Atletice s radostí to na Strahově cinklo celkem 7 x !!!!!

Veleúspěšné vystoupení má za sebou projekt, který byl uveden v život před 4 roky a který dnes už z atletické veřejnosti nezná jen málokdo - ATLETIKA S RADOSTÍ. Občanské sdružení dvou spřátelených skupin z Jablonce nad Nisou a z Uherského Hradiště ukazuje po celou letošní sezonu svou životaschopnost, o čemž nejlépe svědčí i výsledky z uplynulého víkendu.

Trenéři Martin Michalský a Jaroslav Vlček poslali do bojů o mistrovské tituly celkem 11 atletů svého sdružení  a mimo dvou, se všichni na sever Čech, či na moravské Slovácko vraceli ověnčeni nějakou medailí. Těch vybojovali členové celkem 7 ať již v disciplinách individuálních či štafetách a zapomenout nesmím ani na 2 cenná finálová umístění. Za takovou bilanci by se nemusela stydět leckterá krajská výprava či Sportovní centrum mládeže . Posuďte sami.

Mistrovské tituly vybojovaly Klárka MICHALSKÁ v trojskoku juniorek, Linda MEJSTŘÍKOVÁ na půlce dorostenek a druhou zlatou přidala Linda jako členka úspěšné štafety LIAZu na 4 x 400 m. Titul vícemistrů si z Prahy odvezli Anna Marie RAPPOVÁ z dálky juniorek a Zdeněk STROMŠÍK z juniorské stovky, kde s vítězem Honzou Jirkou prohrál až na cílové šachovnici o pouhé 2 setiny. Velkou radost ze stříbrné medaile mělo i juniorské kvarteto z Uherského Hradiště ve štafetě na 4 x 400 m, které běželo ve složení Václav VLČEK - Tomáš BOČEK-Tomáš DANĚK a Jan Moštek. Tři členové ASR doplněné o Honzu, který trenuje pod vedením hradištského trenéra Roberta Sklenáře překonalo vynikajícím časem 3:22,75 min oddílový i krajský rekord a zaslouženě vybojovalo ve skvělém závodě druhé místo, když se vklínilo mezi silné pražské velekluby Slavii a USK. Ze stříbra se těšil i nejmladší člen výpravy Tomáš DOSTRAŠIL, který byl finišmanem vítězné štafety 4 x 100 m jabloneckého klubu.

O 19 setin sekundy utekl bronz sprinterské štafetě Hradištáků, kterým ani juniorský krajský rekord 42,86 s nepřinesl medaili a kluci bežící ve složení VLČEK-STROMŠÍK-BOČEK-Moštek se museli chtě nechtě spokojit s nepopulární "bramborovou" medailí. Vašek VLČEK pak přidal ještě finálové umístění na juniorské čtyřstovce. Ve finále nakonec doběhl na hezkém 7. místě.

Za branami finále jen těsně zůstal Tomáš DOSTRAŠIL, který na 110 m př. skončil v novém osobním rekordu celkově 9. , o jedno místo hůře pak skončil Tomáš BOČEK na jedné z nesilnejších disciplín mistrovství - juniorské dvoustovce, kde mu ani osobní rekord 22,60 nepřinesl bohužel lepší než 10. pozici. Tomáš DANĚK na své mistrovské premiéře nad dlouhými překážkami skončil celkově uprostřed startovního pole - 13. a sprinterka Blanka ŠPANĚLOVÁ při své premiéře pod širým nebem skončila na tratích 100 a 200 metrů shodně na 16. místě. A tak nespokojený se domů do Jablonce vracel asi jen čtvrtkař Dominik ŽIŽKA, který byl za vyšlápnutí z dráhy diskvalifikován.....

Jako bonus navíc byla pak ve večerních hodinách potvrzena účast sprintera Zdendy STROMŠÍKA na Mistroství světa juniorů ve španělské Barceloně, kde se představí v bězích na 100 m a ve štafetě 4 x 100 m. Předsednictvo schválilo i účast v katalánské metropoli jeho trenéra a současně i trenéra juniorské reprezentační štafety Jaroslava Vlčka.

Tak co říkáte, docela slušná bilance na jedno malé, amatérské občanské sdružení ???