Po Plzni se účet uzavřel na 8 medailích......

Plzeňské mistrovství českého žactva uzavřelo seriál národních šampionátů a my můžeme přinést bilanci úspěšnosti "Vlčí smečky". V Plzni jsme sbŕku již nerozšířili i když jsme k tomu měli opravdu hodně, hodně blízko. Štěpánka KOLÁŘOVÁ si ze západočeské metropole odváží dvě nepopulární čtvrtá místa a zejména ta druhá, ze stopadesátky, kdy doběhla ve shodném čase, ale od medaile jí nakonec dělily 2 tisíciny (!!) sekundy, které rozhodly ve prospěch domácí závodnice

A tak konečný součet  včetně halových šampionátů se zastavil na čísle 8.

Nejcenější medaile ukořistil sprinter Zdeněk STROMŠÍK, který si ze šampionátu "22" odvezl z Jablonce zlato a nemenší hodnotu má titul vícemistra z národního šampionátu dospělých, které se konalo v Ostravě - Vítkovicích na začátku srpna a kde Zdeněk našel přemožitele jen v letošním roce  ve výtečné formě běhajícím českém rekordmanovi Janu Velebovi. Zdeněk se zúčastnil i MU "22" v Ostravě, kde si krátce po zranění doběhl pro cenné 3. místo. Od sezony jsme očekávali více, ale vzhledem ke zranění hamstringu v úvodu sezóny se jedná o solidní bilanci a asi i maximum možného.

S vážným zraněním se potýkala i Majka ŠIMLOVIČOVÁ, která s naší skupinou začala spolupracovat od října loňského roku.Přes značně omezenou jarní přípravu se Márii podařilo navázat na úspěšný únorový halový šampionát v Bratislavě, kde získala zlato na šedesátce a stříbro na stopadesátce. V Nových Zámcích před týdnem slavila Mária, která začaa závodit až 16.8. svůj velký comeback , když obhájila halový titul na šedesátce v druhém nejrychlejším čase národních žákovských šampionátů Slovenska a na druhý den přidala bronz na stopadesátce !!!  Také Mária, která má pro příští rok velké cíle, bude letos svou vlast reprezentovat. Za týden se postaví na start stovky a ve štafetě 4 x100 m ve slovinském Mariboru.

Hodně divokou a rozporuplnou sezónu má za sebou Kačka VÁVROVÁ. Ani jí se nevyhnulo zranění, sice drobné, ale bohužel přišlo před nejdůležitějším závodem sezony, MČR dorostu v Třinci. Dva týdny před domácím mistrovstvím běžela Kateřina v obdivuhodné formě na Zlaté tretře, když stovku národního běhu vyhrála za pomoci větru v čase 11,89 s a dvoustovku už regulérně za 24,46 s, která ji řadí mezi nejlepších 30 drorosteneckých atletek Evropy v neredukovaných tabulkách !!!! A tak se letos Kačka musela spokojit jen se dvěma bronzy z halových šampionátů, které získaly na tratích 60 a 200 metrů. V Třinci, kde běžela se zdravotním handicapem stovku to byla jen brambora., na dvoustovku již nenastoupila. Samozřejmě nelze nezmínit, že Kačka byla letos na tratích 60,100 a 200 metrů vystavena obrovské konkurenci skvělých a o rok starších závodnic, zejména Veroniky Paličkové a Zdeňky Seidlové. Tato dvojice českých reprezentantek patří k absolutní české reprezentční čpičce, obě děvčata reprezentovala ČR anevropské olympijské kvalifikaci v Baku, Verunka pak i na světové olympiádě v Pekingu a Zdenča si pro změnu vybojovala účast na MSJ v americkém Eugene..... V takové konkurenci pak může mít i bronz cenu zlata...

Tím výčet medailí končí, zapomenout nesmím ani na překvapivou medaili Václava VLČKA na Akademickém mistrovství České republiky v Liberci, kterou získal na trati 400 m, když skončil na hezkém druhém místě v osobním rekordu 49,47 s.....

Tolik tedy výčet medailí, ale i ostatní jako již výše zmiňovaná Štěpánka Kolářová nebo nováček Adam ZELINKA, který běžel dva skvělé běhy na MČR dospělých v Ostravě  a finále mu uniklo opravdu o pár setin si zaslouží velký respekt.

Hodnocení jednotlivců, každého zvlášť pak přineseme po definitivním ukončení sezóny. Nyní tedy přehled jen našich startů na národních šampionátech v přehledné tabulce: