Bilance Vlčí smečky v Břeclavi: 4 starty = 3 osobáky

Po včerejším velmi vydařeném vystoupení  na ZT v Ostravě se dnes postavili  k jednomu startu Kačka VÁVROVÁ v dresu AK Olymp Brno a Honza VÁCHA, který pomáhal hradištským dorostencům. v bojích o cenné body při 2. kole soutěží mládežnických družstev. Odpočatá Štěpánka KOLÁŘOVÁ pak patřila k největším oporám hradištských dorostenek, když si připsala vítězství v běhu na 400 m ve výrazně vylepšeném osobním rekordu, a osobní maximum překonala po dvou letech i na dvoustovce !!!!! 

Určitě ráda bude vzpomínat na třetí letošní  květnou sobotu Štěpánka KOLÁŘOVÁ !!! Ta konečně zbavena všech zdravotních problémů naplňuje v závodě co naznačovala v trénincích a plíživě se posunuje tam kam ve skutečnosti patří a kde by mělo být její místo. Tím není nic jiného, než český mládežnický reprezentační výběr !!!

Štěpánka dnes nastoupila před zraky obou rodičů ke své 3. letošní čtvrtce a bylo to hodně odvážné vystoupení. První letošní čtvrtlku běžela Štěpánka za 60,25 s , minulý týden vylepšila v Uherském Hradišti na 59,05 s a dnes zaznamenala další výrazný posun osobního rekordu. Po hodně rychlém mezičasu na dvoustovce (26,4) a třístovce (39,8 !!!) Štěpánka doběhla hodně vyčerpané do cíle v čase 58,24 s což pro ni znamenalo nejen vítězství s více jak 1 sekundovým náskokem, ale i posun na 4. místo celostátních dorosteneckých tabulek. Při rozumnějším rozložení tempa se nedá vyloučit ani čas na úrovni 57,50 s , ale teď si sympatická rodačka z Kroměříže na nějaký čas od náročné čtyřstovky odpočině a bude se představovat na kratších distancích... VIDEO 400 m: ZDE

A právě na dvouustovku nastoupila Štěpánka již dnes a sice 2 hodiny po doběhu čtyřstovky. Škoda jen, že jinak výborní pořadatelé nasadili Štěpánku až do 4. nejslabšího běhu, který suveréně a s ohromným náskokem vyhrála ve vylepšeném osobním rekordu 25,68 s, když v celkovém pořadí před sebe pustila jen vítězku prvního běhu, účastnici dorosteneckého MS v Kolumbii, Patricii Garčárovou, Slovenku, běhající v dresu AK Olymp Brno. Až Štěpánka nebude mít v nohách náročnou čtyřstovku a  poběží ve větší konkurenci, dnešní osobní maximum se bude otřásat v základech !!!!!!

Také Honza VÁCHA může být dnes rovněž spokojen. Poté co včera v národním programu Zlaté tretry předvedl na stovce výborných 11,02 s , dnes svedl na dvoustovce úžasný souboj s dalším Slovákem v barvách olomouckého týmu Jakubem Bendou, kterého vytáhl až ke slovenskému A limitu, opravňující Kubu k účasti na ME dorostenců. Rychlonohý Jakub byl v cíli za 22,25 s , Honza byl v cíli jen o setinu pomalejší a čas 22,26 s je dalším  vylepšením osobního rekordu, tentokrát o 25 setin sekundy !!! Honzu, jehož běžecký projev je pořád hodně silový, v posledních 20 metrech výrazně limitovala bolest obou hamstringů a nebýt tohoto faktoru, pár setinek šlo ještě dolů. Každopádně Honza již v květnu splnil výkonostní cíl, který jsme si pro letošní rok vytyčili na podzim (22,30 s), ale začíná neskromně pošilhávat po B limitu ČAS (21,97 s), který by jej posunul na dorostenecký evropský šampionát do gruzínské Tbilisi :) VIDEO 200 m : ZDE

Účast na juniorském MS si již vybojovala Kateřina VÁVROVÁ, při báječném včerejším vystoupení českého reprezentačního štafetového kvartetu při Zlaté tretře !! Česká děvčata běžící ve složení Veronika Paličková, Zdeňka Seidlová, Kateřina Vávrová, Nikola Bendová překonala 11 let starý český rekordem a skvělý čas 45,34 s jim zajistil účast na světovém šampionátu !!!  Dnes Kateřina po hodně náročném pátku, kde startovala v běhu na 100, 200 metrů a v již zmíněné štafetě, nastoupila, přece jen již trošku unavená a jen k jednomu startu.  I přes tuto skutečnost se málem se zrodilo velké překvapení. Nebýt žalostného zaspání na startu (kde jinak Kačka mívá zpravidla vynikající startovní reakce) mohla svést zajímavý souboj s Verčou Paličkovou, která včerejších 12,06 s vylepšlia na dnešních 11,89 s  !!! Kačka ned po staru ztratila na Veroniku 1,5 metru a tento náskok udržela skvělá sprinterka z Hodonína, svěřenka Zdeňka Lípy, až do cíle. Kačka si splnila svůj závazek vůči brněnskému AK a doběha do víle druhá v čase 12,06 s což znamenalo 9 bodový zisk. I když byl start na dvoustovce pro nás pro oba za příznivých podmínek hodně lákavý, 5. start během 48 hodin jsem již nedovolil. Věřím, že budoucnost ukáže, že to bylo správné rozhodnutí. Již ve středu odjíždí Kateřina na mítink do St.Poelten, kde poběží obě sprinterské tratě, v sobotu, když všechno dobře půjde, by se konečně měa ukázat na hladké čtyřstovce :)

J.V. 21.5.2016

 

 

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved