Nymburk ukončil druhou etapu všeobecné přípravy.....

Krátkým 4 denním pobytem ve Sportovním centru ukončila Atletika s radostí druhou, tzv. smíšenou  etapu všeobecné přípravy, která byla zaměřena pořád z velké části na zvýšení úrovně všestranné připravenosti  a velkém objemu zejména běžecké práce v aerobním režimu. Příští týden bude už volnější a v již v neděli odlétá 5 členů Vlčí smečky s trenérem na jih afrického kontinentu. Domů se pak vrátí až těsně před Vánocemi..

Objemová část přípravy se nám letos mimořádně vydařila. Všichni zůstali zdraví a bez vážnějších bolístek s vyjímkou Kateřiny Vávrové, která po návratu z reprezentačního soustředění ve Veletově skončila v posteli s virovým onemocněním a "tradičně" se nevyhnula užívání antibiotik. Bohužel s námi neodcestovala ani do Nymburku a tak vše podřizujeme skutečnosti, aby do Jižní Afriky odjela absolutně zdráva. Bohužel téměř 3 týdenní tréninkový výpadek, bude mít pro plánované halové starty na čtvrtce fatalní následek (pokolíkáté už ???) a tak se budeme soustředit opět jen na na krátké sprinterské tratě.......

Letos si oba  trenéři vytyčili jako hlavní cíl přípravy u starších svěřenců "rozbití" hned několika tréninkových plató. Jak víte papír snese hodně, ale to co se zdálo ještě v loňském roce jen stěží představitelné, dokázala drtivá většina svěřenců noblesně splnit . Část přípravy, kterou většina sprinterů nemá příliš v lásce, nakonec skupina přijala za své  monotónní výběhy,  kiláky  a pětistovky v první etapě vystřídaly neméně náročné tempové třístovky a dvoustovky, které už přeci jen více připomínají atletický trénink sprinterů. 

Pomalu končí tedy první část přípravy. Pro svěřence náročnější, pro trenéry ne až tak složitá.V příštích týdnech to už bude pro oba coache trochu složitější.Etapa speciální přípravy už bude zaměřena především na rozvoj rychlostně silových schopností , dosažení optimální úrovně techniky běhu a navodění rytmu běhu ve vysokých rychlostech.  Trochu jiná atletická alchymie....4 týdenní pobyt na jihu afrického kontinentu by nám v našem počínání měl výrazně pomoci. A i když z nás všech vyzařuje zatím opatrná spokojenost, skutečné vysvědčení jak se nám příprava povedla vystaví až zimní halové období. 

J.V. 21.11.2016

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved