Třetí kolo soutěže družstev v Olomouci a Vyškově .....

Poslední červnový víkend bojovali muži a ženy Slovácké Slavie o body do soutěže družstev. Muži Slovácké bojovali o udržení v soutěži v 1. lize v Olomouci, ženy naopak o postup do této soutěže ve Vyškově.

Naše skupina vyslala do Olomouce a Vyškově po dvou zástupcích. Zatímco Zdeněk Stromšík odpočíval po náročném programu posledních 2 týdnů, doma v Poličné, Tomáš s Vaškem patřili k nejpilnějším bodovým sběračům Slovácké. Tomáš si připsal na svůj účet 18 bodový zisk za dvě druhá místa a dařilo se mu lépe něž Vaškovi, který získal bodů 14,  přičemž oba nastoupili ke stejné kombinaci disciplin 400 a 200 metrů.

Tomáš, který v těchto dnech běhá v obdivuhodné formě, v běhu na 400 m pokořil opět 50 sekundovou hranici a čas 49,70 s znamenal pro něj druhé místo, když za vítězným Albertem Holibkou zaostal jen 5 setin sekundy. Vašek, který viditelně ztrácí až v posledních 20 metrech si lépe rozložil síly na trati, než v Ostravě, nicméne výsledek jej opět neuspokojil a musel se spokojit s časem 50,02 s a čtvrtým místem, když před něj proklouzl ještě hodonínský Dominik Kubalák, který bežel o 8 setin rychleji než Vašek.

Výborného výsledku dosáhl v běhu na 200 m Tomáš BOČEK. Ten svedl nádherný souboj opět s Albertem Holibkou, který musely rozhodnout až tisícíny sekundy na cílové kameře !!! Tomáš opět vylepšil svůj osobní rekord a zaběhl úctyhodných 22,19 s !! Timto časem si vybojoval nejen druhé místo, ale zařadil se na 4. místo dlouhodobého pořadí atletů Slovácké Slavie na této distanci. Mimo členů naší skupiny -  Zdeňka Stromšíka (21,46) a Toma Vondráčka (22,03) běžel v 96 leté historii oddílu Slovácké rychleji již jen v roce 1968 Jan Zábranský (21,8 s) !!!!  Velká gratulace a Tomáš ušel za 6 let co se pode mnou připravuje, ohromný kus cesty a nynější úspěchy mu patří plným právem !!!

V prvém běhu zvítězil po velmi slušném výkonu Vašek VLČEK. I on si v Olomouci po doběhu čtyřstovky zaběhl nový osobní rekord 22,62 s a je velice potěšitelné, že Vašek, který od příštího roku se ještě více zaměří na trať 800 m je pořád schopný se zlepšovat i na sprinterských tratích. Po týdením odpočinku na něj čeká ještě 5 týdnů tvrdé přípravy a pak se pokusí opět o splnění cíle se kterým jsme do sezóny vstupovali. Běžet 400 m pod hranici 49,00 s !!! Pokud zůstane zdravý a přípravu nic nenaruší, mohlo by se mu to podařit.

Ve Vyškově nastoupila ke startu 100 m hrdinka VI. ročníku Olympijských her dětí a mládeže- Kateřina VÁVROVÁ, která měla za sebou velice náročný týden. I když Kateřina zvítězila ve vynikajícím čase 12,34 v protivětru, musím upřímně říci, že se mi její start vůbec nelíbil a sice ne projev, ale to že ke startu vůbec nastoupila  a také to , že jsem podlehl určitému tlaku funkcionářů chápu jako svou chybu. Naštěstí se Kačce nic nestalo, závod zvládla s noblesou, ale kdo nechápe že 15 leté děvčátko, nemůže pod 4 dnech závodních startů, kdy stála pod relativně velkým tlakem zachraňovat družstvo dospělých závodnic, měl by vrátit trenérskou licenci.....

Ve Vyškově závodila také Simča SEDLÁČKOVÁ, která jako jediná ze skupiny se utápí v letošní sezoně, v průměrných výsledcích. V běhu na 100 m jí čas 13,01 s stačil v chabé soutěži na 4. místo, podprůměrných 27,73 stačilo opět na 4. místo. 

Tomáše, Vaška a Simču teď čeká zasloužený týdenní odpočinek, Kačka v úterý odjíždí na reprezentační soustředění do Vítkovic, Zdendu s trenérem čeká mezistátní utkání "19" na Strahově .

Pro prvé tři jmenované pak začne druhá část přípravy na podzimní sezónu, Kačka se Zdendou budou pomalu balit kufry na mládežnický vrchol sezony 2013. Kačka odletí na EYOF do holandského Utrechtu, Zdeněk pak 16. července odletí z pražské Ruzyně ke startu na Mistrovství Evropy juniorů, které se koná v italské Rieti.

J.V. 29.6.2013

 

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved