Martin dalším rekordmanem !!!

 

Pozoruhodnou bilanci má po uplynulém víkendu na svém kontě projekt "Atletika s radostí". Její nová akvizice Martin ČERNÁK je již v pořadí čtvrtým držitelem českého rekordu tohoto seskupení.

Vůbec první českou rekordmankou byla Anna Marie RAPPOVÁ, která v únoru 2008 při Mistrovství České republiky ve vícebojích vyšperkovala své vítězství v halovém pětiboji novým českým rekordem !!! Amča získala celkem ve strahovské nafukovačce  za výkony 9,28-148-9,98-579-2:40,05 - 3 328 bodů a starý rekord Lenky Komínkové překonala o plných 110 bodů. O rok později ji o rekord připravila táborská Denisa Chládková když výkon Anny Marie překonala o pouhých 28 bodů. 

Ve stejném  roce 2008  byl Václav VLČEK, členem žákovské štafety AC Slovácká Slavia Uherské Hradiště, která si díky vítězství na MČR v Třinci vybojovala účast v reprezentačním dresu na tradičním žákovském mezistátku se Slovenskem. Kluci ve složení Václav VLČEK, Honza Koběluš, Marek Řezníček a Mirek Břustek prokázali oprávněnost nominace tím nejlepším možným způsobem, když v chladném dni na olomouckém oválu překonali časem 27,44 s český oddílový žákovský rekord, který má dodnes platnost !!

Na sklonku roku 2009 šokoval atletickou veřejnost Zdeněk STROMŠÍK, když při tradičních závodech "Vánoční hala" běžel jako první žák České republiky trať 60 m pod 7,00 s !!!! Zdeněk v ten den překonal český halový rekord hned dvakrát, nejdříve v rozběhu, když běžel 6,97 s a o hodinu později musel v dramatickém finále ještě přitlačit, aby uhájil první místo, před zle dotírajícím Markem Bakalárem, kterého nakonec porazil o pouhé 3 setiny v novém českém rekordu, který má hodnotu 6,93 s !!! Právě kladenský Marek BAKALÁR na Zdendův rekord tvrdě útočí. Minulý víkend při MČR žactva běžel nový český rekord pod širým nebem a časem 6,94 s zaostal pouhou jednu setinu za rekordem absolutním. Marek si jistě nenechá ujít příležitost startu při Vánoční hale 2010, aby se pokusil o zápis do rekordní listiny i v hale. Budeme vidět, každopádně se v posledních letech objevuje v České republice  velice nadějná generace sprinterů. Po Zichovi, Štastném, Říčařovi a Máslakovi nastupuje další silná generace Desenský, Stromšík ,Bakalár  a další.....

To co se povedlo před rokem Zdeňkovi zopakoval přesně po roce jablonecký Martin ČERNÁK. I on jako Zdeněk začínal s fotbalem i on vstoupil do světa atletiky velmi razantně, když při svém prvním mistrovství republiky vybojoval na třistametrové trati mistrovský titul 11. nejlepším časem dlouhodobých tabulek. Za vítězství a čas 36,15 si vybojoval svůj první reprezentační start a i tady na své hlavní trati získal palmu vítězství. A to nejlepší přišlo na konec, když jako finišman štafety 3 x 300 m se stal spoludržitelem nového českého rekordu. Kluci běželi ve složení Svačina, Žurovec, Černák a časem 1:50,16 min. vytvořili nový český rekord, když ten starý reprezentační z roku 2004 překonali o 79 setin (!!).

Bývalá členka Atletiky s radostí, nadějná talentovaná překážkářka Pavlína SOPROVÁ byla od českého rekordu vzdálena jen pouhou desetinu. V prosinci roku 2008 se ji nepodařilo na trati 60 m př. překonat český halový rekord, který od roku 2004 drží  časem 8,71 s ostravská Veronika Kohůtová. Pavlína se  časem 8,81 s dodnes dělí s hradištskou Luckou Koudelovou o 2. místo dlouhodobých tabulek. Zatímco Lucka pak v následujících letech sbírala jeden český rekord za druhým Pavlína svou aktivní činnost  v loňském roce ukončila, což je jistě velká škoda.

S atletikou se rozloučil i Mirek BŘUSTEK, který byl krátký čas členem naší skupiny a je rovněž, stejně jako Vašek  spoludržitelem českého žákovského rekordu v běhu na 4 x 60 m. V roce 2008, kdy kluci rekord překonali zastřešoval jeho přípravu ale trenér Jan Horák.

Tím výčet českých rekordmanů zatím končí. Myslím, že to není vůbec špatná bilance pro tak malé sdružení atletů z Jablonce a Uherského Hradiště. Projekt Atletiky s radostí ukazuje svou životaschopnost, ale rozhodující budou až výsledky v dospělosti. Věřím, že naši mladí talentování atleti  se neztratí ani v kategorii dospělých.

 

J.V 21.9.2010

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved