Po roce opět v Tatrách !!!

Téměř kompletní ATLETIKA S RADOSTÍ se sešla k tradičnímu podzimnímu soustředění ve Vysokých Tatrách. Doma zůstali jen dva marodi a tak jsme v počtu 18 zcela obsadili náš oblíbený pension Pleso, kde se o nás, jak o vlastní stará pan majitel Sczyrzicki s jeho chotí. Kdyby jsme tady v okolí neabsolovovali náročné kondiční tréninky, tak tady každý přibere za týden 5 kilogramů, protože jejich kuchyně je zkrátka vynikající a v příjemném domácím prostředí penzionu se cítíme skvěle. 

Počasí nám oprotí minulým letům moc nepřeje, krásná panoramata nám zůstavají skryta v mracích a tak se naše vysohorské tůry zatím omezily na méně náročný výšlap na 1966 metrů vysokou Ostrvu. O to víc se věnujeme běhání a v něm nám nebrání ani počasí. Nesněží ani neprší, nefouká studený vítr, zkrátka téměř ideální klima pro běžce. Všichni se tk nějak rychle aklimatizovali a nikdo ani moc nesakruje u "oblíbených" ranních výběhů na lačno . Na všech je znát, že už jedeme 3 týden přípravy a objemy zvládají lépe než v minulých letech. Ještě vloni jsem si jen stěží uměl představit, že by například Zdeněk Stromšík absolovoval v relativní pohodě 20 stopadesítimetrových úseků v kopcích a odpoledne neměl problém se svižným 8 km fartlekem. Ostatně podobně je tomu i ostatních členů "Vlčí smečky" , kterým zdatně sekundují Mártyho andílci z Jablonce. Oběna trenérům pak pomáhá, kde je potřeba po svém návratu ze studií v  USA Vašek Vlček.

Kačka Vávrová se Štěpánkou Kolářovou každým dnem dokazují, že to s vysoce položenými výkonostními cíly pro příští rok myslí opravdu vážně a jsou pro to ochotné udělat  mnoho, to samé platí i v případě Honzíka Váchy a Davida Césara. Samostatnou kapitolou pak zůstává naše slovenská akvizice Májuška Šimlovičová. Ta se včera musela přemístit na hotel FIS, kde se soustředí kompletní slovenská reprezentace, ale tréninky absolovuje samozřejmě s námi a na konečně zdravou Majku je radost se dívat. Pokud jí vydrží zdraví, "bude to perfektné" !!! Moc bych to 17 leté atletce z Horky nad Váhom přál.

Nemenší radost mi dělají naši benjamínci ve skupině. "Vlčata" Adrinka Fornůsková, Terezka Sklenářová a Barunka Jelínková. Na Barči je ještě sice trochu znát prázdninová pauza, ale Terka s Ádou tady běhají jak z partesu, až je musím brzdit. S takovým přístupem se 100 % dočkají v budoucnu úspěchu, protože "královna sportu" se umí za takové úsilí dříve, či později odvděčit !!!

No a abychom si moc nemysleli, jak jsme na tom kondičně výborně, tak už zítra se k nám připojí nejlepší český triatlonista Petr Vabroušek se svým synem Filipem. Mám obavu, že v konkurenci borce, který absolovoval  přes 150 Iron manů (plavání 3,8 km, kolo 180 km a maraton 42,2 m) a mimojiné si doběhl pro maratónské vítězství na obou pólech zeměkoule, bude naše kondice lehce vadnout :) Ale o tom až příště.....

J.V. 18.10.2016

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved