Z atletické středy si vezeme 4 osobáky !!!

 

Už tradičně si tréninkovou přípravu na druhou část sezóny oživujeme prázdninovými starty na malebném a čím dál hezčím stadionku v jihomoravské Břeclavi. Místním organizátorům  v čele s kamarádem Zbyňkem Chlumeckým patří náš velký dík, že i v prázdninovém čase, jako jedni z mála, jsou ochotni zorganizovat, kdysi dříve tak rozšířené atletické středy. My využíváme rádi tuto možnost ke startům zejména v podpůrných disciplínách a nejinak tomu bude i letos. Do doslova rozhicované Břeclavi ( ručička teploměru ukazovala 32 C) jsme odjížděli v okleštěné sestavě. Chyběli Tomáš Boček, který si užívá života v srdci sladké Francie (Bonnes vacances Monsieur Bocek...) a bohužel stále ještě Míra, který dolečuje zranění zad.

Vašek Vlček a Tomáš Daněk využili možnosti závodit ke 3 startům a to v běhu na 60m, dálce a na stopadesátce a to v tomto pořadí. Byl jsem docela zvědavý jak si oba borci poradí s unaveným organismem z tréninkového zatížení. Lépe se to povedlo tentokrát Vaškovi, který si z Břeclavi odváží 3 osobní rekordy. V běhu na 60 m vylepšil proti stále se točícímu větru svůj osobák o pět setin na 7,60 s . Po nejkratším sprintu se přecházelo ihned ke skoku dalekému a Vašek ve velkém vedru absolovoval všech 6 pokusů z nichž nejdelší a to poslední měřil 535 cm. Bohužel ani jeden z pokusů nebyl odražen z prkna, spíše stopu před prknem a tak nejdelší pokusy mohly být za 570 cm. Tak snad příště. Bezprostředně po dálce následovala stopadesátka a i přes markantní únavu z vedra a v té době už i z více jak 2,5   hodinového pobytu na ploše se Vaškovi podařilo vylepšit osobní rekord a poprvé na této trati zaběhnout pod 18 sekun. Výsledný čas - kvalitních 17,86 s !!!

Tomáš Daněk na sprinterských tratích se nemohl najít. Bylo na něm vidět, že je z tréninků unavený a to se promítlo i do výsledných časů. 8,40 s ze šedesátky a   20, 35 s na stopadesátce patří k tomu nejhoršímu co Tom pod širým nebem letos předvedl. Tomáše letos čeká vrchol sezóny až v září  start na 800 m při MČR žactva a tomu odpovídá přece jenom i tréninkové zaměření. Více obecné a tempové vytrvalosti nám trošku ukradlo dynamiku, ale pokud chce Tomáš ještě vylepšit na půlce svůj osobáček musí tomu odpovídat i tréninkové zaměření. O to více je potěšitelný jeho výsledek z dálky.  522 cm a překonání výkonostního cíle pro tento rok o více jak 40 cm !!!!  Tom skákal s velkou chutí a zle proháněl v sektoru Vaška. Některé skoky byly velice povedené, bohužel ten nejdelší s přešlapem. Tomáš ukázal smysl pro přeodrazový rytmus a tak určitě budeme u něj doplňkově tuto hezkou skokanskou disciplinku do treninku zařazovat. Oba kluci se  v dálkařském sektoru  dobře bavili, start pro něj byly pěkným zpestřením a v jejich silách je pokud k tomu bude vhodná příležitost  své letošní maxima ještě vylepšit. Pro příští rok budou jejich výkonostní cíle ležet u hranice 6 metrů a to už neskáče úplně každý :-) notabene půlkař.

Jinak pokračujeme v tréninku, za týden nás čeká další břeclavský start, kde si zopakujeme 150 a také všichni poběží oblíbenou pětistovku, kde se Vašek pokusí o překonání dorosteneckého oddílového rekordu.

J.V. 23. 7. 2009

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved