Tomáš Dostrašil získal na Mistrovství republiky svou první velkou medaili !

Ke svému prvnímu Mistrovství republiky nastupoval Tomáš s velkou dávkou nervozity. Absolvoval sice letos již jeden velký závod, kterým byla Olympiáda mládeže v Olomouci avšak Mistrovství republiky je vždy velkou výzvou.

Tomáš, který v loňském roce začínal a končil sezonu s výkonem  na 100 m překážek výrazně přes 15 vteřin se letos rozhodl, že svých dlouhých nohou využije a že by rád po vzoru ostatních členů Atletiky s radostí získal nějakou medaili z tohoto prestižního klání mladých atletů.

Hned zjara se při snaze o nominaci na Olympiádu začaly objevovat první časy pod 15 vteřin až celá jarní část sezony skončila vynikajícím časem 14,11 a bramborovou medailí z Olympiády mládeže.

Během prázdnin se však projevila vůle Tomáš po úspěchu a jeho tréninková píle byla příkladná. Postupné zlepšování bylo znát a já byl velmi zvědav na náš start při Mistrovství. Věřil jsem pevně tomu, že máme zaděláno na dobrý výsledek avšak jak známo překážky jsou nevyzpytatelné...

V rozběhu Tomáš trošku (dost) zaváhal na startu a do třetí překážky to vypadalo, že si není úplně jistý zda chce postoupit do finále. Nakonec se rozhodl, že chce a od třetí překážky začala stíhací jízda, která nakonec znamenala třetí místo v rozběhu a čas 14,34. Tomáš tak sice nepostoupil z přímého postupového umístění, avšak finále jej neminulo díky času. Ostaní soupeři, kteří během roku běhali časy pod 14 vteřin tentokrát zaostali za svými výkony a tak jsme se mohli jít připravit na finále.

V páté dráze nastoupil Tom ke svému velkému finále. A byl to jiný Tomáš než v rozběhu, nervozita z něj spadla a on vyrazil od první překážky za svým kýženým úspěchem. Nakonec z toho byl strhující souboj do posledních centimetrů trati a čas 13,97 - poprvé pod 14 vteřin nový osobní rekord. Otázkou však ještě zůstávalo konečné umístění neboť Tomáš doběhl ve shodném čase a tak nakonec rozhodly tisíciny na cílové kameře, které Tomášovi přisoudili třetí místo.

Bohužel se tak Tomáš nevešel do nominace na Mezistátní utkání žactva avšak první velká medaile z Mistrovství republiky je velkým úspěchem.

Tomášovi k jeho včerejšímu běhu gratuluji a držím palce ještě dnes k jeho vystoupení na 200 metrů překážek !