Atletika mezi vinohrady...

Základní škola v Polešovicích se pyšní nádherným sportovním areálem, včetně malého atletického oválu s rovinkou a sektorem pro skok do dálky. Navíc celý objekt je zasazen přímo do srdce moravského Slovácka a tamní výhled do kraje může směle soupeřit s malebnými panoramaty italského Toskánska. Celý areál  obklopují ze všech stran vinice, takže se cítíte tak trochu jako v ráji.

Navíc zásluhou neúnavné, zdejší učitelky Renaty Šimkové na škole vznikl atletický kroužek, který je početně polešovickými dětmi  navštěvován. Vzpomínám, kdy podobné kroužky, ze kterých se rodily i silné vesnické atletické fungovaly v ,imulosti v okolí Uherského Hradiště. Jen namátkou Hluk, Velká nad Veličkou, Nivnice... to byla silná jména na atletické mapě Česka. Kde je jim dnes, bohužel konec ??? 

O to větší jsem měl radost, když jsem se poprvé dozvěděl o iniciativě, která v malebné slovácké obci vzniká a rádi jsme přijali pozvání na Atletický čtyřboj, kdy děti soutěží ve sprintu, v běhu na 300 m, skoku dalekém a hodu míčkem. Krásnou soutěž pak uzavírají štafety přítomných škol, kterých letos přijela do Polešovic rovná desítka.

Není žádným tajemstvím, že žáci školy i ve velmi početném zastoupení navštěvují pravidelně Zlatou tretru a také, že Kačka VÁVROVÁ se Zdeňkem STROMŠÍKEM zde mají početný fan klub. Vždy proto rádi přijmeme pozvání na jejich soutěž a děti se  na oba spontáně těší. Letos přijela jen Kačka, Zdeněk musel absolovovat zápis na VŠ, ale radost dětí nebyla o nic menší. Kačka s mojí maličkostí a ředitelem školy předávala diplomy a medaile a vidět ty rozzářené oči dětí, bavící se opravdou královnou sportů, je pocitem k nezaplacení. Všem v Polešovicích  moc fandíme a přejeme jim , ať jim zaujetí pro atletiku, kterého jsme i včera byli svědky, vydrží co nejdéle.

J.V.23.9.2017

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved