Mezinárodní závody v bratislavské hale Elán

jsme zvolili za další místo otestování naší formy. I přes skutečnost, že celou halovou sezónu jdeme tzv. z plné přípravy a závodíme vesměs až na vyjímky pouze v podpůrných disciplinách odvážíme se si z čím dál víc do krásy rostoucí metropole na Dunaji 5 nových osobních rekordů !!

se opět představil v dobré formě. Na nejkratším sprintu sice v ne zcela vytopené hale tentokrát osobák nepřekonal, ale v obou bězích předvedl stabilizové výkony a časy 7,71 s a 7,72 s zůstal jen pár setinek za rekordem z minulého týdne. V běhu na 600 m pak předvedl obdivuhodný výkon a časem 1:33,01 s skončil v celkovém pořadí na druhém místě, když jej teprve ve finiši předběhl slovenský junior Pavelka, ročník 1990. Vašek po školácké chybě na startu, kdy se nechal zavřít a propadl se na konec startovního pole, musel hodně obíhat a prodírat se celým polem. Po cca 120 metrech už ale vedl a odtáhl celý závod. Výsledný čas tak mohl být  o 1-2 sek lepší, ale i tak vylepšený osobní rekord o téměř 4 sekundy odpovídá času kolem 2:06 - 2:07 na jeho hlavní disciplíně - půlce. Pod touto novou skutečností, zvážíme ještě oproti původnímu záměru půlku v hale neběžet, jeho halový start  na této trati.

se na závody moc těšil a chtěl, na šedesátce zaútočit na osobák. Jeho víra se ukázala opodstatněná a svůj osobní rekord opravdu vylepšil a to poměrně výrazně. Už v prvním běhu "A" ( v Bratislavě bylo příjemné, že všichni sprinteři měli možnost absolovovat 2 běhy) vylepšil svůj do té doby nejlepší výkon o 0,15 s a zaběhl solidních 7,79 s. V druhém běhu nastoupil opět společně s Vaškem a měl jsem pocit, že si na něho víc věří než v minulosti. Snaha a touha jej  porazit, však přece jen v tomto případě výústila v trochu křečovitější pojetí běhu a to se promítlo i do skutčnosti, že Tomáš svůj čas z běhu A už nezopakoval. I tak jeho čas 7,91 byl jeho druhým nejrychlejším časem historie.Tomův druhý start, tentokrát na šestistovce však zůstal za mým očekáváním. I když si Tomáš překonal osobní rekord , působil vystrašeným dojmem a  na trati se dost šetřil. Posledních 100 metrů finišoval doslova sprintersky to ale nestačilo  na lepší čas než výsledných 1:43,82 min. Tom by měl běžet minimálně o 5 sekund rycheleji, sám ví nejlíp moc dobře, že na to v pohodě má.

náš třetí zástupce a jediný žák mi udělal ohromnou radost a to jak předvedenými výkony tak svým přístupem a zejména ohromnou bojovností. Na šedesátce si znovu vylepšil osobák a jeho čas z běhu "B" - 8,34 s je už jen o 12 setin horší než zde zaběhl před rokem např. Vašek. Zrychelní na nejkratší trati se pak přetavilo ve výrazném posunutí osobního rekordu na trati, na které si Tom věří nejvíc a to půlce. Tomáš překonal svůj osobní rekord z podzimu o neskutečných 18 sekund (!!!) a v silně obsazené disciplíně dosáhl času 2:20,86 min. S tímto časem se už může ucházet o start na Mistroství České republiky žactva a to není po půl roce obecné přípravy v tréninku vůbec špatný výsledek. Pikantní na celé věci je, že Tomík zaplatil nováčkovskou dań a sice v té podobě, že si špatně spočítal kola a bravurně finišoval do cíle už v kole třetím dvoustovkového oválu. Přál bych vám vidět zděšení v jeho očích, když jeho unavené a vysílené tělo v cíli zaslechlo z dálky jakési zvonění a soupeři ho opět začali předbíhat a pokračovali v závodě. Tom je bystrý kluk a tak se hned rozběhl za nimi, ale těch zbývajících 200 metrů ho bolelo opravdu hodně :-) ........ Tomáš si ode mne ale zaslouží velkou pochvalu, že závod  dobojoval do posledního zbytku sil a odměnou mu za jeho nesmírné usílí může být jeho nový osobní rekord, který už má svou nespornou kvalitu.

Celkově hodnotím závody jako vydařené jak po stránce sportovní tak i organizační a zcela určitě se do Bratislavy ještě vypravíme.

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved