově objevenou byl trojskok. Pavlína měla vyrovnané výkony přes deset metrů a boužel nejdelší pokus, který byl výrazně dál než předešlé byl s malým přešlapem. Pro Pavlínu tak trojskok znamená disciplínu, kde může být družstvu platná a přínést body do společného snažení děvčat.

Klára se v trojskoku chovala již poměrně zkušeně a stále se zlepšovala až na konečných 11,44 což znamenalo konečné třetí místo.Klárka svým výkonem potvrdila, že výkon 11,70 nebyl náhodný a že má na to aby pravidelně v lize v této disciplíně bodovala.

Nakonec ještě děvčata ve složení Pavlína Soprová, Barča Hamáčková, Klára Michalská a Amča Rappová běžela štafetu 4 x 100 m. Barča Hamáčková je velmi spolehlivou součástí štaftey a holky s ní velmi rády štafety v lize běhají toto složení se vyplatilo i nyní a děvčata po velmi srdnatém výkonu kdy museli přemáaht únavu z několka disciplín dokázala porazit všechny štafety a zvítězit.

Nakonec skončilo družstvo Liazu žen v prvním kole na druhém místě a ukázalo, že má velmi silný tým se kterým se musí počítat.

Muži LIAZU skončili díky nasazení všech závodníků na vynikajícím a nečekaném třetím místě.

V neděli absolvovali v B družstvech svá vystoupení další andílci Míša Votočková a Petr Garabík

Oba věkem ještě žáci byli pro svá družstva platnými členy a získali mnoho bodů.

Petr Garabík prodloužil svou séri závodů v nichž si zlepšil osobní rekord v dálce jeho 559 cm však neznamenalo vše na co má. Během soutěže se potýkal s rozběhem a stále se mu nedařilo se trefit alespoň do blízkosti prkna. a Tak skákal dlaeko před prokne výkony jež měly bezpochyby čistou délku kolem 580 cm. Věřím, že až se Petr trefí tak šestimetrová hranice brzy padne.Dále Petr absolvoval běh na 200 m a zde si vytvořil nový osobní rekord 25.84 s.

Také Míša Votočková se neztratila v konkurenci. Po dlouhé a poměrně těžké nemoci se vrátila a a skočila si do dálky na sebe velmi solidních 436 cm a na trati 200 m prohnala Kačku Čapkovou a nakonec zaběhla čas 29.60 což nakonec znamenalo 4 místo.

Oba naši benjamínci zaslouží pochvalu za bojovnost.