Zdena STROMŠÍK exceloval na Olympic Hopes !!!!

Téměř kompletní tým Atletiky s radostí se představil v Uherském Hradišti na závodech "Olympijských nadějí". Naši svěřenci byli hodně vidět a zanechali ten nejlepší dojem. Přímo fantasticky vstoupil do sezony Zdeněk STROMŠÍK, který pouhý týden po náročném reprezentačním soustředění v maďarském Debecínu, využil příznivých klimatických podmínek a kvalitní konkurence k superčasům na obou sprinterských tratích. Nejdříve v rozběhu na 100 m po vypuštěných posledních 50 (!!) metrech se časomíra zastavila na neskutečných 11,02 s to už jsme tedy s jistotou věděli, že únava ze soustředění je tatam a že Zdena má velkou fazónku. Toho jsme hodlali i náležitě využít, následovala krátká aktivační masáž, znovu rozcvičení a pak už se Zdena postavil na start finále. Před zraky šéftrenéra Tomáše Dvořáka, hlavního coache mládeže Toma Purmana a sekčního šéfa sprintu Zdendy Rakowského, nedal ve kvalitně obsazeném poli svým soupeřům sebemenší šanci a zvítězil ve vynikajícím čase 10,86 s !!!! Svého přemožitele z haly hradeckého Michala Desneského porazil o celých 32 setin a ten ač si časem 11,18 s vytvořil nový osobní rekord na "valašský expres" to tentoktát nestačilo. Po tak fantastickém výsledku se nebylo lehké koncentrovat, ale Zdenu čekal ještě start na dvojnásobné trati a i tam chtěl ukázat, že zkrátka umí a že důvěru, která je do něj vkládána nechce zklamat. A povedlo se dokonale !!! Zdena znovu převálcoval své soupeře a proťal cílovou pásku v čase, který snese ta nejpřísnější kritéria - 21,83 s !!! Druhý v cíli Michal Desenský doběhl o půl sekundy pomaleji za 22,37, na třetí pozici slovenský reprezentat Pouš 22,47 . Znovu skvělý závod dal průchod i mým emocím a já si musel dát rychle štamprli slovácké slivovice jinak bych asi na stadionu zkolaboval... V mém věku při 3. stupni hypertenze mám někde v parku krmit holuby, anebo se doma na National Geographic dívat na přírodopisné filmy a ne si nechat  svými svěřenci způsobovat takové emoční šoky :-) ..... Zdenovi patří velká gratulace, předvedl hned v úvodu sezony shodou okolností na obou tratích 10. nejlepší dorostenecký čas všech dob a to v pouhých 15,5 letech !!! Oba časy též naplňují podmínku pro udělení "národní třídy" a Zdeněk si hodně hlasitě řekl o nominaci na Evropskou kvalifikaci olympijských her EYOT v Moskvě, která se koná již za 3 týdny ........

Na stejných tratích se představil i Vašek VLČEK. Start na jeho hlavních tratích 400 m a 800 m plánujeme až tak za 3 týdny a tak jsem byl zvědavý jak je Václav na sezonu připraven rychlostně. Na stovce jsem se to bohužel nedozvěděl. Václav si zapsal nelichotivý primát, když byl prvním atletem,  na místním stadionu, který byl potrestán novým pravidlem nulové tolerance a za svůj předčasně vyběhnutý start byl diskvalifikován. Na jeho omluvu musím říct, že byl před premierovým startem hodně nervozní a také že výkon startera Skály a to nejen v tomto běhu moc přesvědčivý nebyl a klidu závodníkům  nepřidal. Ale i s tím se musí opravdový atlet umět vyrovnat.... Vašek si pak chtěl vše vynahradit na dvoustovce a předvedl velmi pěkný výkon, když si časem 23,51 s vylepšil osobní rekord z loňského roku o více jak 6 desetin. Ve druhém běhu doběhl na 2. místě pouhých 13 sekund za talentovaným žákem Kubou Žurovcem z nedalekého Hodonína, který letos v hale běžel 150 m už za 17,44 s, 60 za 7,31 s a byl lídrem halové třístovky za 37,21 s.. Vašek ale na dvoustovce ještě určitě neřekl zdaleka poslední slovo, z důvodů nemoci po halových mistrákách u něj  příprava probíhá jinak než u Zdendy a ještě tak 3 týdny pojede naplno a ladit začneme až měsíc před Mistrovstvím republiky.

Na start Tomáše Daňka jsem se moc těšil. Tom předváděl na treninku neskutečné časy a já jsem věřil ve výrazné vylepšení osobáku a tak se i stalo, i když oba jsme si představovali výsledek ještě o kapánek lepší. Bohužel startovní pole Tomovi nepřálo, běželi jen 3 závodníci a z toho jeden o hodně lepší a druhý výrazně slabší. Takže díra přede mnou, díra za mnou.... Na startu znovu nepochopitelný lapsus startéra, který asi opravdu neměl vůj den a byl jedinou kaňkou na jinak moc dobře zorganizovaných závodech, stál Toma minimálně 2 sekundy. Pak se snažil vše dohnat, čtvrtku proťal za 60,0 s de facto za 58,0 s to už bylo na Toma příliš rychlé. Na 500 začal tuhnout , 600 za 1:36 a v cíli 2:11,2 min , nový osobní rekord, vylepšený o 3 sekundy. Prima, ale máme na víc a já pevně věřím, že při lepší konstelaci  to Tomáš potvrdí už příští týden v Ostravě při dorosteneckém kole.

Zdeněk, Vašek a Tomáš Daněk, tedy vstoupili do sezony s novými osobními rekordy. Jediný komu se to nepovedlo byl Tomáš Boček. Tom bohužel nepotvdil předpoklady z dobře zvládnutého testu 2x300 m během 15 minut (38,1-38,6) a závod se mu nepovedl. Výsledek testu ukazoval na mnohem lepší čas než Tomových nedělních 55,58 s . S mezičasem na třístovce za 40,5  ale nemůže Tomáš očekávat nějaký výrazně lepší výsledek, než byl ten včerejší a přitom by měl běžet minimálně o 2 sekundy rychleji (i lépe). Chce to jen víc klidu, méně nervů a možná více odvahy. Moc bych si přál, aby se to Tomovi po nepříliš vydařené halové sezoně povedlo už příští týden a aby se konečně chytil.

O výsledku jablonecké části skupiny Atletiky s radostí se dočtete v .