SKVĚLÁ KAČKA POMOHLA BRNĚNSKÉMU TÝMU K TITULU !!!!!!

Elitní celek z Brna vedený obětavým a skvělým Josefem Sečkářem to v Českých Budějovicích dokázal a s téměř 100 (!!) náskokem dokázal po 16. v(!!) v řadě vybojovat mistrovský titul !!!!!! Dvěma druhými místy a 18 bodovým ziskem k tomu výrazně přispěla i KATEŘINA VÁVROVÁ !!!! Brněnský celek tak bude i v příštím roce reprezentovat Českou republiku v prestižním Evropském poháru mistrovských klubů.

Kačka odjela do Budějovic zdravotně indisponovaná, od středy ji sužovala silná bolest v krku, ale na dráze budějovického Sokola na sobě nenechala nic znát !!!! V běhu na 100 m předvedla hezký výsledek, když sice našla přemožitelku ve velmi dobré formě běhající Barboře Dvořákové, která zvítězila ve finále v jejím nejlepším letošním čase 11,96 s. Druhá doběhla Kačka  za Hezkých 12,01 s Třetí pak skončila již se 4 desetinovou ztrítoz Eliška Čelišová z pražské Slavie. Kačka získala cenných 9 bodů pro družstvo, čímž vyprovokola razantní atak na tým pražské Dukly, který po úvodních 4 disciplínách, měl před brněnským kolektivem již nepříjemný 40 bodový náskok.

Neskutečně silná konkurence se sešla i na dvoustovce a ani tady Kateřina nechtěla prodat kůži lacino !!!! Po startu vyletěla z bloků jako drak a v zatáčce držela zcela vyrovnaný závod s českou rekordmankou a medailistkou z ME, famózní Nikolou Bendovou. Nakonec Nikči zbylo v závěru tratě přece jen více sil a zvítězila v čase 23,94 s . Na druhém místě doběhla Kačka za výborných 24,30 s, když udržela nápor sester Dvořákových, které skončily na 3. a 4. místě. Rychlejší ze sesterské dvojice byla tentokrát Kateřina, která doběhla do cíle v čase 24,55 s o 2 setiny rychleji, než vítězka stovky Barborka !!!!  Vynikající závod se skvělými časy na závěr sezóny, kterých atletky dosáhly, téměř za absolutního nezvětří (w 0,2) !!!!

K plánovanému startu ve štafetách již nedošlo, poněvadž náskok brněnského týmu byl v tu chvíli již nedostižitelný a rozumný "šéf" šetřil síly mladých atletek, které toho mají po náročné sezóně  tzv. "plné kecky". Již před samotným vyhlášením bouchalo nachystané šampaňské a oslavy na budějovické stadionu nebraly konce. My jsme byli rádi u toho a Kačka mistrovským titulem uzavřela definitivně letošní dlouhou, ale nesmírně úspěšnou sezónu !!!!