ATLETIKA S RADOSTÍ vysílá na Strahov do bojů o medaile početnou výpravu !!!!

Zahájení domácího vrcholu české mládežnické atletiky se dá již počítat na hodiny a tak si pojďme přiblížit koho z mladých nadějí sdružení "Atletiky s radostí" na startu uvidíme ?? Potěšitelné je, že všichni  přihlášení závodníci byli a to v plném rozsahu ke svým startům technickým delegátem vybráni a tak již nic nebrání k  tomu, aby na pražském Strahově, kde se letošní "gigant " koná, ukázali vše  nejlepší, co v náročné přípravě natrénovali.

Koho tedy na Strahově uvidíme ?? Z Uherského Hradiště  v pátek do Prahy odcestuje Zdeněk STROMŠÍK, který bude chtít v běhu na 100 metrů obhájit letošní halový titul Mistra ČR, ze šedesátky. Zdena je  lídrem českých juniorských tabulek a ač se to zdá k nevíře mimo žákovského titulu, žádný jiný pod širým nebem ještě nezískal. Jeho letošní úsilí mu budou chtít zmařit další vynikající juniorští sprinteři současnosti, z nchž se  letos již mimo Zdeny pod hranici 11,00 s dostali i Michal Desenský 10,68 s, Radek Povýšil 10,76 s, Marcel Kadlec  10,91 s a Honza Jirka 10,94 s. Přesto Zdenda, který letos prokazuje mimořádnou stabilitu výkonů a který mimo 10,56 s běžel ještě časy 10,60 s, 10,61 s 10,63 s či 10,69 s patří k velkým favoritům sobotního finále a já věřím, že roli favorita zvládne.

Zajímavý bude souboj i na čtyřstovce. kde po absanci letošních dvou nejrychlejších juniorských čtvrtkařů současnosti Michala Desenského a Patrika Šorma bude souboj o medaile hodně otevřený. Vždyť z přihlášených závodníků běželo letos již 8 (!!) pod 50,00 sekundovou hranici a rozdíl mezi prvním a osmým činí pouhých 61 setin. Na čtyřstovce by jsme měli vidět Vaška VLČKA (letos 49,86 s), který jistě nebude chtít přijít o finále /a pak by se vidělo :-) / a z Jablonce je ke startu přihlášen Dominik ŽIŽKA, kterému sice zatím nevychází sezóna podle jeho představ, ale jistě bude chtít ukázat na Strahově to nejlepší co v něm je !!

Tomáš BOČEK se s největší pravděpodobností ukáže na startu 100 a 200 m. Tomáš, který letos již běžel s mírnou podporou větru na stometrové trati 11,12 s, bude chtít dokázat, že nedělní výpadek na dvoustovce na MČR je dávno zapomenut a naváže na svůj úterní výsledek z kontrolního závodu v běhu na 150 metrů, ve kterém bežel vynikajících 16,57 s a tímto časem dokonce vede české juniorské tabulky. Pevně věřím, že Tomáš v sobotu a neděli dokáže, že umí běhat hodně rychle a to  nejen na podpůrných tratích :-)

Velkou premiéru si na dlouhých překážkách odbude Tomáš DANĚK. Ty sice běžel v závodě jen jen dvakrát a ještě toho na nich moc nenatrénoaval, ale poslední kontrolní tréninky ukázaly jeho zlepšující se techniku překážek a dodržení krokového rytmu a tak by Tomík mohl z letošního dosavadního maxima ještě hodně stahnout.

Kluci by se měli, představit i v obou štafetách a v případě, že nastoupí v nejsilnější sestavě jaká je v oddíle k dispozici, můžou jejich šance ležet hodně vysoko......

Jediná ženská zástupkyně z Uherského Hradiště, která do Prahy odcestuje je sprinterka Blanka ŠPANĚLOVÁ, která si taktéž odbude svou velkou premiéru a zažije poprvé atmosféru mistrovského "gigantu". Blanka bude chtít na tratích 100 a 200 metrů navázat na své velmi dobré časy, které předvádí při tréninku a přetavit je i ve finální výsledek časů v závodě.

Početná výprava pocestuje i ze severu Česka. Coach Martin Michalský vysílá do bojů tato žhavá želízka: svou dceru Klárku MICHALSKOU, která je výkonem 12,69 m suveréním lídrem juniorského trojskoku a Klára po skvělém bronzu, který si přivezla z Vyškova, si věří i na limit, který by ji opravňoval k účasti na MSJ v Barceloně. K dnešnímu dni Kláře chybí pouhých 26 cm a to je zcela určitě v jejich možnostech. I z tohoto důvodu Klára vynechá start na překážkách, kde by zcela jistě bojovala o medaili a koncentrovat se bude jen a jen na trojskok.

Zkušená Anna Marie RAPPOVÁ bude patřit k velkým favoritkám dálkařského sektoru.  Juniorské letošní tabulky sice vede o rok mladší talentovaná českobudějovická závodnice Anička Švecová, která o tomto víkendu skočila ve Vyškově vynikajících 607 cm, ale naše Amča disponuje velkými závodními zkušenostmi, které se jí jistě budou v nejdůležitějším závodě sezony hodit a v žádném případě nebude chtít prodat svou kůži lacino....

To určitě nebude chtít ani další jablonecká závodnice Linda MEJSTŘÍKOVÁ. Ta na halové půlce vybojovala při dorosteneckém mistrovství překvapivě stříbrnou medaili a na svůj úspěch by jistě ráda navázala. Momentálně Linda časem 2:17,30 min okupuje druhé místo dorostenckých tabulek a to ji staví do role jedné z velkých favoritek dívčí půlky.

Na krátkých překážkách se představí loňký úspěšný žák Tomáš DOSTRAŠIL. Tomík, který na loňském žákovském šampionátu získal na překážkách bronzovou medaili, to bude mít mezi ostřílenými staršími borci hodně těžké, ale Tomáš je velký bojovník a jistě si bude chtít z Prahy odvézt minimálně nový  osobní rekord :-)

Všem našim závodníkům přejeme do bojů, které je o víkendu čekají HODNĚ ŠTĚSTÍ !!!

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved