Brněnský vichr časům příliš nepomáhal...

V Brně Pod Palackého vrchem začal seriál závodů Jihomoravská a Brněnská tour 2014. Letos se budou konat na rychlém brněnském mondu hned 4 závody a jde bezpochyby o vynikjící počin brněnských pořadatelů, vždyť kvalitních závodů na rychlém povrchu na Moravě zase tolik není. Včera jim a přítomným atletům, ale jejich úsilí kazil silný vítr, který v nárazech přesahoval i hodnotu 10 m/s.

Vlčí smečka přijela do Brna v počtu 3 zástupců a závodů se zúčastnili Kačka Vávrová, Simča Sedláčková a Adam Zelinka.  Nejlépe se vedlo Kačce, i když ani ona se necítila v nejlepším fyzickém rozpoložení....Kačka přesto předváděla na Palačáku slušné výkony a i když zejména na stometrové trati chyběl jejímu projevu ten správný "drive" dosáhla nakonec Kačka velice solidních časů, bohužel znehodnocených větrem, sice silným a vanoucím do zad, ale mladé sprinterce až tak moc  moc nepomáhal.  Byl až příliš silný a ne každý se umí s tak velkou větrnou podporou v zádech technicky srovnat. Kačka v rozběhu běžela se severákem 3,9 m/s v zádech čas 12,20s o 50 minut později si ve finále  s větrnou podporou 4,3m/s  pohoršila o 13 setin a doběhla na celkovém 5. místě. 

 Na dvoustovce větrná podpora na rovince zase až tak velkou výhodou nebyla poněvadž děvčata více jak půlku zatáčky běžela proti více jak 7 m za sekundu dujícímu ledovému vichru, která holkám v úvodu tratě sebral hodně sil. Kačka se ale i s touto nástrahou dokázala dobře vyrovnat a celkově doběhla na hezkém třetím místě v čase 25,05 s jen setinu sekundy za druhou Lenkou Svobodovou a desetinu před Slovenkou Andreou Holleyovou. Ostatně Kaččin projev na dvoustovce je o poznání lepší, než na poloviční trati a právem ji v čekých dorosteneckých tabulkách patři druhé místo hned za o rok starší Zdeňkou Seidlovou, ale před Veronikou Paličkovou. V průběžných dorosteneckých evropských tabulkách se Kačkak dnešnímu dni nachází na lichotovém 17. místě v redukci na Baku (dvě závodnice z jedné země na disciplínu) je dokonce 11.

Stejnou kombinaci disciplín zvolil i Adam Zelinka. I jeho při jeho technice běhu, jej silný vítr spíše srážel do kolen, než aby mu pomáhal, ale i tak dosáhl Adam velice slušných časů.  Na stovce to nejdříve v rozběhu bylo 11,29 s (3,9 m/s), o hodinu později pak ve finále za ještě silnějšího větrného poryvu 6,3 m/s (!)svůj čas o 3 setiny sekundy vylepšil. Veliice hezký závod předvedl Adam na dvojnásobné trati, kde v posledních metrech dokázal stáhnou několikametrový náskok Davida Klézla z University Brno, aby nakonec na cílové šachovnici byl o 1 setinu v cíli dříve. Bohužel i u něj hezký čas 22,94 s znehodnotil vítr o síle 4,4 m/s.

Třetí nás zástupce Simona Sedláčková se přesdstavila  jen na stometrové trati a bohužel opět nepřekročila svůj stín, když dosáhla průměrných časů 13,16 v rpzběhu (2,8 m/s) a 13,27 (5,2 m/s) ve finále.

Jinak nebýt studeného větru, který znehodnocoval výkony a odebíral již tak prokřehlým atletům poslední zbytky tepla, byl to pěkný závod, který byl ještě umocněn na závěr pohostiností pana Sečkáře, který nám nabídl pohoštění v příjemné restauraci Kanas přímo pod stadionem. Moc děkujeme a rádi přijedeme zase, doufejme za přívětivějších klimatických podmínek na další kolo letošní série Brněnské tour.

J.V. 15.5.2014

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved