Čtyři starty = 3 zlata !!!!!

Nadpis v titulku prozrazuje bilanci naší výpravy. Na halové Mistrovství Moravy a Slezska, které se tradičně konalo v bratislavské hale Elán, na sebe v početné konkurenci 540 startujícíh upozornila nejvíce žákyně Kateřina VÁVROVÁ, které se podařilo na tratích 60 a 300 m vybojovat  velice cenné double a Kačka se tak stala nekorunovanou zimní královnou moravského žákovského sprintu !!! Zlatou kolekci doplnil Tomáš BOČEK, který loňský juniorský titul ze dvoustovky obhájil  i v letošní kategorii seniorů !!!!

Kateřina VÁVROVÁ pokračuje ve své spanile jízdě a při generálce na mistrovský domácí šampionát, který se koná již za 3 týdny v sevorečeském Jablonci nad Nisou potvrzuje, že její forma začína gradovat.  Kačka letos svůj každý žákovský start přeměnila ve vítězství a do dnešního dne neokusila hořkost porážky. Včera jen upevnila svou lídrovskou pozici v čele českých průběžných tabulek, když ve finále vylepšila svůj nejlepší letošní výkon již na hodnotu 7,84 s.  Kačka, která suveréně postoupila do finále z rozběhu, kde dosáhla času 7,97 zvítězila s velkým přehledem i ve finále, když na druhou v pořadí na druhou Alexandru Rafajou získala v cíli téměř půlsekundový (!!!) náskok.

Neméně se dařilo Kačce i při své letošní premiéře na mistrovské třístovce. I tady dokázala že i navzdory nepříznivým klimatickým podmínkám, které v těchto dnech  v Česku vládnou  a Kačka nemá možnost v tréninku naběhat potřebné množství kvalitních úseků ovlivňující finální výkon na této těžké distanci, je schopna zaběhnout velice kvalitní čas. Včera získala Kateřina svůj druhý halový mistrovský halový titul po statečném a sebevědomém výkonu a výborným výsledkem 42,16 s se zařadila na druhou pozici českých žákovských tabulek za českou rekordmanku Annu Kerbachovou z Prahy.

Kačku před mistrovstvím České republiky čeká jeden start na pražském Strahově, kde si na dvoustovkém oválu vyzkouší žákovskou mistrovskou trať 150 m a na základě tohoto výsledku se budeme muset rozhodnout na jakých distancích se Kateřina na nejdůležitějším žákovském závodě halové sezony představí. O jejím startu na 60 m není pochyb, zda bude druhou disciplínou třístovka nebo trať poloviční se ještě uvidí. Kombinace všech tří disciplín, tedy těch na kterých má Kačka možnost získat medaili, vzhledem k náročnosti disciplin a nepřiměřené zátěži mladého organismu předem vylučuji.

Na Kaččin triumf skvěle navázal i Tomáš BOČEK. Ten v letošním roce maturuje a ještě dopoledne plnil náročné SCIO testy, které mu mohou napomoci k umístění na vybrané vysoké škole, kde hodlá Tomáš po letních prázdninách studovat. Do Bratislavy přijel jen ke startu dvoustovky a vyplatilo se. Tom i přes náročný den splnil roli favorita bezezbytku a zvítězil s velkým náskokem nad ostatními soupeři v kvalitním čase 23,05 s. Titul moravského šampiona Tomášovi sluší a je taktéž předzvěstí dobré formy, kterou Tom teď rozhodně bude potřebovat, vždyť již příští týden jej čeká v pražské Stromovce domácí šampionát dospělých, kde se hodlá poprat o co nejlepší výsledek.

Formu bohužel stále marně hledá Simča SEDLÁČKOVÁ, která ani včera v hale Elán neprodala to na co má natrénováno. Čas 27,50 s leží hluboko pod jejími možnostmi. Reparát může složit již při jejím úterní startu v Praze, kam odcestuje společně se Zdendou STROMŠÍKEM, který včera ke startu nenastoupil. Bratislavská dráha a  tradični chlad haly Elán Zdendovi totiž  příliš nesvědčí a tak raději v sobotu v Uherském Hradišti trénoval..... Zdenda se zdá být v solidní formě a pražské rychlé mondo, by to mělo jen potvrdit. Nechme se překvapit :)

J.V. 9.2.2013

 

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved