Ve čtvrtek a v sobotu jsme opět bojovali v nám už dobře známe bratislavské hale Elán o co nejlepší výkony a nominaci na MČR. Ve všední den se konalo pokračování  série mládežnických závodů tzv. "Brána k OH". Tentokrát jsme se představili každý pouze v jedné běžecké disciplíně.

po kvalitních časech ze čtyřstovky a šestistovky se rozhodl běžet poprvé ve svém životě halovou osmistovku. A běžel ji velmi úspěšně. Znovu si po  dobře rozvrženém tempu překonal časem 2:10,42 osobní rekord o to hned o 3 sekundy !! Oproti šestistovce, ale jeho běh nepůsobil už  tak lehce, Vašek si ráno stěžoval na bolest v oblasti krku, měl ale za to, že se jedná pouze o skříplý nerv z přeležení. Bohužel hned na druhý byla už pouhým okem vidět, silně zvětšená lymfatická uzlina a Vaška čekala návštěva u lékařky, která dokonce vyslovila podezření na velmi nepříjemnou mononukleozu. Výsledky budeme znát v pondělí a všichni chceme věřit, že se jedná  o méně závažné virové onemocnění. V tuto chvíli nemá cenu o ničem spekulovat, nejdříve musíme znát výsledky krevních a jaterních testů, pak teprve budeme vědět co a jak dál. Na každý pád Vašek už běžel s virem v těle, který zcela určitě ovlivnil jeho výkonnost. Uź tak výborný čas, který zaběhl mohl být tedy ještě o něco lepší. Nejdůležitější teď ale je, aby se Vašek rychle zotavil, všichni mu přejeme brzké uzdravení.

Zatímco Vaškova účast  na Mistroství ČR v případě, že bude zdravý je prakticky jistá, musí o své místo na slunci tvrdě bojovat. Tentokrát se představil na obávané čtyřstovce a oproti dvoustovce z minuléhoý týdne, kdy jsem měl pocit, že se trochu šetřil, běžel opravdu nadoraz a zaslouží si plnou pochvalu. Výsledným časem 57,77 s má teoretickou šanci se Mistroství zúčastnit v tabulkách se pohybuje okolo 30.místa. Každopádně zkusíme přihlášku a uvidíme. Tom má stále velké rezervy, zaujetí pro atletiku ho neopouští, ba právě naopak a já už se moc těším na jarní tréninky, které ho zcela nepochybně posunou za předpokladu, že budeme zdraví zase o kousek dál. V sobotu byl Tom pak naším jediným zástupcem na Mistroství Moravy a Slezska. Startoval na dvostovce a vylepšil si týden starý osobák o 27 setin na 25,25 s.

Tomáš Daněk si vyzkoušel ve čtvrtek šestistovku a předvedl velice solidních 1:40,52 min. Čas je jen o 7,5 sekundy horší osobáku Vaškova a signalizuje jeho možnosti na půlce.Tento čas dává tušit, že je v jeho možnostech běžet půlku okolo 2:18 min, což by byl po půl roce tréninku vynikající výsledek. Žákovské mistráky se konají až za 3 týdny, takže máme ještě nějaký čas na doladění formy.

Na závody s námi odcestoval a hradištskou výpravu doplnil Míra Břustek, který zaběhl 60m za 7,71 s a v dálce předvedl 597 cm.

Halová sezóna vyvrcholí pro nejlepší dorostence a juniory České republiky přebory v pražské Stromovce o naší účasti  rozhodne v případě Vaška zdravotní stav a u Toma pak nominace a zda projde sítem mezi 24 vybraných čtvrtkařů.

 

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved