Tento týden dostali téměř všichni  členové hradištské "Atletiky s radostí". Junioři a juniorky měli za sebou vrchol sezony v podobě jejich MČR a tak si užívali zaslouženého odpočinkového týdnu. Chut´závodit měl jen Boča, který se zúčastnil svého prvého halového MČR dospělých a v týdnu trénovali a v sobotu při Přeborech Moravy a Slezska také závodili dvě nejmladší členy skupiny Simona Sedláčková a Kačka Vávrová, které si ověřovali svou formu před MČR žactva, které se koná již o tomto víkendu v severočeském Jablonci nad Nisou.

Tomáš Boček se představil na ˇhalovém MČR dospělých poprvé. Kvalifikovat  se mohli i Zdeněk Stromšík a Vašek Vlček, ale mám za to, že přeborů dospělých si ještě užijí a netřeba nic uspěchávat. Další člen skupiny Tom Vondráček technickým delegátem ke startu sice nominován byl, ale kvůli silnému nachlazení nakonec do Prahy neodcestoval. A tak Boča, který zůstal v Praze zcela osamocen (o víkendu jel nabrat síly do rakouského Nasfeldu i trenér) si musel poradit sám. Tomáš, který spolu s Patrikem Šormem, patřil k nejmladším v celém startovním poli  nastoupil v rozběhu čtvrtky s pozdějšími dvěma finalisty Honzou Kubistou a Josefem Prorokem, dosáhl solidního času 51,14 s a celkově obsadil při své halové premiéře mezi dospělými 18. místo, když za sebou nechal zkušenější závodníky např. Štěpana Cysaře, či Lukáše Kožíška.

O 400 km dál bojovali v Ostravě v atletickém tunelu Kačka Vávrová a Simča Sedláčková na Mistrovství Moravy a Slezska. Obě se představiliy na trati 60 metrů a dařilo se zejména Kačce, která si znovu překonala již v rozběhu ve kterém zvítězila osobní rekord. Ten má nyní hodnotu 8,31 s. Společně se Simčou, pak postupila do finálového "áčka" ve kterém byla nakonec přece jen rychlejší zkušenější Simča, která doběhla na hezkém 4. místě, teprve 13. letá Kačka pak skončila ve finále o jedno místo zpět, když doběhla 5. Holky by teď měly odcestovat ještě do Jablonce nad Nisou, kde se koná o víkendu MČR žactva a pak se přidají ke zbytku skupiny, která zahajuje 3 týdenní kondiční přípravu již dnes.

J.V. 27.2.2012 

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved