Kondiční soustředění v Tatrách se vydařilo !!!

ATLETIKA s RADOSTÍ se závěrečným a náročným dopoledním tréninkem rozloučila s destinací Štrbské pleso a členové atletického sdružení se rozjeli do svých domovů. Soustředění se nám vydařilo a i když nás v jeho druhé polovině trochu zaskočilo rychle měnící se počasí, všechno jsme odtrénovali tak jak jsme si předsevzali a žádné drastické změny v tréninkovém plánu jsme dělat nemuseli.

Pokud jde o "Vlčí smečku" tak se skvěle uvedli naši nováčci a já musím říci, že pro mne byli všichni tím nejmilejším překvapením a to od těch nejmladších Adriany Fornůskové a Barči Jelínkové, přes již zkušenějšícho Honzu Váchu až po atletického mazáka Davida Cesara. Přístup všech "nováčků" byl ukázkový a pokud nepoleví v úsilí, nemám o jejich výkonnosti v příštím roce pochyb.

O tom, že se do tréninku v olympijské sezóně pořádně obul i Zdeněk Stromšík nemůže nikdo pochybovat a i když "čistokrevní" sprinteři, jakým samorostlý Valach bezpochyby je, toto období příliš v lásce nemají, Zdeněk se postavil vlké výzvě čelem a zejména s Davidem utvořili skvělý tréninkový tandem.

Velké penzum práce odvedly v Tatrách i Kačka Vávrová, Majka Šimlovičová, Štěpánka Kolářová a Simona Sedláčková, která ale musela kvůli školním povinnostem odjet již v neděli odpolednee domů. 

Kačka ještě první den trošku pokuckávala, ale pak "jela" jak dobře namazaný stroj a zdá se, že její řeči o velké chutí v příštím roce opravdu něco dokázat, by nemusely vyznít naprázdno. Štěpánku Kolářovou jsem v takové pohodě ještě trénovat neviděl a pokud ji nezradí zdraví jako v letošním roce, máme se na co těšit, to samé platí i pro Majku Šimlovičovou, kterou trochu sužovala bolest nártu, ale dle ortopedů se jedná jen o přetížené šlachy, na které Majka trpívá. Simča Sedláčková letos maturuje a i když s námi byla jen do neděle, všechny tréninky odchodila jak nejlíp uměla a její přístup by mohl všem sloužit za příklad.

Poslední den nás v penzionu pana Sczyrzického, navštívila jedna z nejlepších světových čtvrtkařek všech dob a naše dlouholetá kamarádka Táňa Netoličková - Kocembová. Nestárnoucí a věčně usmívající se kamarádka je výbornou společnicí a v úterní podvečer se u krbu a vínečka vedly" řeči, jak jinak než o atletice. Večer rychle uběhl a nás s Martinem tak trochu mrzelo, že už se jen jednou vyspíme a budeme muset odjet domů. Ale takový je již trenérský úděl, být věčně na cestách, balit a zase vybalovat, Já osobně zítra už zase musím odjet do středočeského Nymburku, kde se koná seminář "Péče článku o talentovanou mláděž".....Další soustředění plánuje část skupiny právě ve středočeském centru v polovině listopadu a část Vlčí smečky bude již pomalu pošilhávat po africkém kontinentu. Vždyť na jih Afriky odlétáme již za neskutečných 6 týdnů.....

P.S. A kdyby někdo z mladších náhodou si nemohl na jméno Táni Netoličkové vzpomenout a chtěl vědět jak se běhá ženská čtvrtka za 48.56 s (!!!!!) v prvé dráze (!!!), tak se může podívat na finálový záznam z MS v Helsinkách z roku 1983   ZDE   

JV 15.10.2015

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved