Kačka Vávrová zvítězila ve sprinterském trojboji žákyň a vytvořila si 3 nové, hodnotné osobní rekordy !!!!!!

Nejen Zdeněk STROMŠÍK, který v Přerově splnil limit, opravňující jej k účasti na MSJ v Barceloně na sebe poutal pozornost. Dařilo se i ostatním členům sdružení a z Přerova si odvážíme celkem 8 osobních rekordů !!! Nejspokojeněji se domů vracela Kačenka VÁVROVÁ, benjamínek naší skupiny. Ta nejenže ve sprinterském trojboji celkově zvítězila nad staršími a zkušenějšími soupeřkami, ale předvedla neuvěřitelný výkonnostní skok na trati 60 m, když vylepšila osobní maximum z haly o 27 (!!) setin sekundy, ale i její časy na 100 a 200 metrů nesou pro teprve14 letou subtilní dívenku pečet velké kvality.

Kačka VÁVROVÁ, aspirující do budoucna na titul "Stromša v sukni"  jako by se chtěla Zdendovi vyrovnat a přistupovala k závodu velice zodpovědně a zdá se, že z ní roste opravdová atletka. A její zaujetí a tréninková píle se promítá i do výsledků. V běhu na 60 metrů suveréně zvítězila v čase 8,04 s a něčekaně porazila i svou velkou rivalku ve skupině Simonu Sedláčkovou. Ta sice zaběhla jen o 3 setiny horší čas než je její osobní maximum, na Kačku to ale dnes nestačilo. Mimochodem Kateřina předvedla na 60 metrové trati o 3 setiny lepší čas, než běžela o pár minut dříve, současná nejlepší hradištská sprinterka zkušená Lenka Brázdilová ...

Na stometrové trati mi spadla brada úplně. Kačka měla neuvěřitelnou chuť závodit a její běžecký projev byl při 31 C prostě fantastický. Ze všech členů skupiny má Kateřina nejlepší, běžecký projev a místy se zdá, že se nad tartanem jejích 39 kg jen tak vznáší.Občas se musím ptát, kde se ta energie bere v tomto subtilním stvoření ??? Kačka při své stovkové premiéře jako jediná z celého startovního pole pokořila 13 sekundovou hranici a s legitimní podporou větru 1,3 m/s zaběhla hodnotný čas 12,89 s !!! Také druhá v cíli, o rok starší, Simona Sedláčková si vylepšila osobní rekord, který má od včerejška hodnotu 13,14 s !!!

Na dvousetmetrové trati se situace opakovala. Členky naší skupiny opět na prvých dvou místech a ve stejném pořadí, jen Kaččin náskok byl ještě impozantnější. Její čas v cíli 26,83 s byl o sekundu  lepší, než dosáhla ze soustředění v Benedettu pořád ještě trošku unavená Simča. Bohužel v jejich běhu už vál sítr o síle 3,2 m/s a tak čas se v tabulkách neobjeví. V celkové bodovém součtu pak holky suveréně obsadily prvá dvě místa Kačka ziskem 2351 bodů překonala oddílový rekord ve sprinterském trojboji Jany Starobové z roku 1978, který měl hodnotu 2095 bodů. Starý rekord, který vydržel v listině 34 let, překonala bodovým ziskem 2 186 bodů i Simča Sedláčková  !!! Oběma holkám patří VELKÁ GRATULACE za předvedené výkony, opravdu parádní vstup do sezony.

Dobře se se svým startem vyrovnali i oba kluci, kteří se představili na trati 300 metrů Tomáš Boček a Tomáš Daněk. Oba dva si zaběhli osobní maxima. Starší Tomáš vylepšil třístovkové maximum  o 6 setin, mladší Tomáš o celou sekundu !!!! Maximum Tomáše Bočka na této distanci je k dnešnímu dnu 35,94 s a rychleji běžel v historii hradištské atletiky jen taktéž člen naší skupiny Tomáš Vondráček, který plánuje svůj první start na 6. května. Tom Daněk se může po dnešku pyšnit časem 38,48 s .....