Kačka v přímém souboji  porazila semfinalistku MS"17" Veroniku Paličkovou !!! 

Po rozpačitém úvodu při přerovské šedesátce před 2 dny se zdá, že Kateřina VÁVROVÁ nachází tu správnou formu v pravý čas a ta  ji může katapultovat nejen na evropskou kvaifikaci do Baku. Dnes v nádherném závodě se semifinalistkou loňského MS "17" Veronikou Paličkovou dokázala běžet  svou absolutně nejrychlejší dvoustovku na úvod sezony a zásluhou drtivého finiše nakonec i českou dorosteneckou rekordmanku dokázala  o 4 setiny porazit !!! Po ulitém startu na stovce to byl balzám na trenérovy nervy 

Kateřina VÁVROVÁ, která se po návratu ze soustředění ve Španělsku tak trošku hledala, dnes pořádně vycenila zuby !! Kačka už má za sebou úspěšné složení přijímacích zkoušek na střední školu a nyní se tedy může s čistou hlavou koncentrovat jen a jen na atletiku. Po nepříliš povedeném závodě v Přerově hledala šestnáctiletá slečna tak trochu ztracené sebevědomí a dnes jej nakonec přece jen našla. Přitom úvod byl hrozivý. Kateřina na stovce předčasně vyběhla a trenéra "braly mory". Nakonec ale vše dobře dopadlo...

Kačka, která běžela v 5. dráze se nechala, ještě v zatáčce po 40 metrech doběhnout od jedné z největších talentů českého sprintu Veroniky Paličkové, ale mladá hradištská  atletka se zakousla a náskok Veroniky, která  běžela v dráze pod ní se již nezvětšoval. Troufám si říci, že právě v polovině zatáčky se rozhodovalo o tom, jak první část letošní sezony vlastně dopadne.... Kačka si totiž moc potřebovala začít věřit a získat onu dětskou bezstarostnost se kterou přistupovala k závodům po celý loňský rok !! A právě okamžik, kdy závod nezabalila, zakousla se do Veroniky jako rotwailer a v posledních metrech dokonce dokázala jít před tak skvělou sprinterku, jakou o rok starší hodonínská atletka bezpochby, je dle mého soudu zlomový okamžik celé letošní sezóny a já pevně věřím, ze teď už bude jen a jen dobře. Ještě nikdy nezačínala Kačka tak kvalitním časem na úvod sezony. V loňském roce běžela právě tady s větrnou podporou 2,0 m/s čas 26,05 s tedy čase, přesně o sekundu horším. Sezonu ukončila nejrychlejší českou žákovskou dvoustovkou historie v Utrechtu, když běžela 24,55 s !! S jakým časem bude Kateřina ukončovat sezonu letošní?? Na to je ještě příliš brzy odpovídat, ale běžet v 8 C chladu tak kvalitní čas - 25,05 s je velkým příslibem do budoucíh dní !!

 Dařilo se i naší nové akvizici Adamovi ZELINKOVI. Ten sice v chladném počasí nezopakoval kvalitní čas z Přerova a zhruba o 2 desetiny si dnes na stovce pohoršil. Nakonec ale na něj po vítězném rozběhu za 11,48 s ve finále místo na stupních vítězů přece jen zbylo. Adam skonšil dnes časem 11,44 s na třetím místě a upřímně řečeno, byla na něm znát únava z úspěšného závodu, před dvěma dny, kdy dokázal na mítinku v Přerově při sprinterské trojboji zvítězit. Budoucí čtvrtkař, ale opět ukázal, že disponuje slušnou zásobou rychlosti a ta se mu bude na jeho budoucí disciplíně, mnohem náročnější  400 m trati , moc a moc hodit !!!

Oběma patří GRATULACE za předvedené výkony, další starty jsou naplánovany již tento čtvrtek na VC Olomouce. Věřme, že se vylepší počasí a že v hanácké metropoli, bude proti tradici spolupracovat i nevyzpytatelný vítr. 

J.v. 3.5.2014

 

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved