Vítězství Zdendy na stovce a druhé místo Vaška !!!!

Za mírného, ale vytrvalého deště a poměrného chladu (17 C) proběhlo v Břeclavi, závěrečné kolo národní ligy družstev, ve kterém uherskohradištští muži bojovali o ligovou příslušnost. Skončili na předposlením 7. místě a zda si udrží ligovou příslušnost, rozhodne až závěrečné kolo extraligy, které se koná za 14 dnů v Novém Městě nad Metují.

Nás může těšit skutečnost, že Vašek se Zdeňkem patřili k největším "sběračům bodů" Slovácké a v nepříznivých podmínkách podali týden před MČR " 22" výborné výkony.

Oba dva se nejdříve představili v běhu na sto metrů, Václav na stovce letos vůbec poprvé. Z rozběhů si zajistil Zdenda postup do 6  členného finále A , Vaškovi "áčko" těsně uniklo a musel se spokojit s finálovým "béčkem".

Nejdříve Zdeněk STROMŠÍK, který finále běžel v elastických kalhotech předvedl se soupeři hru kočky s myší. Po ostrém rozjezdu v prvních metrech a získání patřičného náskoku svou pozici již jen kontroloval (dokonce se dvakrát otočil) a na nově rekonstruovaném, ale nepříliš rychlém břeclavském oválu zaběhl v tréninkovém tempu  výborných10,73 s.  Za téměř absolutního bezvětří a v dešti nedal slovenským sprinterům hostujícím v dresech Hodonína (V. Šimík) a Olomouce (T. Benko) nejmenší šanci. A to patří oba k tomu nejlepšímu co může na sprinterských tratích Slovensko nabídnout.. Oba figurují v historických tabulkách slovenské stovky mezi nejlepšími desítkou.  Vladimír Šimík  je na časem 10,50 s z loňského roku na 4. místě dlouhodobých slovenských tabulek, Tomáš Benko časem 10,56 s taktéž z loňska je 8. nejrychlejším Slovákem všech dob.... Zdendův přesvědčivý a velmi sebevědomý výkon a  lehkost s jakou si na dráze s vynikajícími slovenskými sprintery doslova pohrával,  je skvělou předzvěstí před blížícím se MCR "22".

Poprvé si letos vyzkoušel stovku i Vašek VLČEK, který se čím dál víc specializuje na kombinaci tratí 400 a 800 m. Je moc potěšitelné, že i přes odlišný způsob tréninku je schopen držet krok se sprintery specialisty a včera si z Břeclavi dokonce přinesl vylepšený osobní rekord a několik opravdu cenných skalpů.Václav nejenže překvapivě vyhrál B finále ale na jeho štítě zůstali i sprinteři s osobními rekordy výrazně lepšími než je ten jeho. Vašek zvítězil v dešti za 11,30 s před Kubou Žurovcem 11,35 (PB11,14 s), Jirkou Frnkou 11,41 (PB11,06 s), Patrikem Kočendou 11,48 (PB11,22 s)  Ondrou Hrazdilem11,49 (PB 11,03)....... Skalp nad sprintery specialisty se jednoduše cení a Vaška potěšil.....

Povzbuzen dílčím úspěchem nastoupil pak Vašek ke startu čtyřstovky, když z pole startujíících měl až 7. nejrychlejší čas, ale nakonec po úžasném a bojovném výkonu Vašek do posledních metrů bojoval o vítězství, které ztratil až v posledních metrech ve prospěch letošního juniorského misra České republiky Alberta Holibky, kterému jen velmi těsně a sice o 5 setin unikl start na letošním mistroství Evropy juniorů v Rieti !!!  Nakonec tedy zvítězil český juniorský reprezentant Holibka (PB 48,05 !!) v čase 49,68 s jen 14 setin za vítězem skončil Vašek v druhém nejrychlejším čase kariéry 49,82 s... Na Vaškově štítě ale skončili soupeři nad kterými v letošním roce ještě nezvítězil. Další český juniorský reprezentant Martin Tuček (PB 49,04) doběhl 3. v čase 50,16 s, hostující Slovák  Ján Beňo (PB 49,19) doběhl v dresu Břeclavi 4. za 50,17 s a hodonínský Dominik Kubalák(letos 49,32) se musel spokojit s časem 51,80 s. Ve druhém běhu pak na Vaškovi pozici zle dorážel, druhý z letošního juniorského MČR,  brněnský David Cesar s osobním rekordem z letošního roku 49,11 s , ale ani jemu se nepodařilo překonat v nepříznivých podmínkách 50 sekundovou hranici a Vašek svou druhou pozici již uhájil !! Zmíněné korelace dávají tušit jaký čas je tak asi schopen  Václav za příznivějších podmínek  běžet..... Ze všeho nejdůležitější ale je, že si Vašek dal říci a po velmi slušné středeční třístovce za 35,08 s si opět dobře rozvrhl síly na trati, což se cení.

S ziskem 13 bodů byl pak Vašek nejúspěšnějším sběračem bodů Slovácké ve 4. kole, Zdeněk si za vítězství připsal bodů 11, stejně jako Martin Sklenář, který zvítězil v oštěpu hezkým výkonem 63,10 s. Potěšil i 6 bodový zisk na dlouhých překážkách Radka Hrabince, který skončil časem 59,83s na lichotivém 5. místě.