Počasí ve kterém by psa a snad ani atleta nevyhnal, bylo kulisou pro jindy velmi pěkné závody AAF WORLD ATHLETIC DAY, Ústí nad Labem

Celé závody byl poznamenány počasím - vše začalo velmi nízkou účastí - posunutím časového pořadu brutálním způsobem a nakonec časovými posuny během upraveného časového pořadu.

Andílci měli za cíl v tomto o tomto víkendu zaútočit na své nejlepší své letošní výkony. Musím říci, že jsem byl také optimistou - ve světle výkonů na tréninku během minulého týdne. Ovšem můj optimismus se poroučel v sobotu ráno, když jsme vstával do deštivého počasí a teploměr ukazoval v Jablonci 4 stupně nad nulou.

Mé obavy se naplinily při příjezdu na místo závody namísto prestižního mládežnického mítinku připomínaly zmrzlé regionální přebory v hlubokém předjaří - Zima, Zima, Zima a ostrý severní studený vítr zhatily v podstatatě naše ambice.

Posunutý časový pořad měl za následek, že Tomáš Dostrašil prakticky okamžitě po příjezdu obul tretry a prakticky bez rozcvičení šel skákat do dálky - nakonec z toho byl osobní rekord 524 cm s ohromnou rezervou před prknem a mnoha dalšími technickými rezervami - myslím, že tady je velký potenciál - možná bude aktuální otázka : kdo skočí první 6 metrů - Amča nebo Tomáš ? Na trati 300 metrů již na Tomáše dopadly všechny nepříznivé vlivy  a výsledný čas přes 42 sekund není tak kvalitní jak jsme čekali.

Anna-Marie Rappová se těšila - a já také - na start na 100 metrů  - v týdnu na tréninku byla rachlá jako blesk a vše naznačovalo, že bychom mohli běžet rychle. Ovšem i zde zapůsobil posunutý časák - Amča měl na rzcvičení cca 25 minut včetně masáže Nicoflexem a šlo se na start. Od začátku byla vidět ztuhlost a výsledný čas 12,85 to potvrdil.

V soutěži dálkařek se k zimě přidal také vítr a problémy s rozběhem byly na světě - každý rozběh jiný a všechny nepříliš povedené. Nakonec ve třetím pokuse 549 cm z vypuštěného rozběhu bylo maximum na které v tu chvíli bylo. Trošku zahřálo alespoň vítězství.

Domink Žižka sice neměl problém krátkou dobou na rozcvičení -  start jeho běhu na 400 se naopak protáhl o více jak 20 min. Na startu se Dominik potkal Ivanem Formánkem z Počerad. V sobotu však Dominik prostě na Ivana neměl a přes monutný finiš odešel poražen v čase 51,64. Musím se jen opakovat - bez toho abychom začali čtvrtku běžet od začátku se nedá vyhrávat ani běžet výborný čas. Dominik měl opět poměrně vlažný začátek a pak již na Ivana nestačil ani mohutný finiš. Musím však říci, že Dominik byl na první pohled zmrzlý jak drozd a je skoro zázrak, že zaběhl čas který nakonec zaběhl...

Celkově lze říci, že závody nebyly nikterak famózní a tak se již budeme těšit na start v první lize v Třebíči v sobotu, kde se snad s letošními výkony něco povede provést.