Svátky nesvátky, makáme .....

Od usilovné přípravy nemohlo členy tréninkových skupina Martina Michalského a Jaroslava Vlčka odradit ani sváteční velikonoční volno. "Andílci" z Jablonce i "Vlčáci" z Uherského Hradiště se totiž od velikonoční neděle připravují v tradiční destinaci - Sportovní centrum Nymburk a oba trenéři můžou být zatím s dosavadním průběhem přípravy spokojeni. Pobytem v Polabí tak zakončíme obecnější část tréninkové přípravy, která trvala necelých 5 týdnů a přejdeme do smíšeného režimu, kterou sprinteři přece jen mají raději.....

Letos se nás v Nymburku sešlo opravdu hodně a naše atletky a atleti obsadili v pěkně rekonstruovné ubytovně téměř celé patro.  Dohromady je nás tady a i s trenéry celkem 20 od těch nejmladších atletických nadějí až po zkušené matadory atletických ovalů.

Na plánování a organizaci tréninků je to trochu náročnější, ale oba trenéři si s tím již umějí poradit.  Zdeňkovi Stromšíkovi výborně na tempových úsecích sekunduje Honza Vácha a Karolína Kořínková s Kačkou Vávrovou hezky "mydlí" rytmy na 5 i 7 kroků na stovkové rovince nymburského oválu. Veronika Milotová a Barča Bradová toho na svůj mladinky věk mají taktéž hodně odmakáno a velkou radost mi dělají ty nejmladší Adriana Fornůsková, Barča Jelínková ,Klárka Herzigová a Patricie Janků, které jsou s námi v Nymburku vůbec poprvé a já jen nevěříčně  kroutím hlavou jak vše s noblesou zvládají. Na jejich první jarní starty se obzvlášt těším. 

Slovenská sprinterská naděje Majka Šimlovičová dává na ovále všem jasně najevo, že to se svou účasti na prvním dorosteneckém ME myslí opravdu vážně a nebude se chtít spokojit s pouhou účastí , Vojta Truhlář na umělce všem ukazuje jak má vypadat precizní porovedení skokanských cvičení a Vojta Karásek se po vleklé viróze pomalu vrací do správného tempa.

Malé vrásky na čele dělají trenérům jen Kačka Hornová, Štěpánka Kolářová a Pavlínka Karešová, které sužují různé zdravotní  neduhy, ale i ony se byť s omezením účastní tréninkového procesu.

Hradišťáci zůstanou v Polabí do pátku, členové jablonecké skupiny do soboty. Po týdnu stráveném v Uherském Hradišti pak "Vlčáci" odlétají na dvoutýdenní pobyt ve Španělsku, "Mártyho andílci" se po dlouhých letech kdy odjížděli pravidelně do itaského San Benedetta zkusí neméně dobře připravit v domácích podmínkách.

J.V.  30.3.2016

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved