Nádherné počasí v Tatrách přeje přípravě.....

Podeváté v řadě začínají členové Atletiky s radostí podzimní přípravu v nádherném prostředí Štrbského plesa a jejího okolí ve Vysokých Tatrách. Po dvou letech, kdy nám počasí příliš nepřálo, se členové dvou spřátelených skupiny, tedy Vlčí smečky a Martyho andílků, těší z neskutečně krásného počasí babího léta. Teploty šplhají na toto roční období k neskutečným 20 stupňům celsia a sluneční paprsky dávají vyniknout nádherným tatranským paronamatům. 

Celkem se nás včetně obou trenérů i jejich manželek ubytovalo v Penzionu Pleso pana Sczyrzického celkem 17 a cítíme se tradičně jako v ráji. Nesmírně ochotný personál rodinného podniku, fantastická kuchyně a veškerá nadstandartní péče, které se nám dostává, dává zapomenout na všechny tělesné útrapy, které musí v tomto období atletické přípravy atleti a atletky podstoupit.

Nový den začínáme v 7:00 hod, tradičně ještě před snídaní, ranním výběhem okolo Plesa. Pokračujeme dopolední fází, kterou začínáme v 10:00 a zpravidla patří k těm obtížnějším. Letos mají oba trenéři pocit, že s těma nejobávanějšíma treninkama, jakými jsou výběhy kopců či neméně "oblíbené"  pětistovky , členové obou skupin poradili nějak moc dobře... Rozhodně to nepřípomíná loňské hromadné "umírání", kdy jsme se s Martinem odvážně rozhodli rozbíjet všechna možná tréninková platá :D :D 

Od těch již zkušených jakými jsou třeba Zdeněk, David, Honza, Kačka, Majka, Štěpánka..., bych to přece jen už tak trochu očekával poněvadž jejich výkonnostní cíle, které si i tady letos stanovíme, budou hodně vysoké, ale velikou radost mě dělá přístup a zejména tréninkové zaujetí i těch nejmladších. Zejmén Adrianka FORNŮSKOVÁ a Terezka SKLENÁŘOVÁ, předváději každým dnem, jak velký pokrok za ten uplynulý rok, kdy tady byly s námi poprvé udělaly.

V tréninkovém plánu samozřejmě nesmí chybět horská turistika, zvláště, když nám letos tak přeje počasí. Menší pochod pod Solisko a zpět Furkotskou dolinou jsme již absolovovali, zítra nás čeká mnohem náročnější výstup na Rysy. No a samozřejemě v tréninkových plánech nebude chybět ani drsný výběh od chaty FIS znovu pod chatu pod Soliskem s převýšením 500 m, který ti nejlepší zvládají pod půl hodiny. V roce 2013, kdy se s námi připravoval v Tatrách i nejlepší český dálkař historie Radek Juška to pod magickou půlhodinu zvládl i on !!

Přípravu na sezónu roku 2018 jsme odstartovali dobře, držte všem atletům palce ať se jim vyhýbají zranění a neopouští je entuziasmus, který je v těchto dnech provází.

J.V. 16.10.2017

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved